• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ar galima naudoti kulinarinius aliejus kūnui ir veidui?

Autorius: Grozioklubas.lt, freedigitalphotos.net
2014-03-02 10:00:00

Ar galima naudoti kulinarinius aliejus kūnui ir veidui?
Aliejus kūnui
 Tikriausiai šį klausimą esate ne kartą sau uždavę. Juk apie augalinių aliejų naudą odai žino visi, o aliejų, kuriuos mes naudojame salotoms, pavadinimus galime perskaityti ant kosmetinių priemonių etikečių.

Kokius aliejus randate prekybos centro lentynose? Saulėgrąžų, alyvuogių, avokado, vynuogių kauliukų ir kitus... Ar yra skirtumas tarp kulinarinių aliejų ir aliejų, kurie naudojami kosmetinėse priemonėse?

Skirtumas tikrai yra. Vis dėl to, geroji naujiena yra ta, kad skirtumas yra labai mažas, ir jis priklauso gamybinio proceso. Kad produktas būtų vartojamas maiste, jis turi būti specialiai apdirbtas. Kitais žodžiais, alyvuogių aliejus kulinarijai ir kosmetikai – tai du skirtingi dalykai, nors ir labai artimi. Maisto aliejus dar yra papildomai valomas: šalinami stiprūs kvapai ir skoniai. Kosmetiniai aliejai daugiau koncentruoti, jiems naudojamos neapskrudintos sėklos. Tiesa, būna ir taip, kad kosmetikai naudojami ir prastesnės kokybės augalai.

Taigi, tam tikras skirtumas yra. Tačiau ir kulinarinį aliejų galima drąsiai naudoti odos procedūroms, o žalos tikrai nepajusite. Vis dėl to kulinarinio aliejaus nepatartina naudoti kosmetikos gamybai, todėl kad kosmetiniai aliejai stabilizuojasi naudojant chemines priemones, kurios gali būti neigiamos vidaus naudojimui.

Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti kulinariniams aliejams su požymiu „organinis“, „šalto spaudimo“. Šie aliejai ypatingai naudingi ir mitybai, ir odai.

Kam galima naudoti kulinarinius aliejus

Kojų skutimui. Nepatikėsite, tačiau tai pati geriausia priemonė – paprasčiausias kulinarinis alyvuogių aliejus. Ypatingai rekomenduojamas tiems, kurių kojų oda pleiskanoja, yra sausa, susidaro „žąsies oda“. Jei į aliejų pridėsite į 2 šaukštus aliejaus šiek tiek cukraus, tuomet gausite puikų šveitiklį, kuris neleis įaugti plaukeliams.

Aliejus puikiai sudrėkins kojų odą, leis lengvai slysti peiliukui ir nepaliks jokių įpjovimų, o oda po skutimo liks nesudirgusi.

Po skutimo reikia aliejų nuplauti šiltu vandeniu. Visiškai jis nenusiplaus, tačiau tai bus drėkinamoji priemonė visai dienai.

Lūpoms. Bet koks augalinis aliejus tiks vietoj lūpų balzamo. Pigu ir efektyvu! Ir nereikia pirkti jokio specialaus kosmetinio balzamo lūpoms. Gaminate iš aliejaus – pasitepkite lašeliu ir lūpas.

Kutikulų drėkinimas
. Vėlgi, kutikulus galite drėkinti ruošdami maistą. Arba atlikdami bet kokius kitus buities darbus.

Rankoms.
Ištepkite rankas su kulinariniu aliejumi ir apsimaukite medvilnines pirštinaites. Pamatysite, kaip atsinaujins rankų oda.

Kūnui. Galite panaudoti kulinarinį aliejų, gamindami šveitiklį: 5 arbatinius šaukštelius rudo cukraus, 2 arbatinius šaukštelius medaus, 3 arbatinius šaukštelius kulinarinio aliejaus. Sudėtis – visiškai natūrali, o tinkamas šis šveitiklis ne tik kūnui, bet ir rankoms bei lūpoms.

Demakiažui. Nebūtina šiuo būdu pastoviai nusiimti makiažo, tačiau karts nuo karto toks būdas tikrai pravers: būnant svečiuose ar sodyboje, kai pamiršote kosmetinę. Paimkite vatos diskelį ir sumirkykite su aliejumi. Aliejus puikiai pašalins visus nešvarumus. Jei oda taps per daug riebi, tuomet nuprauskite veidą su minkštu muilu.

Pėdoms.
Sutrūkinėjusias pėdas, nuospaudas galima suminkštinti ir ištepti kulinariniu aliejumi. Apsiaukite medvilninėmis kojinėmis. Sausas odos vietas ant kelių ir alkūnių taip pat galima suminkštinti keletu lašų aliejaus.

Plaukams. Suglostyti ir sutvarkyti besiveliančius plaukus padės keletą aliejaus lašų. Suminkštinkite sausus ar skilinėjančius plaukų galiukus aliejumi, ir jie atrodys sveiki.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus