• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Dianos Paukštytės "Partizanai" (foto)

Autorius: Stiliukas
2009-04-27 00:00:00

Dianos Paukštytės
Apie Lietuvos partizanus yra pastatyta kažkiek dokumentinių ir meninių filmų, parašyta atsiminimų ir biografinių knygų, sukurtos kelios TV laidos. Bet tai – nemadinga tema, apie ją mūsų žiniasklaida kalba žymiai rečiau nei apie A. Valentaitę.

Dizainerė Diana Paukštytė sukūrė drabužių kolekciją, kurią įkvėpė Lietuvos partizanai. Kolekcija nėra visiškai militaristinė, nes partizanų gyvenimo būdas ir apranga buvo labai specifiniai. Kai matome militaristinio stiliaus kolekcijas, tai paprastai būna puošnių paradinių mundurų ir išeiginių kelnių interpretacijos. Dianos sukurti modeliai – kitokie: niūrios nuotaikos, paslaptingi ir dramatiški. Kaip ir lietuvaičių partizanių likimai.

Įspūdį daro, kad lietuvės partizanės, kurios kovojo už Tėvynės laisvę, vadinosi slapyvardžiais, susijusiais su gėlėmis, medžiais, paukščiais, t.y. su mišku. Marijona Žiliūtė-Eglutė, Anelė Senkutė-Pušelė, Antanina Akelaitytė-Liepa, Zuzana Railaitė-Lakštingala, Aldona Sabaitytė-Neužmirštuolė, Apolonija Mackelaitytė-Rugiagėlė ir daug kitų... Kai šiais metais „Mados infekcijos“ (MI) podiumu žygiavo Dianos Paukštytės (beje, dizainerės pavardė man irgi pasirodė kaip partizanės slapyvardis) modeliai, joms iš drabužių klosčių simboliškai byrėjo eglių šakelės. Manau, tai geras būdas parodyti tą siaubą, kuris kaustydavęs jaunų partizanių (kurioms būdavo tik penkiolika, šešiolika... dvidešimt metų) širdis, kai jos braudavosi per miškus ir nešdavo svarbią žinią kitam būriui. Pagalvokite, kokios iš tiesų tai buvo neeilinės, herojiškai stiprios, drąsios ir pasiaukojančios asmenybės! Todėl įsivaizduoju, kodėl Diana įbruko manekenėms šautuvus į rankas... Kad sustiprintų tą dramatizmą. Deja, tikrosios partizanės paprastai būdavusios visiškai beginklės.

Pačiam kolekcijos pristatymui (ne drabužiams) per MI man trūko stiprumo, scenarijaus, unikalumo... Tačiau kita vertus, suprantu, kad Diana norėjo parodyti tai, kas ištiesų jai rūpi - dalelę Lietuvos istorijos, atskleisti laisvės ir bebaimės jaunystės temą... Tokie sudėtingi siužetai nėra madingi mūsų visuomenėje.
Paprašiau dizainerės kolekcijos „Partizanai“ fotosesijos nuotraukų, kuriose tie patys drabužiai atrodo kiek kitaip - galite įvertinti. Nuoširdžiai tikiu, kad jeigu Dianai Paukštytei pavyko prieš metus laimėti MI jaunųjų mados kūrėjų konkursą „Injekciją“, tai jai seksis ir toliau. Linkiu sėkmės!


BIO: 1998 m. pradėjo mokytis siuvimo meno. 2000-2004 mokosi A. Vienažindžio dailės mokykloje. 2004 m. įstoja į Vilniaus kolegiją, Aprangos dizaino fakultetą. Dirba pas Ramunę Piekautaitę, stažuojasi pas Seržą Gandžumianą. 2004 m. sukuria pirmąją autorinę kolekciją "Restauracija", kuri laimi I vietą dizainerių konkurse DIDI, ir 2-ąją tarptautinėje parodoje "Baltijos stilius". 2005-aisiais pasirodo antroji kolekcija "Miparti". 2006 metais dirba dizainere Norvegijoje, tada ZARA parduotuvės koordinatore. Iki šiol kuria parduotuvių ZARA, BERSHKA, PULL AND BEAR vitrinų dizainą. 2008 m. laimi konkursą "Injekcija Sobieski uogos" ir patenka į "Mados infekciją", kurioje pristato kolekciją "Origami".


Archyvinėje nuotraukoje - partizanė Joana Railaitė ir jos vyras Antanas Slučka.

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus