• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Skyce: deimantukai, žvilgantys... dantyse!  25 

2008-09-12 00:00:00

Skyce: deimantukai, žvilgantys... dantyse!
mybeauty.ru
Dar prieš tūkstantmetį Centrinės Amerikos Majų genties indėnai puošdavo savo dantis brangakmenių inkrustacijomis. Vargu ar tada jie pasvarstė, jog XXI amžiuje tai ir vėl bus madinga? Šiandien dantų papuošalai „Skyce“ – madinga ir prestižiška.

Kas tai ir iš ko pagaminta?

Skyce – tai danties papuošimas labai mažomis blizgiomis akutėmis. Jos lengvos, mažos ir plokščios, pagamintos specialiai dantims. Akutės gali būti įvairių formų: lašeliai, gyvatėlės, žvaigždutės, pusmėnuliai, raidės ir pan. Jos klijuojamos prie dantų emalio su specialiai medžiaga, naudojama plombuojant dantis. Odontologijos klinikoje skyce pritvirtinimas tetrunka apie 10 min. Iš pradžių odontologas nuvalo danties paviršių, jį išdžiovina, o tada jau klijuoja papuošalą.

Specialistai tikina, kad ši procedūra visiškai nekenksminga ir saugi, kadangi papuošalai klijuojami ant danties paviršiaus, nepažeidžiant emalio. Nuėmus skyce dantis lieka toks, kaip buvęs iki procedūros. Beje, šie papuošalai suteikia galimybę ir užmaskuoti kai kuriuos dantų grožio trūkumus: ant priekinio danties patamsėjusią plombą ar nedidelį emalio pažeidimą.

Kiek laiko teks pratintis prie skyce?

Kaip ten bebūtų, skyce – vis dėlto svetimkūnis burnoje, todėl turės prabėgti šiek tiek laiko, kol prie jo priprasi. Paprastai labiausiai jis jaučiamas pirmąsias keletą valandų, o vėliau gana greitai prie jo priprantama taip, tarsi jokio papuošalo ant danties nė nebūtų. Taigi nemalonūs pojūčiai visiškai dingsta, o žėrintis akmenėlis, puošiantis dantį, lieka.

Iš ko pagaminti šie papuošalai?

Patys paprasčiausi stomatologinių papuošalų variantai dažniausiai gaminami iš paprasto stiklo. Tačiau jie gali būti pagaminti ir iš krištolo ar brangiųjų akmenų, tarkim, safyro, deimanto, rubino. Tiesa, brangiuosius akmenis stengiamasi priklijuoti tvirčiau, tad geriausia jei tokie brangūs papuošalai būtų tvirtinami ne prie danties emalio, o, tarkime, prie karūnėlės. Beje, deimantiniai skyce, kitaip nei paprasti, reaguoja į temperatūrų pokyčius, jie kaip svetimkūnis jaučiami labiau. Taigi šis atvejis kaip tik toks, apie kuriuos sakoma: „brangiau – tai dar nebūtinai geriau“.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Ieva
2011-10-12 14:14:42
Na, šiaip buvau pas dantistę ir man nemokamai įdėjo. Bet turėjo tam progą (šiaip kainuoja nuo 20 iki 60 Lt). Deimantuko nesijaučia. Kažkaip pradedi dažniau šypsotis, dažniau valaisi dantis. Tikrai tikrai neskauda, danties negręžia. Klausiau, ar tikrai nekenkia dančiui. Mane patikino, kad tikrai ne. Atrodo žavingai, sulaukiu kitų dėmesio. Aš už.
...
2010-08-28 14:45:25
man labai grazu ir pati esu nusprendusi prisiklyjuoti ti nezimnau gyvenu ventoj tai vazuosiu pas dantiste pasiteirauti jei tures tai nedvejosiu
gintare
2010-08-24 14:29:06
gal zinote kiek kainuoja toks deimantukas y danti?