• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip nešioti glaustinius lęšius

Autorius: Lijana Pikul
2010-06-17 18:00:00

Kaip nešioti glaustinius lęšius
jupiterimages.com nuotr.

Manai, kad pasaulis žiūri tik į  tave? Tada turėtum pasitikrinti, ar ir tu jį taip ryškiai matai. Jei tavo regėjimas nėra geras, tai tau tiks akiniai, suteikiantys “protingą išvaizdą”. Na, bet jei jų nesinori, tai neišvengiamai tavo gyvenime įvyks kontaktas su glaustiniais lęšiais.

Glaustiniai lęšiai, kalbant pačia bendriausia prasme, yra nechirurginis būdas matyti “natūraliai”, be akinių. Be to, su jais galima keisti akių spalvą, bet čia jau atskira kalba.

Sakoma, kad glaustinių lęšių  neverta rinktis, jei sergi šienlige ar alergija, jei tau ašaroja akys ar greitai pradeda pykinti. Jie nerekomenduojami ir tiems, kurie apskritai bijo pirštu paliesti savo akies obuolį.

Tačiau kartais gyvenimo aplinkybės priverčia naudoti lęšius. Tarkim, dėl tavo pasirinktos profesijos: dainininkė, aktorė, krepšininkė ar pan. Atsiranda ir “sąmoningų gražiuolių”, kurios nenorėtų gadinti savo išvaizdos dėl akinių. Tad, nešioti lęšius tampa būtinybe.

 

Pagrindinės glaustinių  lęšių rūšys

Visų pirma, norisi išsklaidyti vieną paplitusį mitą. Kai kurios merginos mano, jog lęšiai gali pasimesti akyje, tačiau tai neįmanoma. Glaustiniai lęšiai negali užlįsti už akies. Jie gali sutrūkti, bet akyje nesubyra. Taškas. 

Lęšis negali pasimesti akyje, tad jis vis tiek kur nors yra. Gal numetei jį ant grindų, gal kur kitur. Kad ir kaip ten būtų, pagrindinės lęšių rūšys yra šios:


Kieti, orui laidūs glaustiniai lęšiai. Jie gaminami iš “kvėpuojančio”, lankstaus plastiko, gerokai laidesnio deguoniui nei įprasti minkšti lęšiai. Be to, šiuose lęšiuose nėra vandens, todėl juos lengviau valyti.
Paprastieji glaustiniai lęšiai. Minkšti dieniniai lęšiai, keičiami dažniausiai kartą per metus. Juos kasdien reikia valyti ir dezinfekuoti. Kasmet būtina pasitikrinti regėjimą ir atitinkamai pagal jį išsirinkti paprastus glaustinius lęšius.
Vienadieniai glaustiniai lęšiai. Šie lešiai skirti vienai dienai, vakare juos reikia išmesti. Patogūs tuo, kad jų nereikia valyti specialiais tirpalais. Kas rytą įsidedi tikrai švarius naujus lęšius.
Savaitiniai ir mėnesiniai glaustiniai lęšiai. Galiojimo laikas patikslina gydytojas. Tai geras pasirinkimas sergantiems alergija, nes neleidžia susiormuoti purvo dalelėms ir pernelyg nedirgina akių.
Ilgai nešiojami glaustiniai lęšiai. Šie lęšiai gaminami iš labai laidaus silikono hidrogelio, leidžiančio deguoniui prasiskverbti iki akies ragenos daug geriau nei minkšti lęšiai. Taip atsikratoma rūpesčių: lęšių nereikia kasdien išimti, vėl įdėti, valyti ir pan.
Astigmatiniai glaustiniai lęšiai. Šie lęšiai koreuoja astigmatizmą, kurį sukelia netaisyklinga ragenos forma. Jie koreguoja refrakcijos ydas, sudarydami tinklainėje vienintelį fokusavimo tašką, ir tau to nebereikia daryti pačiai.
Dviejų židinių glaustiniai lęšiai. Jei jūs truputį vyresnė negu vidutinė šios svetainės lankytoja, t.y. 35-40 metų, tuomet dviejų židinių lęšiai kaip tik jums. Sulig metais, akies lęšiukai sukietės, sustorės ir taps ne tolie elastingi. Šie lęšiai vienu metu gerina regėjimą iš toli ir iš arti.
Spalvotieji glaustiniai lęšiai. Madingiausi lęšiai, atliekantys ne tik sveikatos gerinimo, bet ir įvaizdžio gerinimo funkciją. Spalvą gali pasirinkti kokią nori. Girdėjau, kad “Dior” siūlo auksinius kontaktinius lęšius.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus