• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Tonalinio kremo pasirinkimo subtilybės

Autorius: Lietuvos Sveikata
2011-02-26 11:23:00

Tonalinio kremo pasirinkimo subtilybės
123rf.com
Mokslininkai neseniai atliko tyrimus: jie palygino moteris, naudojančias tonalinį kremą, ir jo vengiančias. Paaiškėjo, kad pastarųjų oda sensta greičiau. Paaiškinimas paprastas - kremas ne tik paslepia odos trūkumus, bet ir saugo ją nuo žalingo aplinkos poveikio. Tiesa, prieš skubėdamos jo pirkti pirmiausia išsiaiškinkime, koks kuriai tinka.

Pagal spalvą

Tonalinį kremą reikia rinktis itin atidžiai. Netinkamai pasirinkta ši kosmetikos priemonė ne tik, kad nepaslėps, o tik dar labiau paryškins trūkumus.

Norėdamos tonalinio kremo pagalbą suteikti veidui “spalvos” ir šviežumo elgiatės neteisingai, tai - pudros ir skaistalų darbas. Kremas gi turėtų tonuoti ir maskuoti odą. Jeigu kremo spalva bus per tamsi, veidas atrodys pavargęs, jei per šviesi, taps panašus į kaukę. Todėl prieš pirkdamos šią kosmetikos priemonę ją išbandykite ant riešo.
 
Pagal odos tipą

Tonaliniai kremai skiriasi pagal savo tekstūrą ir tankį. Kokį pasirinkti, priklauso nuo odos būklės.
Jeigu jūsų veido oda riebi arba mišri, labiau tiks emulsijos pavidalo kremas, suteikiantis matinį atspalvį. Sausos odos savininkėms geriau naudoti tonalinį kremą aliejaus pagrindu.

Probleminei, į spuogus linkusiai odai reikia tokios kosmetinės priemonės, kuri neužkemša porų. Etiketėje ieškokite užrašo “non-comedogenic”, o sudedamųjų dalių sąraše - OIL-FREE. Tai reiškia, kad kremui gaminti naudotas vanduo.
Vystančiai odai tiks lengvos konsistencijos tonalinis kremas, ypač emulsija su šviesą atspindinčiomis dalelėmis.
 
Pagal formą

Įprastinė pakuotė tinka tada, kai ryte turi laiko prieš veidrodį lygiai užsitepti kremo. Tačiau ką daryti, jei veidą reikia pakoreguoti darbe ar skubant į pasimatymą? Šiuo atveju geriau rinktis kompaktinę supresuotą kosmetinę priemonę. Tokia koreguojamoji kosmetika yra tanki, netekės veidu. Paprastai ji yra išleidžiama patogioje pakuotėje su kempinėle ir veidrodėliu.

Beje, dabar jau yra gaminami ir aerozolio pavidalo tonaliniai kremai. Jie ypač tinka, kai reikia tonuoti ne tik veidą, bet ir dekoltė sritį. Lengvos konsistencijos purškiamieji tonaliniai kremai praktiškai nesimato ant odos.
 
Pagal etiketę

Pirkdamos tonalinį kremą atidžiai išstudijuokite etiketę. Pirmiausia ieškokite užrašo “patikrinta dėl alergijos”.
Nuomonė, kad kuo mažiau tonaliniame kreme yra sudedamųjų dalių, tuo jis saugesnis, yra klaidinga. Mat jis turi daug užduočių: pašalinti riebalų perteklių, pristabdyti senėjimą, sausėjimą, koreguoti. Kiekvienai “užduočiai” - atskira sudedamoji dalis.

Gerame tonaliniame kreme turi būti UV spindulių filtras, saugantis odą nuo žalingųjų saulės spindulių, gali būti drėkinamųjų medžiagų, vitaminų ir mineralų.

Verta žinoti:

- Prieš tepdamos odą tonaliniu kremu, būtinai pasitepkite veidą drėkinamuoju kremu.

- Tonaliniu kremu netepkite paakių. Norėdamos paslėpti pajuodusius paakius naudokite specialų korektorių, kurios spalva vienu tonu turi būti šviesesnė nei tonalinis kremas.

- Tepti kremą geriausia pirštais. Rankų šiluma sušildo jo tekstūrą ir kremas geriau ir lygiau užsitepa.

- Jei vis dėlto naudojate kempinėlę, ją po kiekvieno panaudojimo verta išplauti.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus