• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ar pižama yra seksualu?  2 

Autorius: Elegancija.eu
2010-02-16 09:00:00

Ar pižama yra seksualu?
flickr.com. nuotr.
Nebeišmanote, kaip dar aiškiau save išreikšti? Įsigykite pižamą.

Iš pirmo žvilgsnio pižama tarsi asocijuojasi tik su vaikyste. Mamos megztos vilnonės kojinės, šilto pieno stiklinė prieš miegą, susisteminta ateitis. Tačiau dabar mes rūkome, geriame alkoholinius gėrimus, mūsų vaikai likę pas žmonas, su kuriomis išsiskirta. Gyvenimas pasirodė esąs žiaurus. Kai pagalvoji, kažin ką atiduotum, kad galėtumėte grįžti į vaikystę, ir viską pradėti iš naujo – vėl užsivilkti pižamą.

Pižama yra dviprasmiškas aprėdas. Pirma, su ja jautiesi saugiau, kaip kadaise jausdavotės, būdamas mažu berniuku. Antra, su ja jautiesi solidžiai, nes pižama – padorus drabužis, įprasminantis bet kurio vyro skonį ir atsakingumą. Žinoma, kai kurie vyrai gali dėvėti kad ir juodą celofaninį maišą šiukšlėms sukrauti, tačiau vis tiek sugundyti bet kurią damą, tačiau jų – mažuma. Mums belieka šiek tiek pasistengti. Ir pižama yra tai, kas moterims patinka.

Istoriškai pižama taip pat yra komforto priemonė. Iki pat viduramžių vyrai miegojo nuogi, ir tik tekstilės progresas sukūrė jiems naktinius marškinius, pasiūtus iš sunkios drobės ar lino (kartu su tokiais atsirado ir naktinės kepuraitės iki pat XVIII amžiaus pabaigos nešiojamos namuose ir dieną, kai džentelmenas nusiimdavo peruką…). Apie 1870 metus Anglijoje pasirodė lengvi laisvi marškiniai ir kelnės, skirti miegui vadinami keistu pavadinimu „pižama“ (nuo persų kalbos žodžio „payiama“ – „kojų drabužis“) – juos atsivežė kolonijiniai pareigūnai iš Indijos, nusižiūrėję madą iš tenykščių, vilkinčių tokį praktišką aprėdą dieną ir naktį jau keletą šimtų metų.

Pižamos greitai įėjo į madą Anglijoje, iš kur paplito po visą Europą, nors joje jau nuo XVII amžiaus sklido kalbos apie portugalų pirklius Indijoje, kurie eidami gulti mūvėdavo kelnes, tačiau Vakarų Europos visuomenei tai atrodė pernelyg barbariška. Džentelmenams pižama tapo tarpiniu drabužiu tarp vakarinių rūbų ir nepatogių naktinių marškinių – su pižama jie galėjo leisti vakarus, su pižama jie galėjo būti ryte. Su pižama jauteisi apsirengęs, tuo pačiu pižama rodė, kad ruošiesi eiti gulti. Pižama demonstravo tvarkingumą ir atsipalaidavimą. Vilkint pižamą buvo galima rūkyti cigarą, gerti konjaką ir skaityti knygas bibliotekoje. Su pižama netgi buvo galima nusnūsti ant sofos ir pabudus jaustis patogiai. Kaip kareivis fronte miega nenusivilkdamas uniformos, taip ir džentelmenas galėjo miegoti pasiruošęs bet kada atsikelti ir pasitikti dienos iššūkius.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Koks drabužis, skirtas miegojimui, jums priimtiniausias?
Seksualūs naktiniai
40 (7.05 %)
Medvilninė pižama
147 (25.93 %)
Marškinėliai ir šortukai
298 (52.56 %)
Miegu nuoga(-as)
82 (14.46 %)


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
as
2010-04-03 19:59:02
miegu visada nuogas
daff
2010-03-19 08:38:00
cha cha...miegu nuoga...:)