• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vyrai dantis nori valytis išgėrę alaus, o moterys – suvalgiusios saldumynų (apklausa)

Autorius: Barbora Gedvilaitė
2011-10-27 09:44:00

Vyrai dantis nori valytis išgėrę alaus, o moterys – suvalgiusios saldumynų (apklausa)

Kas antras (48 proc.) Lietuvos gyventojas mano, jog savo dantų ir burnos higienai turėtų skirti daugiau dėmesio nei skiria dabar. Tik 26 proc. vyrų ir beveik dvigubai daugiau moterų (40 proc.) yra patenkinti šia sritimi. Tokią tendenciją atskleidė ką tik pirmąją lietuvišką dantų pastų seriją „Ecodenta“ pristačiusio didžiausio Lietuvoje kosmetikos gamintojo „BIOK laboratorija“ užsakymu atliktas tyrimas.

Tyrimą atlikusios bendrovės „Baltijos tyrimai“ sociologo Romo Mačiūno teigimu, šis tyrimas atskleidė ir daugiau ryškių vyrų ir moterų skirtumų požiūryje į dantų ir burnos higieną – visiškai skirtingus dantų pastos pasirinkimą lemiančius veiksnius, pageidautinas dantų pastos savybes, situacijas, kada labiausiai norisi griebtis dantų šepetėlio, ir skirtingas nuotaikas prieš apsilankymus pas odontologą.

Tyrimo duomenimis, skirtingą abiejų lyčių atstovų požiūrį į dantų priežiūrą bene geriausiai paaiškina veiksniai lemiantys dantų pastos pasirinkimą – moterys yra linkusios pirkti dantų pastą, kuriai tuo metu taikoma didžiausia nuolaida (22 proc.), arba labiausiai reklamuojamą (20 proc.), kai tuo tarpu didesnioji dalis vyrų teigia išvis neperkantys dantų pastos ir pasikliaunantys šeimos narių pasirinkimu (32 proc.).

R. Mačiūno teigimu, toks atsainus vyrų požiūris į dantų pastą ir jos pasirinkimą greičiausiai ir lemia jų aplaidumą šioje srityje.

Lietuvos gyventojai, apibūdindami idealią dantų pastą, ją vertina rimtai, kaip tam tikrą vaistą, ir net 57 proc. apklaustųjų teigia, jog ji turėtų būti medikų patvirtinta. Respondentai taip pat norėtų, kad dantų pasta būtų ekologiška, natūrali (38 proc.), populiari (14 proc.) ir lietuviška (12 proc.). Kai tuo tarpu užsienietišką dantų pasta, kaip idealią, įvardino tik 5 proc. apklaustųjų Lietuvos gyventojų.

Pasak „BIOK laboratorija“ vadovo Lino Čereškos, tokie apklausos rezultatai nuteikia optimistiškai žvelgiant į lietuviškos dantų pastos „Ecodenta“ galimybes rinkoje. „Kurdami dantų pastą, jos gamyboje naudojome natūralius ar ekologiškus ingredientus. Tikimės, jog lietuviškos kilmės, mokslo bei natūralumo junginys „Ecodentos“ dantų pastą jau iki kitų metų pradžios padarys pirmo pasirinkimo pasta šias savybes vertinantiems lietuviams“, – teigia L. Čereška.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Kiek kartų per dieną valotės dantis?
Vieną kartą (esu moteris)
16 (30.19 %)
Du kartus (esu moteris)
30 (56.6 %)
Po kiekvieno valgymo (esu moteris)
1 (1.89 %)
Vieną kartą (esu vyras)
3 (5.66 %)
Du kartus (esu vyras)
3 (5.66 %)
Po kiekvieno valgymo (esu vyras)
0 (0 %)


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus