• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

2009 metai madoje: kas įvyko?

Autorius: www.spintosguru.lt
2009-12-31 14:00:00

2009 metai madoje: kas įvyko?
spintosguru.lt
Beveik nepastebėjau, kaip praėjo dar vieni metai. Metai, kupini naujovių, pasikeitimų, staigių iškilimų bei skaudžių nusivylimų. Negalėčiau teigti, jog 2009 buvo ypatingi, tačiau susipažinome su naujais talentais, su kitais teko atsisveikinti, dar kiti suprato, jog metas drastiškai keistis. Netrūko nuopuolių, netekčių, tačiau jos padėjo iš naujo perdėlioti vertybes bei suprasti, kad sėkmė ir šlovė yra itin trapios. Taigi kas įvyko 2009aisiais?
 
Alexander Wang iškilimas. Prieš keletą metų jis jau buvo the one to watch, tačiau 2009ieji šį jauną dizainerį iškėlė į visai naujas aukštumas. Dabar jis nebėra tiesiog įdomus debiutantas. Jo kūrinių nori visos, jį myli modeliai, alpsta mados gerbėjos, giria Vogue žurnalistės. Šie metai jį pavertė žvaigžde, o american sportswear tendencija dar niekad nebuvo tokia ryški.
 
 
Mirtys. Nors šie metai buvo pažymėti ne vieno įžymaus žmogaus netektimi, mados pasaulį labiausiai sukrėtė dvi mirtys: legendinio fotografo Irving Penn ir modelio Daul Kim. I.Pennas buvo vienas garsiausių visų laikų mados fotografų, industriją auginęs kartu su Vogue, Harpers Bazaar ir kitais leidiniais, padėjęs sukurti modelių kultą, išmokęs dabartinius fotografus dirbti su šviesa ir nuotraukose sukurti emociją. Daul Kim buvo manekenė iš Korėjos, pastaruoju metu dirbusi su i-D, Rush žurnalais ir tapusi Chanel Coco Cocoon kolekcijos veidu. Mergina nusižudė savo bute Paryžiuje.
 
 
Augustės Abeliūnaitės ašaros Milane. Ši istorija garsiai nuskambėjo visame mados pasaulyje ir, galima sakyti, jaunutei lietuvaitei pradėjo kloti šlovės pamatus. Per Milano mados savaitės metu vykusį Jill Sander žiemos 09 kolekcijos pristatymą fotografai užfiksavo dar nematytą vaizdą – podiumu žengusi mergina liejo ašaras. Žinoma, buvo daug šio įvykio priežasties versijų. Alergija makiažui? Nepatogūs batai? Per ryški šviesa? Reakcija į gausybę blyksčių? Po kurio laiko klausimai bei gandai nutilo, o mėlynakė Augustė galėjo puikuotis sezono sensacijos vardu.
 
 
Naujoji it girl Dree Hemingway. Garsiojo rašytojo E.Hemingway’aus giminaitė šįkart suspindėjo ne dėl žymios pavardės, bet dėl unikalaus stiliaus, puikios išvaizdos ir įdomaus charakterio. Gal ir galima sakyti, kad Dree yra famous for being famous tipo mergina, tačiau jai vis tik pavyko gauti Gucci reklamos sutartį, Vogue Russia viršelį ir galimybę žingsniuoti Givenchy bei Chanel podiumais. O kas toliau? Nesvarbu. Šie metai priklausė Dree.
 
 
Christian Lacroix nelaimės. O viskas atrodė kaip nuostabi haute couture pasaka, tačiau po netikėto ekonominio nuosmukio ir žiniasklaidos pranešimų lavinos dizainerio pasakų imperija tiesiog sugriuvo ir buvo paskelbtas bankrotas. Eksperimentatoriumi bei aukštosios mados meistru vadintas Paryžiaus dizaineris šią vasarą pristatė paskutinė couture kolekciją, kurios metu visas personalas dirbo nemokamai, manekenės ėmė tik privalomus 50 eurų, o drabužiai buvo sukurti iš paskutinių tamsaus audinio likučių. Užtat pristatymo gale visi svečiai plojo atsistoję ir išvyniojo plakatą su užrašu Lacroix forever. Gaila, tačiau dizainerio problemos iki šiol nėra baigtos spręsti.
 
