• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Istorinėje meno parodoje „Vaikščiojantis menas“ – per 150 batų iš Italijos

Autorius: Batų paroda Vaikščiojantis menas
2010-06-03 09:30:00

Istorinėje meno parodoje „Vaikščiojantis menas“ – per 150 batų iš Italijos
Organizatorių nuotr.
Birželio 1 d. oficialiai atidarytoje istorinėje batų parodoje „Vaikščiojantis menas“ pristatyta per 150 skirtingų batų, kuriais atskleidžiamos Italijos batsiuvystės tradicijos bei mados raida nuo Senovės Romos laikų iki šių dienų. Daugiau nei 5 mln. lankytojų jau pritraukusi po pasaulį keliaujanti paroda dvi savaites vyks Vilniuje viename iš prekybos centrų.

„Senovėje žmonės burdavosi miesto aikštėse – jos buvo pagrindinė erdvė, kurioje plito mados, buvo demonstruojama apranga. Nauji laikai keičia įpročius ir dabar vis dažniau žmones galima pamatyti susibūrusius prekybos centruose, kurie tapo mados bei stiliaus centrais. Būtent todėl parodą „Vaikščiojantis menas“ pristatome čia, modernioje erdvėje, kurioje kasdien lankosi daugybė madai ir stiliui neabejingų žmonių“, - atidarymo metu sakė parodos kuratorius Luciano Colosso.Atidarymo proga svečiai pamatė ne tik batų kolekciją, bet ir specialiai parodai sukurtą šokį, kurio autorė Živilė Baikštytė stengėsi atspindėti pagrindinę parodos idėją – Italijos kultūrą, amatus ir avalynės vaidmenį. Šokį pagal klasikinę muziką atliko Inga Cibulskytė, Martynas Kimelis, Donatas Bakėjas.

Dvi savaites truksiančios nemokamos parodos lankytojai turės galimybę įvertinti išskirtinius žymiausių Italijos batų kūrėjų modelius, tarp jų – baleto primadonos Carla Fracci puantus ar futbolo žvaigždės Francesco Totti sportinius batelius. Ekspozicijoje taip pat bus galima pamatyti daugybę batų, kurie buvo kolekcijose tokių garsių Italijos dizainerių kaip Donna Karan, Emilio Pucci, Marc Jacobs, Christian Lacroix bei „Kenzo“, „Givenchy“, „Celine“ mados namų.

Italijos Respublikos dienos proga parodą pristato Italų kultūros institutas ir Romos kultūros asociacija „Colosseum“, bendradarbiaudami su Italijos Respublikos ambasada. Pirmą kartą paroda „Vaikščiojantis menas“ buvo surengta 2006 metais Argentinoje. Nuo to laiko ją aplankė per 5 mln. Amerikos, Egipto, Kinijos, Korėjos didžiųjų miestų gyventojų.
Akimirkos iš atidarymo:


Vilniaus dailės akademijos dėstytoja Jolanta Talaikytė
“Labai smagu, kad galime nusikelti į praeitį. Iš visų kolekcijų man labiausiai imponavo 1970  m. bateliai. Nereikia niekur važiuoti, niekur eiti – batų istoriją galima peržvelgti šioje parodoje. Aš visiems rekomenduoju apsilankyti.“


TV laidų vedėjas, stilistas Mantas Petruškevičius
“Savo energija mane sužavėjo patys seniausi bateliai. Taip pat labai  patiko 1910 m. vyriški batai, kuriuos mielai ir šiandien nešiočiau, nes tai artima mano stiliui. Labai džiaugiuosi, kad ši paroda prasidėjo. Džiaugiuosi, kad galime apžiūrėti šias istorines kolekcijas”.
Aktorė Redita Dominaitytė
„Labiausiai sužavėjo vėlyvasis laikotarpis, nuo ko prasidėjo batų istorija iš principo. Visa tai, kas vyko prieš 50 metų, šiandien kartojasi. Aš labiausiai užstrigau prie senųjų kolekcijų, nes čia jau yra paveldas, autoriniai darbai.“Vilniaus Dailės Akademijos kostiumo dizaino studentė Inga Leliugaitė
„Man labiausiai patiko renesanso laikotarpio batai. Nustebau, kad nemažai batelių modelių iš senųjų kolekcijų galima pritaikyti ir šiandienai.“
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus