• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Papuošalai: švelnūs ir jausmingi (foto)  2 

Autorius: Audronė JABLONSKIENĖ, respublika.lt
2009-11-25 12:30:00

Papuošalai: švelnūs ir jausmingi (foto)
Sauliaus Venckaus nuotr.
Vilniaus "Meno nišoje" septynios viduriniosios kartos menininkės iš Portugalijos supažindina mus su šiuolaikine portugalų juvelyrika.
 
Tai septyni originalūs žvilgsniai į tradicinius papuošalus, traktuojant juos labai šiuolaikiškai, ieškant nebanalaus dirvono, neįprastų medžiagų arba netikėtai traktuojant tradicines. Septyni siekiai per papuošalą išreikšti save ir savo emocijas.

Rita Karvaljo Markes (Rita Carvalho Marques), bene mažiausiai traktuojanti tradicinių papuošalų sampratą, naudojanti daug sidabro, aukso, brangiųjų akmenų ir perlų, vis dėlto ieško šiuolaikiškų formų, oksiduoja ir kala metalą, neįprastomis spalvomis dažo perlus. Ypač jaukios, kasdienai tinkančios jos sukurtos apyrankės iš odos ir sidabro (kai kurios - inkrustuotos blausiais topazais).

Fernandas Sarmentas (Fernando Sarmento) keturios skulptūriškų formų Limožo porceliano sagos. Jos siekis - šiuolaikiškai transformuoti šventųjų relikvijas. Marija Žozė Valerijo (Maria Jose Valerio) pakabino ant sienos keturis “Įsimylėjėlių vėrinius”. Mažyčiai plastikiniai skritulėliai suverti ant šilkinės virvelės kartu su satino rožytėmis ir kaspinėliais, kryželiais ir medalikėliais - ne tik su Madonos, bet ir pačių įsimylėjėlių atvaizdais.

Tokia pat emocionali, atvirai demonstruojanti savo moterišką sentimentalumą ir Estefanija R.de Almeida (Estefania R.de Almeida). Savo brangųjį dienoraštį (“Mano brangusis dienoraštis” I-IV) ji kuria iš mieste rastų bilietų, skrajučių, reklaminių skelbimų. Adelino Vieira eksponuoja keturias sages iš oksiduoto balto metalo. Veidrodinio raidžių ir skaičių atspindžio raizginys vadinasi “Sugertukas”. Sofija Asalino (Sofia Assalino) dvi sages (“Dėkojimas” II-III) sukūrė iš metalo ir šilko. Vėl religinis motyvas: kai ant medžio šakelės užrišamas padėkos ženklas už išklausytą maldą.

Ypač originalų kūrinėlį pateikė Suzana Teizeira (Susana Teixeira). Iš metalo ir sakų sukurta 16 seg-mentų dėlionė “Susitikimo taškas” gali būti išskaidyta į tiek pat mažyčių skirtingos konfigūracijos sagių.

Susitikę ir sujungę savo detales, dėlionės fragmentų turėtojai sužino tinklaraščio, t.y. virtualiųjų namų adresą. Papuošalas, dekoratyvus mažmožis netikėtai įgyja žmonių draugystę skatinančią funkciją.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
kameron
2010-02-05 20:47:03
grazu ;)
svajone
2009-12-22 23:03:11
nu ta sakele tai ni priciom...