 
Madonna tapo Louis Vuitton favorite. Palyginti solidaus amžiaus dama pasirodė dviejose iš eilės Paryžiaus mados namų reklamose. DVI reklamos DU sezonus iš eilės. Tačiau dizaineriui Marcui Jacobsui nepasipriešinsi. Jei jis ką nors įsimyli, tai garbins kiek išgalėdamas. Žinoma, sprendimui pritarė ir ilgametis mados namų fotografas ir atlikėjos draugas Stevenas Meiselis. Šią įdomią ir unikalią sutartį stebėti buvo įdomu, tačiau vis tik smagu, kad Madonną pagaliau išstūmė manekenė Lara Stone.
 
 
Susipažinkite su režisieriumi Tomu Fordu. Jei seniau Kanų ar Venecijos kino festivalių svečius žavėdavo jo kurtos Gucci suknelės, šiemet sužavėjo jo režisuotas filmas A Single Man. Taip, iš mados pasaulio pasitraukęs (tačiau planuojantis grįžti jau kitais metais) dizaineris nusprendė keisti veiklą ir pasirodo, kad jam sekasi visur, kur tik prisiliečia.
 
 
Lady Gaga – naujausia mados pasaulio pažiba. Atrodo, kad jos nemėgti tiesiog neįmanoma. Iki rudens ji dėvėjo dizainerių drabužius, o per 2010 metų vasaros sezono madų savaites dizaineriai ėjo iš proto dėl jos. Marcas Jacobsas ją pasikvietė į savo pristatymą, surengė efektingą afterparty, Alexanderis McQueenas sutiko per savo pristatymą pirmą kartą viešai paleisti naujausią Gagos dainą Bad Romance (dėl atlikėjos gerbėjų antplūdžio užlūžo tiesioginė pristatymo transliacija internetu). Kaip dizaineris jai atsilygino už atneštą dėmesį? Bad Romance klipui paskolino savo kolekcijos apdarus.
 
 
Editos Vilkevičiūtės ir Karlo Lagerfeldo ginčas. Ne vienas lietuvaitės manekenės gerbėjas, krykštavęs iš laimės dėl Editos ir įtakingojo Lagerfeldo draugystės, po rudenį vykusios mados savaitės liko be žado. Edita nedalyvavo nei Fendi, nei Chanel, nei Karl Lagerfeld pristatymuose. Kodėl? Mergina vietoj Fendi pristatymo pasirinko tuo pačiu metu vykusį Dolce & Gabbana (ji yra šio sezono reklaminis veidas). Lagerfeldas supyko dėl tokios išdavystės ir Paryžiaus madų savaitės metu lietuvaitę tiesiog ignoravo. Tačiau gruodžio pradžioje buvo galima lengviau atsipūsti, nes Edita vėl filmavosi dizainerio trumpametražiame filmuke bei dalyvavo Paris-Shanghai kolekcijos pristatyme.
 
 
Blogeriai yra naujosios mados industrijos pažibos. Virš šio teksto matote pirmosios Dolce & Gabbana pristatymo eilės nuotrauką. Iš kairės: Bryanboy, Jak & Jil blogo įkūrėjas Tommy Ton, Garance Dore ir The Sartorialist. Apie juos rašo New York Times, Vogue, Elle, jų trokšta visi dizaineriai ir garbina tūkstančiai skaitytojų. Ne ką mažesne sensacija tapo ir mažoji Tavi, Niujorko mados savaitės metu tapusia tikra įžymybe. Apie nuosavą Urban Outfitters kolekciją kuriančią bei Paryžiaus pobūviuose Chanel vilkinčią Sea Of Shoes įkūrėją net nekalbame.
 
 
Alexanderio McQueeno 2010 metų vasaros kolekcija Plato’s Atlantis. Jau rašiau šimtą kartų, tad dar kartą turbūt jau neverta, ar ne? Tiesiog future couture.
 

Naujoji Amerikos stiliaus ikona Michelle Obama. Nors aš asmeniškai ir nesuprantu jos sudievinimo bei pavertimo mados ikona, bet įtaką dabartinei JAV madai ji tikrai daro. Pirmoji ponia atrodo tikrai neprastai, dėvi Calvin Klein, ThakoonJason Wu kūrinius, populiarina jaunus Niujorko dizainerius ir vis tiek išlieka malonia bei kuklia šeimos moterimi.

Nuotraukos iš fashionologie, TFS, jakandjilRušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus