• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Šypsena, verčianti pasaulį kraustytis iš proto

Autorius: Inga Lebrikaitė
2011-10-01 09:45:00

Šypsena, verčianti pasaulį kraustytis iš proto
freedigitalphotos.net

Kas nenorėtų akinančios šypsenos, kuri priverstų viršininką – padidinti atlyginimą, troleibuso vairuotoją – valiūkiškai pamerkti akį, o mylimąjį ar mylimąją – išpildyti slapčiausius jūsų troškimus? Kokia yra šypsenos galia? Net būdami gražūs, malonūs, protingi ir sumanūs be kerinčios šypsenos mes – lyg skaniausi saldainiai be gražaus popierėlio, kurių išvynioti ir paragauti taip niekas ir neužsimano. Ką daryti, kad mūsų šypsena priverstų pasaulį nors mažumėlę kraustytis iš proto?

Galite likti be dantų, jei ant jų prisikaupė daug „akmenų“

Kai žmonių kas nors paklausia, kaip jie įsivaizduoja kerinčią šypseną, atsakymas paprastai esti vienodas. Dantys turi būti balti, be apnašų, tvarkingai suaugę, sveiki, tarpdančiai išvalyti. Žinoma, malonu, kai besišypsant tų dantų matosi daugiau ir yra kuo pasigėrėti. Daugumai žmonių savo šypsena sužavėti aplinkinius trukdo apnašos, kurių neįmanoma nušveisti dantų šepetėliu, kraujuojančios dantenos, iš burnos sklindantis prastas kvapas, ir pan. Jau daugiau nei 15 metų Lietuvoje atliekama profesionali burnos higienos procedūra suteikia galimybę žmonėms šypsotis ir nenuogąstauti dėl šių nemalonių dalykų.


Burnos higiena skirstoma į individualią ir profesionalią. Tai, ką mes atliekame namuose, yra individuali burnos ertmės higiena. Ne kiekvienas žino, kaip tinkamai prižiūrėti dantis. Be to, tinkamai burnos priežiūrai vien savo pastangų nepakanka. Reikia periodiškai apsilankyti pas burnos higienistą – jis savo kabinete burnos higiena pasirūpins profesionaliai. Namuose netinkamai valantis dantis nepašalintos minkštos dantų apnašos pradeda mineralizuotis, ant dantų susidaro kietos apnašos, vadinamos „akmenimis“, ir pigmentas, kurio su įprastinėmis priemonėmis žmogus negali pašalinti. Dėl šios priežasties dantenos gali parausti, patinti, kraujuoti, o iš burnos sklisti nemalonus kvapas. Šypsena atrodo neestetiškai, ilgainiui gali išsivystyti periodonto (minkštųjų audinių, esančių aplink dantį) ligos: dantys pradeda klibėti arba net kristi. „Akmenys“ kaupiasi prie dantenų ir po jomis, laiku jų nepašalinus rizikuojama susirgti periodontitu (minkštųjų audinių uždegimu), dantenų uždegimu (gingivitu). Nenuvalyti „akmenys“ stumia dantenas žemyn, kaupiasi vis giliau, apnuogina danties šaknis, atsiranda dantų jautrumas, formuojasi periodonto „kišenės“.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus