• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kosmetinės odos procedūros − tik patikimuose grožio salonuose

Autorius: Imunitetas.lt
2012-06-21 14:33:00

Kosmetinės odos procedūros − tik patikimuose grožio salonuose
Moteris − toks Dievo tvarinys, kuriam atrodyti neestetiškai greitai draus įstatymai. Tobuli antakiai, kūno depiliacijos, veido masažai, kuklus makiažas, manikiūras, pedikiūras, drabužiai iš madingiausių parduotuvių, šilkiniai plaukai... Šiuolaikinės deivės neleidžia sau būti nesusitvarkiusiomis. Šiame tekste pakalbėsime apie populiariausias kosmetines procedūras, komentaruose siūlome pasidalinti geriausiais ir blogiausiais jūsų, mielos moterys ir merginos, aplankytais grožio salonais. O gal kada esate nukentėjusios taip, kad niekam to nelinkėtumėte? Papasakokite savo istorijas ir skaitykite mūsų patarimus, kad visuomet būtumėte tomis deivėmis, kurioms praėjus atsisuka visi, kurie jus pamato.

Išsiplėtusių kapiliarų šalinimas

Išsiplėtę kapiliarai išryškėja dėl susilpnėjusių jų sienelių. Tam įtakos turi paveldimumas, saulės poveikis ar kiti aplinkos veiksniai. Išsiplėtę kapiliarai, tarkim, veido srityje, dažniausiai pasireiškia nosies ir skruostų srityse. Vienas efektyviausių išsiplėtusių kapiliarų šalinimo būdas − jų šalinimas radiochirurginiu būdu.

Plonas, izoliuotas elektrodas yra įvedamas į nepageidaujamą kapiliarą ir sunaikina jį. Šalinant radiochirurginiu būdu paveikiami tik įvedimo vietoje esantys audiniai, kai, pavyzdžiui, šalinant lazeriniu būdu galima nudeginti ir aplinkinius audinius. Po radiochirurginės procedūros galima degintis, nėra pigmentinių dėmių atsiradimo grėsmės. Ši procedūra nėra skausminga, jos metu jaučiamas dilgčiojimas. Po procedūros jos vietoje užsideda mažas šašiukas, kuris po kelių dienų nukrenta. Pacientui gali tekti apsilankyti kelis kartus, nes kelių savaičių bėgyje 50 proc. žmonių tenka procedūrą kartoti.

Antakių ir blakstienų dažymas ir korekcija

Antakių ir blakstienų dažymui spalva parenkama atsižvelgiant į moters odos ir plaukų spalvas. Profesionalus antakių koregavimas gali net pakeisti veido išraišką. Dažnai netinkamai išpešioti antakiai atrodo tarsi užkritę, o pati veido išraiška − pavargusi. Profesionali antakių korekcija yra daroma pagal konkrečios moters veido formą, stengiamasi pabrėžti akis. Antakių korekcija vašku rekomenduojama, kai yra daug smulkių raukšlelių, po jos antakių forma dar pakoreguojama pincetu.

Auskarų vėrimas

Auskarų vėrimas jau nebėra kažkas neįprasto ar egzotiško. Dažniausiai, žinoma, auskarus galima matyti moterų ausyse, tačiau juos moterys veriasi ir į nosį, bambą, antakius, lūpą, liežuvį ar net lytinius organus bei krūtų spenelius. Vertėtų žinoti, kad pirmajam vėrimui naudojami iš specialios medžiagos pagaminti auskarai, tinkami net alergiškiems žmonėms, o kiekvienai vėrimo rūšiai yra specifinės auskarų formos

Auskarų vėrimo metu profesionalas iš pradžių pažymės reikiamą vėrimo tašką, visa procedūra turėtų užtrukti apie 15−20 min.. Po įvėrimo turėtumėte gauti visą reikiamą informaciją apie tai, kaip turėsite rūpintis įvėrimo vieta, jums turėtų pasiūlyti nusipirkti specialų purškalą, kuris padės gydyti skylutę − skirtingose kūno vietose įverti auskarai reikalauja skirtingos priežiūros. Gijimo metu aplink auskarą atsiras baltų išskyrų, neišsigąskite, tai normalu.

Prieš nuspręsdami įsiverti auskarą pagalvokite, ar jis netrukdys jūsų darbui: daugelyje darbo vietų auskarai veido srityje nėra toleruojami, jei jums dažnai tenka nešioti šalmą, auskarai viršutinėje ausų dalyje gali trugdyti, sukelti nepatogumo jausmą.

Depiliacija

Pats populiariausias depiliacijos būdas − skutimas. Naudojant skustuvą plaukeliai yra nupjaunami ties odos paviršiumi. Patys skustuvai taip pat yra populiarūs: jų galima rasti nuo vienkartinių gana pigių iki brangesnių, skirtų daugkartiniam naudojimui. Plaukai neatauga nuo 1 iki 4 dienų, priklauso nuo fiziologijos. Skutimas yra paprastas depiliacijos būdas, užtrunkantis trumpai, jį galima atlikti namuose, o jums tereikės įsigyti skustuvų, nusipirkti skutimosi putų ir turėti šilto vandens. Tam, kad skutimasis taptų efektyvesnis, įtempkite skutamos odos paviršių prieš braukdami jį skustuvu. Nepamirškite, šiltas vanduo suminkština odą, todėl skutimas bus tolygesnis, o plaukelį nupjausite arčiau odos paviršiaus. Atšipę skustuvai − didžiausias jūsų odos priešas, dažnai keiskite peiliukus. Jei jūsų oda jautri, skutimuisi naudokite specialias putas. Jei bijote įsipjauti, galite įsigyti elektrinę skutimosi mašinėlę. Moterims jos būna kitokios nei skirtos vyrams. Vis tik, lygios odos efektas yra trumpalaikis, skustis teks dažnai, plaukeliai ataugs aštriais šereliais, o dažnai skutant odą jūs ją dirginsit. Taip pat skutami plaukeliai turi savybę įaugti į odą, o neatsargiai elgiantis su skustuvu galima įsipjauti.

Depiliacijos vašku arba cukrumi metu karšta masė užtepama ant tos odos vietos, nuo kurios norima pašalinti nepageidaujamus plaukelius, į masę įspaudžiama popieriaus ar medžiagos juostelė, masei sustingus juostelė staigiu judesiu nuplėšiama nuo odos kartu su plaukeliais − taip plaukeliai pašalinami su šaknimis, kartu pasišalina ir dalis negyvos odos dalelių. Po šios procedūros plaukeliai neatauga iki 1,5 mėn., o ataugę būna plonesni ir silpnesni nei po skutimo. Ši procedūra nėra itin sudėtinga ir nors ją siūlo daugelis grožio salonų, ją galite atlikti ir namuose. Tam, kad tokia depiliacija būtų efektyvesnė, plaukeliai turi būti bent 0,5 cm ilgio, todėl iki procedūros bent dvi savaitės neskuskite norimos depiliuoti kūno vietos. Vis tik, šis depiliacijos būdas yra pakankamai skausmingas jautriose kūno vietose ir šalinant storus bei stiprius plaukelius, yra plaukelių įaugimo rizika. Depiliaciją atliekant savarankiškai gali būti sunku paruošti tinkamą vaško ar cukraus masę, tačiau procedūrą nuolat darantis grožio salone išlaidos jai po trumpo laiko susidarys pakankamai solidžios. Po procedūros oda smarkiai parausta, todėl ją reikia tinkamai dezinfekuoti.

Cheminės depiliacijos priemonės yra įvairūs kremai, putos ar losjonai, kurie suardo plaukų proteino struktūrą. Procedūros metų plaukeliai yra patepami priemone, o po kiek laiko priemonė paprasčiausiai nuvaloma kartu su plaukeliais.

Po cheminės depiliacijos plaukeliai neatauga nuo 4 iki 14 dienų, ši depiliacija trunka 5−10 min. Vis tik, cheminės priemonės paveikia tik labai plonus plaukelius, todėl jų veiksmingumas yra ribotas, o jų sudėtyje esantys cheminiai preparatai gali sukelti alerginę odos reakciją. Dėl savo specifinės sudėties depiliaciniai kremai pasižymi nemaloniu kvapu.

Rotaciniai epiliatoriai savo išvaizda primena elektrinius skustuvus, bet vietoje skutimosi peiliukų plaukelius šalina besisukanti galvutė, kuri juos išrauna. Po procedūros plaukeliai neatauga iki 1,5 mėn., o ataugę būna silpnesni nei prieš tai buvę. Pati procedūra yra nesudėtingai atliekama namuose. Tai gana skausmingas plaukelių šalinimo būdas, tad protingai pasirinkite depiliuojamos odos vietą. Tam, kad procedūra būtų ne tokia skausminga, prieš ją pagulėkite karštoje vonioje, o epiliaciją atlikite po menstruacijų, nes po jų sumažėja jautrumas skausmui. Taip pat pirmą kartą nusiepiliavusios odą nelaukite, kol plaukeliai vėl ataugs, nes procedūra vėl bus panašaus skausmo lygio − kas kažkiek laiko pamačiusios ataugusių plaukelių perbraukite epiliatoriumi per tas odos vietas, kuriose jų yra, taip užtruksite trumpiau. Neretai epiliatorius išrauna ne visus plaukelius, o ataugantys yra linkę įaugti, gali susidaryti pigmentiniai dariniai odoje bei atsirasti plauko folikulo uždegimų.

Elektroepiliacija buvo sukurta tam, kad gydytų aklumą kurį sukelia įaugančios blakstienos. Naudojant specialią adatą kiekvienas plaukelis apdorojamas elektros srove, kuri po kelių procedūrų visiškai sunaikina plauko svogūnėlį. Didelių odos plotų (tokiu laikoma, pavyzdžiui, bikini zona) depiliacija trunka nuo 7 iki 15 valandų. Po šios procedūros plaukeliai nebeatauga visiškai. Ši depiliacija yra permanentinis plaukų šalinimo būdas, ji gali būti atliekama nepriklausomai nuo odos tipo ar plauko pigmento. Likus kelioms dienoms iki procedūros plaukelius nuskuskite, naujai dygstantys plaukeliai bus labiau pastebimi ir lengviau apdorojami. Ši procedūra yra ypač skausminga, jai reikalingi anestetikai. Vienos procedūros metu gali būti apdorojamas tik labai ribotas odos plotas, todėl ji trunka ilgai, o pati procedūra taikoma dažniausiai mažuose odos ploteliuose − antakių srityje ar virš lūpos.

Lazerinės depiliacijos metu pro odą prasiskverbęs lazerio spindulys šviesos energiją paverčia karščiu ir taip sunaikina plauko folikulą. Ši procedūra turi būti atliekama kelis mėnesius iš eilės, kad būtų paveikti visose augimo fazėse esantys plaukeliai. Pašalinti plaukeliai neatauga apie metus, po jų procedūrą vėl reikia kartoti. Šio depiliacijos metodo efektyvumas yra patvirtintas klinikinių tyrimų, depiliacija gali būti taikoma įvairiose kūno vietose. Atlikus procedūrą rekomenduojama ant depiliuotų kūno vietų dėti ledo kubelius tam, kad būtų sumažintas odos paraudimas. Tokiai procedūrai reikalinga speciali įranga, todėl jį kainuoja gana brangiai ir ją atlikti turi kvalifikuotas dermatologas. Depiliacija lazeriu yra neefektyvi tamsiaodžiams ir šalinant žilus plaukus. Taip pat galimi šalutiniai efektai − odos nudegimai ar pigmentinės dėmės.

Fotoepiliacijos technologija panaši į depiliaciją lazeriu, tačiau jos metu yra skleidžiami platesnio spektro šviesos impulsai nei lazerio spinduliai, todėl tokia depiliacija laikoma saugesne. Pašalinti plaukeliai neatauga metus ar ilgiau, vėliau procedūrą vėl reikia kartoti. Ilgalaikis depiliacijos efektas pasiekiamas greičiau nei nei lazerinės technologijos metu dėl platesnio spektro spindulių, todėl fotoepiliaciją galima daryti ir didesniems odos plotams − šlaunims, krūtinei. Lyginant su vaško, cukraus ar epiliacijos būdais, fotoepiliacija yra visiškai neskausminga. Šiuo metu fotoepiliacijos technologijos yra taip smarkiai ištobulintos, kad yra net sukurti asmeniniai fotoepiliatoriai, kuriuos galima naudoti ir namuose. Žinoma, jų kainos siekia apie tūkstantį litų. Prieš fotoepiliaciją plaukelius reikia nuskusti, kad šviesos impulso energija būtų maksimaliai absorbuojama plauko svogūnėlyje. Kaip ir depiliacija lazeriu fotoepiliacija neefektyvi šalinant plaukus be pigmento.

Grožis − dalykas rimtas. Pokštams čia ne vieta.

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus