• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Genų mokslo pasiekimai bus pritaikomi odos priežiūros srityje  1 

Autorius: Ieva Lekavičiūtė
2012-04-28 08:58:00

Genų mokslo pasiekimai bus pritaikomi odos priežiūros srityje

Nereta moteris, paklausta apie savo grožio paslaptis, pabrėžia, jog už dailią odą yra dėkinga genams. 


Netrukus ši frazė gali įgauti naują prasmę: po dešimties metų tyrimų „L’Oréal Paris“ mokslininkai atrado būdą, kaip naujausius genų mokslo atradimus pritaikyti odos priežiūros srityje. Nuo šiol bus įmanoma užtikrinti, kad odos priežiūros produktai veiktų efektyviau, darydami tiesioginį poveikį genams, kurie atsako už tam tikras odos savybes, tokias kaip lygumas ar švytėjimas.


Moksliniai tyrimai rodo, jog yra maždaug 4000 mūsų odos funkcijoms svarbių genų. Dauguma jų turi įtakos baltymų, iš kurių sudaryta mūsų oda, gamybai. Kiekvienas genas atsako už vieno ar kelių konkrečių baltymų sintezę. Šie genai kasdien reaguoja į mūsų odos poreikius ir išorinius dirgiklius, su kuriais ji susiduria, skatindami su tuo susijusių baltymų gamybą ir taip užtikrindami odos regeneraciją bei gražią išvaizdą.


Didžiausia problema yra ta, jog laikui bėgant šių genų veikla kinta. Tyrimo metu „L’Oréal Paris“ mokslininkai identifikavo 568 genus, kurie atsakingi už odos atsigavimą patyrus neigiamą išorinį poveikį. Kai kurie jų brandžioje odoje veikia net apie penkis kartus lėčiau nei jaunoje, taip sulėtindami jos atsistatymo procesą. Dėl šios priežasties odos priežiūros produktai, kurie tiesiogiai veikia minėtus genus, yra efektyvesni nei produktai, neturintys šių savybių.


„Mūsų mokslinių tyrimų departamentas skyrė dešimt metų išsamiems tyrimams, nagrinėjantiems genų vaidmenį odoje bei jo kitimą veikiant įvairioms aplinkybėms. Didžiausias dėmesys buvo skirtas odos atsigavimui po neigiamo UV spindulių poveikio. Šie tyrimai padėjo sukurti LUMI-GENTM technologiją, kurią galima laikyti dideliu moksliniu laimėjimu dermatologijos srityje,“ – sakė „L’Oréal Paris“ prekės ženklo vadovė Lietuvoje Eglė Blekaitytė.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
agne
2012-04-28 11:27:18
p...c kiek dar pudrinsit smegenis??? isikalkit i galva kad odos grozis priklauso tik nuo to ant kiek uzterstas jusu organizmas is vidaus o ne nuo kremu kazkokiu!!!!!
Rūbų pirkimas internetu