• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Svarovskių populiarumo paslaptis  3 

Autorius: Pagal užs.spaudą parengė Gerda Zemenskaitė
2010-09-13 10:00:00

Svarovskių populiarumo paslaptis
Jupiterimages.com

Kartą į vieną prabangų priėmimą Merlin Monro atvyko vilkėdama prabangia vakarine suknele su atvira nugara, išsiuvinėta akmenėliais. Aktorė nepaisė įspėjimų, jog į priėmimą turi ateiti apsirengusi kukliai ir neiššaukiančiai. Prožektorių šviesoje, markizetas, iš kurio buvo pasiūta suknelė dingo, o akmenėliai apsupo gražuolės kūną briliantiniu spindesiu. Pasirodo, jog jos suknelę puoše...strazai (nuspalvinti sunkieji stiklai).

Šiek tiek istorijos

Imituoti dirbinius iš aukso žmonės bandė nuo neatmenamų laikų, šį verslą paversdami vienu iš apgaulės būdų. Brangakmeniai iš krištolo ir švino buvo gaminami dar Senovės Egipte. Šis verslas dingo XVIII amžiuje, tačiau jį atkūrė juvelyras Žorže Frederikas Strazas (Jorge Federico Stazzo). Jo vardas tapo žinomas kaip ir visų brangakmenių imitacija - strazai.

Mada bižuterijoje

Po šimto metų, 1862 metais, nedideliame kaimelyje Šiaurės Bohemijos kalnuose, gimė Danielis Svarovskis (Daniel Swarovski), kurio vardas žinomas kiekvienam. Šiaurės Bohemija nuo senovės garsėjo stiklo pūtimo dirbtuvėmis, kurios būdavo bene kiekvienuose namuose. Danielio tėvas taip pat vertėsi šiuo amatu, tačiau dirbtuvėlę jis turėjo labai mažą. Danielis dažnai padėdavo tėčiui dirbtuvėse, laisvu laiku griežė smuiku, tačiau po kurio laiko jam tapo ankšta mažame kaimelyje ir jis pradėjo svajoti apie Paryžių.

Čia ir prasidėjo Svarovskio kristalų pradžia, kurie savo patrauklumu nesiskyrė nuo tikrų briliantų, o pagal kainą buvo kur kas labiau prieinami. Pirmus papuošalų su kristalais pavyzdžius, Danielis išsiuntė į Sankt Peterburgą ir Paryžių. Ten jie buvo įvertinti labai greitai. Užsakymų su Svarovskio kristalais buvo ypač daug.


Skirtingai nuo kitų juvelyrų, kurie anksčiau vertėsi auksinių dirbinių padirbinėjimu, tokiu kaip auksiniai žiedai, apyrankės, Danielis Svarovskis neslėpė to, kad akmenys nėra tikri, tačiau nuo to paklausa nesumažėjo. Danielis savo verslą laikė teisėtu, mat jo sukurti kristalai pagal išvaizdą nesiskyrė nuo tikrų briliantų, o tai reiškia, jog galėjo būti naudojami juvelyrinių papuošalų gamyboje.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Marija
2010-09-20 00:11:09
Gazu,grazu tie svarovski ;))) tikrai,gera technologija :)
tik nesuprantu,kodel gatavu papuosalu taip kainas uzkelia...
nes paciu kristalu kainos tikra visiems priimtinos :)
va,kaune,tai senamiestyje, kristel,visokiausiu pakabuku yra ;)) pati pasigaminu auskariukus ;)) o dar akutes,su jom galima daug ka pasigrazinti.... rubus,remelius,taures :)))
eckis
2010-09-13 22:17:22
kadangi deimantu dar kolkas neiperku tai tinka ir Svarovskiai :)))
asdf
2010-09-13 13:15:45
myliu svarovskius