• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kad blogas burnos kvapas netaptų jūsų palydovu

Autorius: Nerijus Pleškys
2014-01-03 18:00:00

Kad blogas burnos kvapas netaptų jūsų palydovu
123rf.com

Rugsėjis – neoficiali darbingosios metų dalies pradžia. Artėjant studijų, intensyvaus darbymečio pradžiai verta iš anksto pagalvoti ne tik apie garderobo atnaujinimą, mokinio krepšelio surinkimą rugsėjo 1-ajai dienai, bet ir pasirūpinti asmens higiena. Turbūt kiekvienam yra tekę susidurti su pašnekovo, draugo, kolegos ar kaimyno nemaloniu kvapu, sklindančiu jam iš burnos. Dažniausiai prastas kvapas užuodžiamas tuomet, kai pašnekovas kalba ar kvėpuoja. Dar nemaloniau, jei blogas burnos kvapas lydi jus, tačiau to nejaučiate.

Kodėl patys nejaučiame savo burnos kvapo ir kaip sužinoti, ar jis neatstumia aplinkinių?

Nemalonus burnos kvapas arba halitozė dažniausiai atsiranda dėl burnoje besidauginančių bakterijų. Jų atsiranda tuomet, jei nepakankamai rūpinamės burnos higiena ir burnoje pasilieka maisto likučių. Blogas kvapas gali atsiranda ir esant nesveikiems dantims ar dantenoms, ar dėl ant liežuvio prisikaupusių apnašų.

„Pagrindinė problema yra ta, kad vienintelis žmogus, kuris nepajunta nemalonaus kvapo yra to kvapo savininkas. Žmogus pripranta prie savo paties kvapų ir dažniausiai nepajunta, jei oro kvapas, kurį iškvepia per burną, pasikeičia.  Dažnai vienintelis būdas sužinoti apie blogą kvapą yra tik sulaukus pastabų, tačiau dauguma žmonių yra pernelyg mandagūs, kad užsimintų kitam asmeniui apie jo nemalonius kvapus. Nuoširdaus įvertinimo galima tikėtis iš šeimos nario ar artimo draugo, kurie bus su jumis sąžiningi“, - kalba vaistininkė Birutė Danisevičienė iš „Šeimos vaistinės“ Vilniuje.


„Šeimos vaistinės“ vaistininkai pastebi, kad dažniausiai blogu burnos kvapus į vaistinę užsukantys žmonės susirūpina po vizito pas dantų gydytoją.


„Odontologai yra savo srities profesionalai, tad natūralu, kad jie nejaučia diskomforto kalbėti apie tai, kas dedasi jų pacientų burnose. Vis dėlto, pasitikrinti burnos kvapą „buitiškai“ taip pat įmanoma. Reikia tiesiog palaižyti savo riešą vidinėje rankos pusėje. Palaukti kelias sekundes, kol seilės išdžius. Tuomet reikėtų pauostyti palaižytą vietą. Jei pajutote nemalonų kvapą, greičiausiai ir jūsų iškvepiamas oras kvepia nemaloniai“, - praktišku patarimu dalijasi vaistininkė Birutė Danisevičienė.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus