• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vėduoklė – nuo meilės iki neapykantos  5 

Autorius: Parengė Gerda Zemenskaitė
2011-06-06 08:19:00

Vėduoklė – tai toks aksesuaras, kurį turi stilinga dama ir naudoja jį tada, kai stipriai kaitina saulė ar užplūsta karščio banga.

Pradžių pradžia

Vėduoklė atsirado II–ajame amžiuje prieš mūsų erą, o vėduoklės gimimo vieta – Kinija. Anksčiau jos buvo daromos iš plunksnų su mediniais kotais. Palaipsniui vėduoklės užkariavo Japoniją, Europą, Rusiją ir visą pasaulį.
Pirmoji vėduoklė – stručio plunksnos ir dramblio kaulas

Laikui bėgant, vėduoklės neatpažįstamai pasikeitė: jas gamino iš specialaus plono popieriaus, medžių ir augalų lapų, odos, šilko, storo popieriaus, pergamento, stručio ir povo plunksnų bei dramblio kaulo. Keitėsi ir vėduoklių forma: būta ir apvalių, ir ovalo formos, vėliau imta gaminti sudedamas, šikšnosparnio formos. Stebino ir apdaila. Jas puošė siuvinėjimu, veidrodėliais, perlamutru, net ir piešiniais.

Vėduoklių rūšys

Moteriškos vėduoklės yra gaminamos iš medžio, plunksnų ir popieriaus. Jų dydis, spalvos ir puošimo būdai gali būti įvairūs. Dabar prekyboje galima rasti didelį vėduoklių pasirinkimą, kurios gali būti net ir interjero detalė.
 
Vėduoklė - nuo meilės iki neapykantos

Anksčiau merginos buvo mokomos, kaip turėtų elgtis su vėduokle. Šis daiktas ilgą laiką pranešdavo apie jo savininkės padėtį visuomenėje. Taip pat su vėduokle merginos flirtuodavo. Beje, buvo sukurta ir ištisa ženklų sistema, kuriais buvo galima išreikšti pritarimą arba neigimą bei jausmus – nuo meilės iki neapykantos.

Vėduoklė – pagarbos ženklas

Vėduokles dovanodavo, jomis imperatoriai keisdavosi kaip pagarbos ženklais, ant vėduoklių buvo kuriami meniu, teatro programėlės bei pakvietimo bilietai.

Japonijoje vėduoklės buvo plačiai naudojamos teatre, ceremonijose, šokiuose.

Šiais laikais vėduoklė interjere, pagal fengšui – gerosios energijos saugotoja. Taip pat šiais laikais dailiosios lyties atstovės vėduoklę naudoja kaip aksesuarą. Žymiausi pasaulio dizaineriai jas naudoja ir savo kolekcijose, o vėduoklė savo šeimininkei suteikia paslaptingumo ir moteriškumo.
 
Japoniškos vėduoklės
 
 
 
Kiniškos vėduoklės
 
 
 
Vestuvinės vėduoklės
 
 
Nėriniuota vėduoklė
 
 

O Tu, stilingoji skaitytoja, ar turi vėduoklę?

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
santara
2012-11-12 13:41:48
Turiu as jas kolekcionuoju,neseniai tik pradejau,dar tik 5 pas mane,ir kuo toliau tuo ju dauges.Kabinu ant sienos,jos man pasakiskos.
Jurga
2011-06-18 17:14:33
O aš turiu visą kolekciją vėduolių. Is visokiausių šalių :)
kkts
2011-06-11 21:14:44
parduotuvėse pilna vėduoklių, tik reikia eiti į suvenyrines :)