• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kad depiliuojantis mažiau skaudėtų...

Autorius: Moters Savaitė
2011-11-08 13:14:00

Kad depiliuojantis mažiau skaudėtų...
123rf.com

Plaukelių šalinimas vašku užtikrina ilgiau jus džiuginsiantį efektą, po jo oda lieka lygi ir švelni. O štai ir 10 būdų sumažinti skausmą procedūros metu bei tinkamai pasirūpinti savo oda prieš depiliaciją ir po jos.

1. Parą iki depiliacijos procedūros nedarykite odos šveitimo. Šveitimo metu ne tik pašalinamas negyvų odos ląstelių sluoksnis, bet ir sudirginami odos paviršiniai audiniai, todėl į depiliaciją oda reaguos jautriau, bus dirglesnė.

2. Depiliuokite tik švarią, sausą odą. Ypač pageidautina prieš depiliaciją pagulėti šiltoje vonioje – oda suminkštės, atsivers poros. Tačiau išlipusi iš vonios netepkite odos jokiu losjonu ar kremu – odos paviršiuje likę ir plaukelius padengę riebalai trukdys vaškui efektyviai prikibti, tad depiliuojant daugiau plaukelių liks savo vietose.

3. Geriau atsisakykite depiliacijos likus 1 savaitei iki mėnesinių – tada jūsų organizmas tampa jautresnis skausmui, oda – dirglesnė. Palankiausias laikotarpis – 1-2 savaitės po mėnesinių, kai jūsų individualus skausmo slenkstis būna pakilęs aukščiausiai.

4. Jei esate labai jautri depiliacijos sukeltam skausmui, pamėginkite likus valandai iki procedūros išgerti skausmą mažinančių vaistų, pavyzdžiui, Ibuprofeno. Tai ne tik sumažins patiriamą diskomfortą, bet ir apsaugos jus nuo uždegimo depiliacijos metu ant odos paviršiaus patekus ligas sukeliančioms bakterijoms.

5. Jei einate depiliuoti bikini srities, stringus ir nėriniuotas kelnaites geriau pamirškite. Rinkitės patogius medvilninius, ne pernelyg aptemtus apatinius rūbus. Jei depiliavote bikini zoną, sintetinės kelnaitės gali nemaloniai dirginti odą, išprovokuoti porų užsikimšimą, plaukelių įaugimą. O medvilnės patogiai sugers prakaitą, švelniai saugos ir netrins odos. Natūralus šilkas – taip pat būtų puikus pasirinkimas. Jei tą dieną, kai darysitės depiliaciją, laukia dar ir treniruotė su aptempta sintetine sportine apranga, suplanuokite ją prieš depiliaciją, o ne po.

6. Prieš procedūrą pastebėjote, kad yra įaugusių plaukelių? Verčiau palikite juos ramybėje ir nemėginkite išpešti pincetu – tai gali sukelti tik dar daugiau nemalonių pojūčių. Verčiau patepkite tokias vietas antibakterine priemone – tai sumažins infekcijos riziką, paraudimą ir skausmą.

7. Depiliuojant oda turėtų būti maksimaliai įtempta. O vaško juostelę plėškite prieš plaukų augimo kryptį. Taip plaukeliai raunami efektyviau, o skausmas bus mažesnis.

8. Ar pastebėjote, kad susižeidusi ar pajutusi skausmą paprastai imate kvėpuoti trumpai ir negiliai? Tai natūrali kūno reakcija, kuri šiek tiek sumažina skausmą. Išmėginkite tokią kvėpavimo techniką ir depiliacijos metu. Giliai kvėpuokite kol tepamas vaškas, ir trumpai bet stipriai iškvėpkite kai juostelė bus plėšiama nuo odos.

9. Po depiliacijos venkite karščio procedūrų – karštos vonios, saunos, saulės vonių ar soliariumo. Jūsų oda kol kas sudirgusi ir jautri, tad šiluma ir UV spinduliai gali padaryti meškos paslaugą jūsų grožiui.

10. Tebus oda lygi ir švelni. 2 dienos po depiliacijos atlikite odos šveitimą, kartokite jį depiliuotoje zonoje kas antrą dieną. Tai padės apsisaugoti nuo plaukelių įaugimo problemos. Galite šią kūno sritį patepti ir alavijo ar ramunėlių pagrindu pagamintu losjonu. Jei depiliavote pažastų sritį, kurį laiką venkite dezodoranto – kol oda pakankamai nesutvirtėjo, ši priemonė patektų ne ant jos paviršiaus, o į gilesnius sluoksnius.

Kaip depiliuojama vašku?

• Karštas vaškas. Šis būdas leidžia šalinti plaukelius su šaknimis, atauginėti jie ima tik po 4-6 savaičių. Procedūrą galima atlikti pačiai arba grožio salone. Vaškas išlydomas kaitinant. Jo temperatūra neturi viršyti kūno temperatūros, nes priešingu atveju galima nusideginti. Vaškas paskirstomas ant odos mentele, o kai sustingsta, vienu ypu atplėšiamas nuo kūno kartu su visais plaukeliais, prieš jų augimo kryptį. Šis būdas gana skausmingas, ypač pirmą kartą. Mažiausiai skauda kai šalinami kojų plaukeliai. Nelabai jautrūs skausmui žmonės gali tai daryti ir su plaukeliais po raumenimis (pažastyse ir bikini zonoje). Procedūra atliekama tik tada, kai plaukeliai yra ne trumpesni kaip 4 mm, nes smulkesnių vaškas tiesiog nesuims.

• Šaltas vaškas. Procedūra atliekama tuo pačiu principu, tik nereikia vaško šildyti. Vašku ištepama oda, tada ant jo uždedama specialaus popieriaus juostelė (parduodama pakuotėje kartu su vašku) ir vienu judesiu nuplėšiamas.
 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus