• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip išsirinkti skėtį

2008-02-20 00:00:00

Kaip išsirinkti skėtį
Parengta pagal stylemania.ru

Ateina pavasaris. O su juo – ir pavasarinis lietutis. Taigi netrukus bus pats metas traukti iš lentynos savo seną gerą skėtį. O gal ir įsigyti naują?

Skėtis – kinų išradimas, kuriam jau daugiau nei 1000 metų. Tiesa, Kinijoje skėčio paskirtis buvo kiek kitokia, nei ją suprantame dabar. Tada tai buvo valdžios simbolis. Tik XVIII a. jis ėmė saugoti žmones nuo lietaus. Na, o šiandien jis – stilingas ir praktiškas, kiekvienam žmogui ne tik prieinamas, bet ir būtinas daiktas.

Taigi kaip išsirinkti tinkamiausią?


1. Nesvarbu, ar jūsų išsirinktas skėtis automatinis, ar mechaninis – nepasikuklinkite dar parduotuvėje jį bent 10 kartų išskleisti ir suskleisti. Procesas turi būti sklandus, be strigimų.

2. Apžiūrėkite skėčio karkasą. Geriausia – jei jis iš patvaraus plieno. Pigūs skėčiai dažnai būna pagaminti iš minkšto metalo ar plastiko. Be abejo, šios medžiagos skėčiui patvarumo ir ilgaamžiškumo negarantuoja.

3. Išskleisto skėčio virbai turi sudaryti taisyklingą kupolą. Skėtį stipriai papurčius jie turėtų nejudėti ir nesilankstyti. Kuo daugiau virbų – tuo kupolas bus tvirtesnis.

4. Apžiūrėkite virbų sąlyčio su medžiaga vietas. Su medžiaga turėtų būti sutvirtinti ne tik virbų galiukai, bet ir vidurys.

5. Kilstelėkite išskleistą skėtį prieš šviesą ir apžiūrėkite siūles – jos turėtų būti tvirtos, negali matytis kiaurų taškelių dūrio vietose.

6. Patikrinkite plastikinius virbų antgalius prie medžiagos. Jie neturėtų kristi ar nusimauti nuo virbų.

7. Geriausia medžiaga lietsargiams – tai poliamidas, eponažas, poliesteris. Šios medžiagos padės išlaikyti skėtį 5-7 metus ar net ilgiau. Šilkiniai ir atlasiniai skėčiai laiko ne ilgiau kaip 2 metus, jie labiau skirti puošti, nei realiai saugoti nuo kritulių.

8. Kokios spalvos skėtį pasirinkti? Vyrams, be abejo, tinkamiausios – tradicinės tamsiai mėlyna, pilka, juoda spalvos, gali būti ir su santūriais raštais – languoti, dryžuoti. O štai moterims praverstų ir šiokios tokios žinios renkantis skėtį. Ar atkreipėte dėmesį, kad skėčio spalva gali labai stipriai pakeisti veido spalvą? Juk skėtis meta šešėlį priklausomai nuo jo spalvos. Taigi renkantis skėtį pravers prisiminti ir makiažo parinkimo taisykles: jei jūsų veidas – šviesus ir pablyškęs, labiau tiks šiltų atspalvių skėčiai, o jei veidas linkęs rausti ir sudirgti – raudoną atspalvį efektyviai panaikins šalto atspalvio skėtis. Vyresnio amžiaus moterims geriau vengti pilkų, tamsiai mėlynų skėčių – veidas gali atrodyti liguistas. Tad išskleidusi skėtį parduotuvėje būtinai jį "pasimatuokite" priešais veidrodį.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Gairės: Tik XVIII


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus