• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Mis Visata ir Venesuelos „skalpelio turizmas“

Autorius: Balsas.lt
2009-09-03 16:00:00

Mis Visata ir Venesuelos „skalpelio turizmas“
Stefania Fernandez

Keliauti galima dėl įvairių priežasčių: naujų įspūdžių paieška, įspūdingi miestai ar gamtos grožis. Kartais į kelią išveda ir asmeninio grožio paieška, bei... noras sutaupyti.

Dar vienos venesuelietės pergalė Mis Visata rinkimuose ne tik patvirtino teiginius apie Lotynų Amerikos moterų grožį, bet ir iš naujo pakurstė gandus apie jų „meilę“ plastinei chirurgijai.

Estetinė chirurgija Venesueloje  tapo tokiu įprastu reiškiniu, jog šalis dabar vadinama vienu mėgiamiausių „skalpelio turizmo“ traukos centrų, pritraukiančiu visus, norinčius pasigražinti už prieinamą kainą.

„Pacientai į Vensuelą dažniausiai atvyksta iš Kolumbijos, JAV, Ekvadoro ir Karibų salų... Po operacijos jie lieka dar keletą dienų ir išvyksta“, - pasakojo Rosi Oyon, vienos prancūzų firmos, pardavinėjančios krutų implantus, padalinio Venesueloje vadovė.

Tai, jog Mis Visatos karūna antrus metus iš eilės atiteko kolumbietei ( 2008- aisiais ją laimėjo Dayana Mendoza, šiais metais – Stefania Fernandez), gali tapti geriausia reklama šalies „grožio meistrams“.

Tai – jau šeštoji venesuelietės pergalė, 59-tus metus skaičiuojančiame konkurse. Dabar pagal pergali skaičių – Venesuela yra antra po JAV, nepaisant to, jog pastaroji turi daugiau nei dešimt kartų daugiau gyventojų.

Teiginiai apie „natūralų“ gražuolių grožį – įprastas reiškinys grožio pasaulyje, tačiau specialistai sutartinai tvirtina – Fernandez buvo šiek tiek padėta.

„Aš jos neoperavau, tačiau tikras, kad operacija buvo atlikta. Jos daromoms visoms gražuolėms“, - tikino Danielis Slobodianikas, vienas žymiausių šalies plastikos chirurgų, padėjusių į naują maudymosi kostiumėlį įtilpti ne vienai Venesuelos pramogų pasaulio žvaigždei.

Vanessa Brito, 27-erių metų Karakaso gyventoja, kuriai krutų implantai buvo įdėti prieš penkerius metus tvirtino, jog moteriai plastinė chirurgija – visiškai įprastas reiškinys.

„Manau, jog Venesueloje egzistuoja itin stiprus spaudimas moterims. Po visų Mis Visatų pergalių, žiūrėdamos televiziją, moterys nori būti tokios pat“, pasakojo ji.

Tam pritarė ir Laura Gonzales. 19-ikos metų studentė jau patyrė nosies operaciją bei pasididino krūtis. „Tai – ne tik dėl Mis Visata konkurso. Venesuelietėms patinka gerai atrodyti. Mums patinka gražiai sušukuoti plaukai bei dailūs rūbai. Moteris turi gerai jaustis savo kailyje. Tai yra tai, kas mane tikrai veikia“, - tvirtino mergina.

„Venesuelietės – vienos tusčiausių pasaulio moterų. Grožis čia laikomas būtinybe.“ Pritaria ir Arturo Rojas, dar vienos implantus tiekiančios firmos vadovas.

Jaunutėms mergaitėms operacijas dovanoja tėvai.Viena tokių – Yudnara, 13-metė Karakaso gyventoją, kurią į pirmą vizitą pas gydytoją atlydėjo motina, tvirtino mananti, jog kiekviena moteris turi teisę į tokią operaciją. „Mes visos gražios, tačiau kartais norime būti gražesnėmis. Ne tik viduje, bet ir išorėje“- pasakojo ji.

Net ir infekcijos grėsmė nestabdo paauglių nuo plastinės operacijos.

„Po operacijos taip greitai nepagyjama. Todėl ji visiškai nerekomenduojama 15, 16 ar 17 metų merginoms“, piktinosi advokatė Emilia de Leon.

Krutų didinimas ir korekcija – pati populiariausia operacija Venesueloje. Jų per metus atliekama 30 000.

Į šalį klientus vilioja kaina – čia krutų padidinimas kainuoja apie 2500 JAV dolerių. T.y. keliais tūkstančiais mažiau nei kaimyninėse valstybėse.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus