• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kvepalai - sielos rūbas

Autorius: www.lsveikata.lt
2010-01-15 15:00:00

Kvepalai - sielos rūbas
jupiterimages.com nuotr.
Kiekvienam metų laikui - savas kvapas, teigia parfumerijos specialistai. Žiemą kvepalai turi “šildyti” bei teikti jaukumo jausmą. Tam geriausiai tinka šiltas vanilės dvelksmas, minkštos medžių kvapų natos, šiltas gėlių aromatas.
 
Nepirkite kvepalų, jei jų kvapą uostėte tik nuo popierinės juostelės. Ji apie aromatą papasakos ne daugiau nei nuotrauka apie žmogų. Tik papurkšti ant kūno kvepalai atskleis savo tikrąjį veidą.

Nesunku pastebėti, kad tais pačiais aromatais pasikvėpinę žmonės, gali kvepėti skirtingai. Ir nieko čia nuostabaus, juk mes kiekvienas turime savo kvapą, kurį formuoja hormonai ir tam tikros bakterijos, esančios ant mūsų odos. Todėl iš tiesų suprasti tinka tau kvepalai ar ne, galėsi tik tada, kai suprasi, kaip aromatas “draugauja” su tavo pačios kvapu.

Įsitikinti pasirinkimo teisingumu padės pojūčiai. Verta žinoti, kad 100 proc. jums tinkančių kvepalų aromatą jausite tik pirmą jūsų pažinties dieną. Visą kitą laiką tavo receptoriai jo “nepastebės”.

Kvepalų naudojimas - tikras altruizmas: dovanoji aplinkiniams puikų aromatą, džiugini juos, tačiau pati nieko neužuodi. Nosis imasi darbo tik tuomet, jei kas nors negerai, pavyzdžiui, susirgai ir pagausėjo prakaitavimas.
Tau tinkančius kvepalus organizmas priima kaip normą. Jeigu pagauni save, kad vis dar užuodi savo kvepalus, geriau jų nenaudoti - tau jie netinka ir receptoriai apie tai signalizuoja.

Verta žinoti:

Kvepalai. Jų sudėtyje yra 12-30 proc. aromatinių medžiagų. Kvepalai turi stiprų, ilgai išliekantį (12-24 val.) kvapą, todėl jais patartina kvėpintis vakare.

Kvapusis vanduo. Kvapiojo vandens, dar vadinamo parfumuotu vandeniu, sudėtyje yra 6-12 proc. aromatinių medžiagų. Pasikvepinus kvapiuoju vandeniu, kvapas išlieka 6-8 val.

Tualetinis vanduo.  Jo sudėtyje yra iki 6 proc. aromatinių medžiagų. Tualetinį vandenį geriausiai naudoti dieną, nes jame mažesnė aromatinių medžiagų koncentracija. Jų kvapas išsilaiko 3-6 val., tačiau kvepalų gamintojai išpilsto juos ir mažais kiekiais, todėl nedidelį tualetinio vandens buteliuką galima visada nešiotis rankinėje.

Klausiate - atsakome

Visi žiemai rekomenduoja sunkesnius ir saldesnius kvapus. Tačiau man tokie nepatinka. Geriau jaučiuosi pasikvėpinusi “citrusinias” kvepalais. Ar bus labai netaktiška, jei į renginį vakare pasikvėpinsiu vasariniais, o ne žieminiais kvepalais?

Asta

Stilistas Mantas Petruškevičius:
 
- Kvapų vaidmens mūsų gyvenime negalima nuvertinti. Jie tokie pat svarbūs kaip ir apranga. Dažnai žmogus kur kas geriau ir ilgiau prisimena kvapą nei tai, kas kuo buvo apsirengęs.

Viskas priklauso nuo to, kokiai progai renkatės kvepalus. Jei tai iškilmingas vakaras, patartina rinktis sodrius, sunkius, juodus kvepalus, kurie moteriai praėjus paliktų šleifą bei pabrėžtų jos grožį. Tačiau tai visai nereiškia, kad žiemą negalima kvėpintis lengvais kvepalais. Tarkim vakarėlis su draugais. Tokias atvejais tikrai netiks sunkūs kvepalai, toks pasirinkimas gali būti pernelyg iššaukiantis. Tačiau kaip bebūtų, žiemos metui rekomenduočiau samanų, medžių, gintaro, kitaip dar vadinamo amber, kvapus. Jie šiek tiek sunkesni nei vasariniai. Kvepalai, žinoma, turi derėti prie aprangos. O visų svarbiausia - bet kuriuo sezonu žmogus visų pirma turi kvepėti švara.
 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus