• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kvepalai - nematomas aksesuaras

Autorius: Kristina Juknevičienė; grozioklubas.lt
2009-07-29 12:00:00

Kvepalai - nematomas aksesuaras
Jupiterimages nuotr.
Kvepalams daugiau kaip 4 000 metų. Kvepalų gamybos menas prasidėjo senovės Mesopotamijoje ir Egipte, vėliau kvepalai buvo kuriami ir rafinuojami romėnų ir persų. Kvepalai ir parfumerija taip pat egzistavo Rytų Azijoje, dauguma kvapų buvo pagaminti smilkalų pagrindu. Manoma, kad pirmasis kvepalų gamintojas pasaulyje buvo chemikas vardu Tapputi, kuris paminėtas antrojo tūkstantmečio pr. m. e. Archeologai Pyrge (Kipras) atrado tai, kas, kaip manoma, yra pasaulyje seniausi kvepalai.
 
O apie kvepalų, kokiais kvepinamės šiandien, atsiradimą liudija graži meilės istorija. 1714 metais Vokietijoje Kelno vienuolyne vienuolis alchemikas Mullenas atlikinėjo sudėtingus cheminius bandymus ir taip išrado stebuklingąjį vandenį "Aqua Mirabilis". Kai vienuolis susiruošė vesti gražiausią aukštuomenės merginą, jis šį vandenį  padovanojo kaip vestuvinę dovaną. Iki pat savo mirties taip ir neatskleidė jo gamybos paslapties. Tik prieš mirdamas šią formulę patikėjo vienam turtingam verslininkui, kuris  pagal ją ir sukūrė pirmuosius kvepalus - odekoloną "Kelno vanduo". Tai buvo pirmieji pramoniniu būdu pagaminti kvepalai. Nuo tada prasidėjo kvepalų pramonės klestėjimas.

Šiandien labiau nei bet kada kvepalai yra ne vien malonus kvapas, bet ir aprangos stilių užbaigiantis atributas.  Garsioji Coco Chanel yra pasakiusi: "Kvepalai - tai nematomas, tačiau nepamirštamas, nepralenkiamas ir visada madingas aksesuaras. Jis praneša apie moters atėjimą ir primena moterį jai išėjus."
 
 Aromatas, kuris jaudina mūsų sielą - paprasčiausias ir tyriausias iš visų žinomų gyvenimo džiaugsmų . Jis palieka keistą laimės pojūtį. Stebuklinga galia, esanti mažajame kvepalų flakone teikia malonumą ne tik tam žmogui, kuris jais naudojasi, bet ir jį supantiems. Geri kvepalai padeda pasijusti mums žavingiems.  Bet visada reikia atsižvelgti į kvepalų pirkimo, dovanojimo bei jų naudojimo "protokolą".
 
Renkantis kvapą įverkinkite visas fiziologinius aspektus: amžių , odos ir plaukų spalvą (kuo oda blyškesnė, tuo ji sausesnė ir tuo greičiau aromatinės medžiagos garuoja nuo odos paviršiaus, tamsiaplaukių oda geriau išlaiko ir išsaugo kvapus), temperamentą (sportiškai, energingai ir pasitempusiai moteriai daugiau tinka citrusiniai, skaidrios gėlinės-vaisinės kompozicijos, pragmatikėms įdomesnis atrodys gėlinis-medinis aromatas arba madingas lengvas šipras, švelnios, romantiškos intuityviai pasirinks minkštą arba skaidrų gėlinį aromatą), aprangos stilių. Įvairiais metų laikais verta rinktis taip pat skirtingus aromatus. Nepamirškite, kad kuo aukštesnė oro temperatūra, tuo atsargiau reikia naudotis parfumerija ir pasirinkti citrusinius, vaisinius ar jūrinius aromatus.
 
Žiemą tinka šiltos, rytietiškos kompozicijos, kurios puikiai "skamba" ant kailinių. Išorinio pasaulio kvapai yra orentuoti ir į gyvenimiškas situacijas: darbo, susitikimo su draugais, teatro, kokteilių vakarėlio, pasimatymo, poilsio, sporto, šventės aromatai. Su verslo žmogaus įvaizdžiu gerai susilieja aromatas su tabako niuansais arba karčiai aitriu išdirbtos odos atspalviu. "Namų deivei" tiktų vanilės, cinamono ir muskato dvelksmas. Jai patiks rožių ir jazminų aromatas, sumišęs su švelniu našlaičių ir vilkdalgių kvapu. Prabangą dievinančią gražuolę lepinkite sodriu dekadentišku aromatu. Jos žavesys išsiskleis tarp magnolijų, agavų ir gardenijų žiedų, o rožių ir jazminų kvapas apgobs moterį prabangos skraiste.Vakarėlių liūtei reikia gyvo, ryškaus kvapo.
 
Šventės dvasią pakelsite pasirinkę aldehidais praturtintais aromatą . Venkite migdančių gintaro ir vanilės kvapų - rinkitės vaisių ir gėlių aromatus. Kvepalų pasaulyje puikiai egzistuoja lygios lyčių galimybės - tik drąsos peržengti per stereotipus reikia. Skirtinga vyro ir moters odos "chemija" leidžia išpopuliarėti netipiniams unisex kvepalams - saldiems, prieskoniniams kvepalams, kuriais drąsiai galima kvėpintis abiems - rezultatas gaunasi žaviai skirtingas.
Nusprendėte padovanoti kvepalus? - Juk taip lengva suklysti... Tačiau jei jūs pažįstate šį žmogų - surizikuokite. Renkant kvepalus pravers ir aromatų klasifikacijos žinojimas. Pagirkite žmogų "Kaip puikiai kvepiate!, paklauskite "Kokiais kvepalais kvepinatės?" - Tai jums padės išrinkti kvepalus, artimus pagal skambėjimą. Kvepalų aromatas labai priklauso nuo aplinkos, kurioje jie yra laikomi. Parfumerijos parduotuvių atmosfera yra pripildyta daugybės kosmetikos produktų aromatų. Todėl kvepalai ten gali kvepėti kitaip nei neutralioje aplinkoje. Visada prisiminkime, kad kvepalų aromatas turi vystymosi stadijas. Terminai - viršutinė, "galvos" nata (30 proc.),  vidurinė "širdies" nata (50 proc.), galutinė, "pamatinė" nata (20 proc.) - žymi aromato puokštės atsiskleidimo fazes. Todėl patartina kvepalų testerius pasiimti namo, tam, kad ramioje aplinkoje nuspręsti, ar iš tiesų norite juos pirkti. Išties yra neišmatuojamos erdvės mėgavimuisi aromatais, išdrįskite paeksperimentuoti ir atraskite savo aromatą. Lai kvepalų įsigijimas prilygsta šventei.

Ir dar šis bei tas apie šventes. Kvapai valdo žmogaus emocijas. Norite savo šventėje sukurti jausmingą atmosferą? Užsisakykite patalpų kvėpinimo paslaugą. Pašalinsite stresą, pakelsite nuotaiką, atsipalaiduosite, pradžiuginsite, nustebinsite, suteiksite šventei dvasią. Lai kvepia visos Jūsų gyvenimo dienos.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus