• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Klausimas:
El-paštas:
Nuotrauka 1:
Nuotrauka 2:
Girls fight pagunda
Prezervatyvai vs Kontraceptinės tabletės
2008-05-18


Ne tik kalbininkams šis žodis kadaise užkliuvo. Toks ilgas griozdas visai netiko ir įsimylėjėlių kalbos kodeksui. Tad vos kaip reikiant išpopuliarėję Lietuvoje, jie buvo žaviai pakrikštyti „sargiais“.

Tai vienas populiariausių kontracepcijos būdų, apsaugantis, kad sperma nepatektų į gimdą. Beje, būtent sargis yra ir vienintelė priemonė, sauganti ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir nuo lytiniu keliu plintančių ligų.

Kažką panašaus į sargį buvo mėginama sukurti ir žiloje senovėje. Saugodamiesi nuo ligų ir nepageidaujamų palikuonių vyrai savo pasididžiavimus mėgindavo apvilkti ir gyvulių žarnomis, ir galvijų oda, ir vaistuose pamirkytais specialiais drobiniais maišeliais. Guminius prezervatyvus pradėta gaminti tik XIX a. viduryje.

Ir nors sargio naudojimas neapsaugo nuo nėštumo 100 proc. (pasak statistikos, šios priemonės patikimumas – apie 86 proc.), be to, jį maunantis tenka bent jau trumpam nusileisti iš erotinio malonumo padebesių, juos noriai renkasi tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus įsimylėjėliai. Atsitiktiniai lytiniai santykiai „su protu“ įsivaizduojami tik tada, kai tarp spontaniškųjų meilužių įsiterpia ir šis lateksinis bičiuils. O šiuo metu įsimylėjėliams siūloma spalvotų, kvepiančių, rantuotų, šeriuotų ir kt. sargių įvairovė leidžia ne tik partneriams apsisaugoti, bet ir papildyti savo meilės žaidimus naujais pojūčiais.Rubriką remia www.belaralt.lt

Kontraceptinės tabletės – viena patikimiausių apsaugos nuo nepageidaujamo nėštumo priemonių. Taisyklingai jas vartojant garantuojamas net 99,8 proc. efektyvumas. Jose esančios nedidelės hormonų dozės subalansuotos taip, kad tabletės ne tik apsaugotų moteris nuo nėštumo, bet ir išspręstų kai kurias sveikatos problemas – pavyzdžiui, malšintų menstruacijų skausmus, sušvelnintų nemalonius premenstruacinio sindromo pojūčius, sureguliuotų ciklą ir pan.

Deja, viena gydydamos, kontraceptinės tabletės gali pakenkti kitam. Jų vartoti negalima rūkančiosioms, nes taip ženkliai padidėja kraujagyslių trombų susidarymo, insulto ir infarkto rizika. Tarp moterų vis dar gajus mitas, esą kontraceptikai spartina svorio augimą. Ir nors jų gamintojai išsijuosę tvirtina, kad taip nėra, draugių, bičiulių, pažįstamų patirtis kartais verčia suabejoti.

Vienas svarbiausių kontraceptinių tablečių patikimumo kriterijų – jų vartojimo reguliarumas. Svarbu jas gerti ne tik kasdien, bet pageidautina ir tuo pačiu paros metu. Laikantis vartojimo instrukcijos, saugūs ir nepertraukiami meilės žaidimai taps ranka pasiekiami kada tik jūs ir partneris to panorėsite.