• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Konsultuoja plastinės chirurgijos specialistai  4 

2008-04-15 00:00:00

Konsultuoja plastinės chirurgijos specialistai

Grožio chirurgijos srityje Jus konsultuoja vienos iš lyderiaujančių plastinės chirurgijos klinikos Lietuvoje VitkusClinic plastikos chirurgai: plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistas, mikrochirurgas, profesorius Kęstutis Vitkus ir plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja, chirurgė Indrė Sakalauskaitė.

Užduokite klausimą redakcija@eli.lt

Sveiki, gal galite šiek tiek papasakoti apie apgamų šalinimą, nosies ir ausų operacijas (kokios galimos komplikacijos, nuo kelerų metų galima operuoti?

Daiva

Atsako Indrė Sakalauskaitė:

Apgamai gali būtų šalinami įvairiame amžiuje. Tai priklauso nuo apgamo kilmės, piktybiškumo ir kurioje kūno vietoje randasi darinys.
Šalinimo būdai gali būti keli: chirurginis - apgamo ekscizija, ir šalinimas radio bangomis arba lazeriu. Bet kuriuo atveju prieš tai rekomenduojama dermatologo konsultacija, kurios metu dermatoskopijos būdu yra įvertinama apgamo kilmė. Kartais reikalingi papildomi tyrimai histologiniam apgamo ištyrimui - biopsija.
Nuo to priklauso ekscizijos apimtis ir dydis, operacijos pasirinkimo būdas.
Ausų plastika ( othoplastika ) dažniausiai yra atliekama ikimokykliniame amžiuje, kuomet atsiranda psichologinis diskomfortas.
Ne išimtis ir vyresnio amžiaus pacientai. Šios operacijos metu šalinami tiek įgimti, tiek ir įgyti defektai. Viena dažniausių įgimtų ausų defektų plastinių operacijų - tai atlėpusių ausyčių korekcija. Šios operacijos paprastai atliekamos vietinėje nejautroje. Operacija trunka nuo 1 iki 2valandų, priklausomai nuo korekcijos dydžio. Pagal pasirinktą operavimo būdą pjūviai gali būti tiek priekiniame, tiek nugariniame paviršiuje. Sugijus žaizdoms - jie beveik nematomi.
Pooperacinis laikotarpis nėra labai skausmingas. Netirpstantys siūlai išimami paprastai po 5 dienų. Po opercijos 4-6 savaites reikia nešioti specialų elastinį tvarstį. Pakartotinės korekcinės operacijos retos. Efektas išlieka visam gyvenimui.
Nosies plastinės chirurgijos galimybės yra gana didelės. Chirurgas gali sumažinti visą nosį, sumažinti ar panaikinti nosies kuprelę, pakeisti (suploninti, sumažinti, pakelti ir t.t.) nosies galiuką, pakeisti nosies šnervių formą, pakeisti kampą tarp nosies ir viršutinės lūpos. Pasiryžus plastinei operacijai, reikalinga plastikos chirurgo konsultacija, nes medicinoje kiekvienas atvejis yra individualus.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Eli
2010-04-22 17:51:41
na manau, kad plastikos chirurgė turi turėti ne tiesią nosį, o galvą ant pečių ir geras rankas. manau,kad pati gydytoja, kompleksų neturi ir tiesiog mėgaujasi gyvenimu, kol jūs čia aptarinėjate jos kompetencijas pagal jos nosį. Absurdas.
keista 1
2009-02-12 00:32:23
ne daivos, o Indres
keista
2009-02-12 00:30:18
Na, bet pacios daivos nosis ne kokia, labai jau nusmailinta, neprofesionaliai padaryta.