• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Aprangos kodai ir jų šifravimas

Autorius: www.grozioklubas.lt
2009-08-06 08:00:00

Aprangos kodai ir jų šifravimas
Jupiterimages nuotr.
Gavote pakvietimą į oficialų priėmimą, vestuves, visuomeninį renginį, vakarėlį pas draugus ar kt...
Pakvietime nurodytas aprangos kodas (angl. Dress code). Ką tai reiškia? Ką apsirengti?


APRANGOS KODAI:

„White tie“, „Cravate blanche“, „Ultra – Formal“ – Baltasis kaklaraištis;
„Black tie“, „Tuxedo“, „Cravate noir“ – Juodasis kaklaraištis;
„Black tie Optional“, „Black tie invited“ – Juodas kaklaraištis, neprivalomas;
„Creative Black tie“ – Kūrybiškas juodasis kaklaraištis;
„Formal“ /„Informal“ – Formali / Neformali apranga;
„Cocktail Attire“ – Kokteilinė apranga;
„Urban Chic“ – puošni miesto apranga;
„Casual Chic“, „Dressy Casual“, „Smart Casual“ – kasdienė, elegantiška, puošni apranga;
„Festive“ – Šventinė apranga.

„White tie“, „Cravate blanche“, „Ultra - Formal“ – Baltasis kaklaraištis

Pats formaliausias aprangos kodas, taikomas proginiams pokyliams, formaliems pietums, apdovanojimų ceremonijoms, itin iškilmingoms progoms.

Vyras turėtų dėvėti fraką, kelnes su dviejomis juodomis šilkinėmis juostelėmis per šoninę siūlę, balti baltiniai su apykakle atlenktais kampeliais, balta peteliškė, balta liemenė, lauke prie tokios aprangos būtina mūvėti baltas pirštines, juoda lakuotos odos avalynė.

Moteris turi vilkėti ilgą, iki žemės, vakarinę suknelę iš prabangios medžiagos, (jei vakaras itin oficialus negali matytis nuogi pečiai) privalo mūvėti ilgas pirštines (vakarienės metu derėtų nusiimti pirštines), gali turėti puošnų šalį, avėti vakarinius batelius su pakulne, aksesuaras – maža puošni delninukė. Papuošalai – minimalūs. Plaukai neturėtų būti palaidi.


„Black tie“, „Tuxedo“, „Cravate noir“ – Juodasis kaklaraištis

Juodasis kaklaraištis - aprangos kodas pusiau oficialiems vakaro renginiams: priėmimams, furšetams, operos premjeroms...

Vyrui pagrindinis komponentas yra smokingas, kuris paprastai yra juodos spalvos, bet gali būti ir tamsiai mėlynas ar rudas. Kelnės su šilkine juostele per šoninę siūlę, balti baltiniai pailgintais kampučiais, juoda peteliškė, kaklaskarė ar prabangus šlipsas (nebūtinai juodos spalvos, bet tos pačios kaip ir juosmens juosta), juosmuo suveržiamas atlasine juosta arba dėvima liemenė, juodos kojinės, juodi suvarstomi batai.

Moters vakarinė apranga - nuo konservatyvios kokteilinės suknelė iki ilgos vakarinės, pasirenkama pagal madą, vietinius papročius, progos metą. Aukštakulniai bateliai, puošni nedidelė delninukė, minimalūs papuošalai.

„Black tie Optional“, „Black tie invited“ – Juodas kaklaraištis, neprivalomas

Juodas kaklaraištis, neprivalomas – reiškia, kad šeimininkas pageidauja, jog svečiai atsižvelgtų į aprangos kodą – Juodas kaklaraištis ir dėvėtų atitinkamą aprangą, tačiau šio kodo taisyklių galima ir nesilaikyti. Tik pagalvokite, kad dauguma svečių gali išpildyti šeimininko pageidavimą ir Jūs turėtumėte atrodyti ne ką prasčiau.

Jei Jūs neturite, niekuomet nedėvite smokingo, galite atrodyti pakankamai oficialiai ir puošniai su tamsiu klasikiniu kostiumu (juodu, pilku ar tamsiai mėlynu). Prie jo derinkite baltus baltinius, puošnų bet konservatyvų kaklaraištį, kaklaskarę ar peteliškę.

Moterys turi šiek tiek daugiau pasirinkimo: dauguma kokteilinių suknelių yra pakankamai formalios ir dera šiam aprangos kodui. Tik nereikėtų išssirinkti pernelyg trumpos ar atviros.

Jei į tokį renginį einate poroje, turėtumėte susiderinti formalumo lygį: jei vyras dėvės smokingą, moteris turėtų pasirinkti atitinkančią suknelę.


„Creative Black tie“ – Kūrybiškas juodasis kaklaraištis

Šis aprangos kodas neturi labai griežtų normų, leidžia Jums improvizuoti, pasireikšti kūrybiškumo bei mados srityje. Galite sukurti modernią ir madingą oficialią aprangą. Pvz. prie smokingo derinti juodus baltinius, neryšėti kaklo aksesuaro arba dėvėti smokingą su baltais paprastais baltiniais, baltiniai gali būti įvairių spalvų, kad ir mėlyni.

Reikėtų didelį dėmesį skirti aksesuarams.

Moteris gali dėvėti vakarinį kostiumėlį, ilgą ar trumpą suknelę, tik pageidautina išlaikyti oficialumą.


„Formal“ /„Informal“ – Formali / Neformali apranga

Šie aprangos kodai gali būti taikomi formaliems visuomeniniams renginiams pvz.: vestuvėms, kviestiniams pietums ar vakarienėms, darbinio pobūdžio susitikimams ar šventėms...

Formali apranga vyrui – tamsus kostiumas arba vakarienis švarkas (jei konkrečiai nurodomas „White tie“ arba „Black tie“).
Moteris turėtų vilkėti kokteilinę suknelę, puošnų vakarinį kostiumėlį ar vakarinę suknelę. Vakaro aprangai tinka juoda spalva.

Formali apranga gali būti uniforma, pvz.: karinė, akademinių absolventų...

Neformali apranga neturėtų būti painiojama su kasdiene.

Vyras gali vilkėti tradicinį kostiumą, baltinius ir kaklaraištį (tamsios spalvos žiemą, šviesesnį vasarą) ar sportinį švarką, kelnes ir kaklaraištį.

Moterys – kelių dalių drabužių derinius, kostiumėlį arba dailią suknelę (dienos metu – vengti juodos). Vestuvių ceremonija bažnyčioje – reikia uždengti nuogus pečius.


„Cocktail Attire“ – Kokteilinė apranga

Dažnai pasitaikantis aprangos kodas – nėra labai griežtas.

Kokteilinė apranga vyrams – kostiumas, spalva pagal sezonus: tamsūs audiniai labiau tinka rudenį ar žiemą, o pavasarį, vasarą šviesesni (lininiai arba medvilniniai).

Moterims kokteilinė apranga – trumpa suknelė. Galite pasirinkti maža juodą suknelę, priklausomai nuo to kaip oficialius įvykis, ją  puoškite, derinkite su įvairiais priedais bei aksesuarais. Galite interpretuoti ir savaip: vilkėti puošnų sijoną ir palaidinę, kostiumėlį ar pan.

„Urban Chic“ – puošni miesto apranga

Galima dėvėti daug juodos spalvos, odos ar džinsinių drabužių. Ekstremalus aprangos kodas – dažnai matomi mini sijonai, džinsai labai žemu juosmeniu, labai plačios kelnės ir t.t. Madinga ir stilinga apranga!

„Casual Chic“, „Dressy Casual“, „Smart Casual“ – kasdienė, elegantiška, puošni apranga

Paprastumas ir elegancija. Kasdienė elegantiška apranga derinama su prabangiais elementais, pvz. ilgos laisvos kelnės, ilgi ar trumpi sijonai, arba labai moteriškos palaidinukės su kažkuo visiškai neformalaus: odine striuke ar džinsais.
Bateliai lygiapadžiai ar su vidutinio aukštumo pakulne, ilgaauliai.

Prie aprangos derinkite papuošalus ir aksesuarus, bet saikingai.

Vyrams – pvz. džinsai ar kelnės ir baltiniai (rekomenduojama vienspalviai – juodi, tamsiai mėlyni...), jei dera – sportinis švarkelis. Avalynė: odiniai mokasinai ar puošnios šlepetės.

Svarbiausiai, kad apranga būtų patogi ir leistų laisvai jaustis.


„Festive“ – Šventinė apranga

Šis kodas dažniausiai būna teminis. Atsipalaiduokite ir pasirinkite drabužius, atspindinčius renginio temą.

Jei vis dar abejojate, ką apsirengti, paskambinkite ir pasikonsultuokite su renginio šeimininku ar or ganizatoriumi.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus