• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ką daryti, kad aukštakulniai būtų patogesni?

Autorius: Eli.lt
2016-07-02 11:00:00

Ką daryti, kad aukštakulniai būtų patogesni?
Aukštakulniai - moteriškumo simbolis, kurie siejasi su ypatingomis šventėmis, puošnumu ir elegancija. Deja, tačiau šis grakštumo suteikiantis apavas neretai yra nepatogus, o daliai merginų net ir siaubą keliantis. Ką daryti, kad aukštakulniai būtų patogesni?

Pasirinkite patogius batelius


Ieškodami idealių aukštakulnių turėtumėte rinktis jūsų pėdai tinkamus batelius, pavyzdžiui, smailianosiai tiks tik siaurų pėdų ir smulkių pirštukų savininkėms, o štai stipriai išlenktą pėdą turinčios merginos dažniausiai gali nešioti įvairaus stiliaus batelius su aukštesne pakulne.
Prisiminkite, kad iš natūralių medžiagų pasiūti bateliai bus minkštesni ir patogesni, pėdos mažiaus prakaituos ir neslysčios bateliuose.

Pasirinkite tinkamo aukščio kulniukusVisų pirma, reikėtų atsakingai pasirinkti aukštakulnius ir suprasti, kad ypač aukštą kulniuką turintys bateliai niekuomet nebus išskirtinai patogūs - tai puošmena skirta nueiti keletą metrų ir dailiai prisėsti ant sofutės.
Prisiminkite, kad, jeigu atstumas nuo į žemę besiremiančio pado iki kulniuko yra mažesnis, nei 2,5 cm, tai pėda stipriai išsilenks ir greitai nuvargs, tad avėti šiuos batelius nebus patogu. Rinkitės batelius, kuriuose šis atstumas yra 3 cm arba daugiau.

Batelius matuokitės vakare

Dienos pabaigoje, ypač, jeigu oro temperatūra yra kiek aukštesnė arba tenka daugiau pavaikščioti, mūsų pėdos patinsta. Planuodami įsigyti aukštakulnius (ar kitus batus) į avalynės parduotuvę keliaukite vakare.
Ryte įsigyti bateliai gali pradėti spausti ir trinti.

„Pratampykite“ bateliusNaujai įsigyti arba spintoje „užsigulėję“ bateliai ima spausti. Galite iš anksto pasirengti ir juos po keletą valandų avėti namuose, nueiti į netoliese esančią parduotuvę ar kavinukę.
Jeigu batelių reikia „čia ir dabar“, tai užsimaukšlinkite storesnę, drėgną kojinę, pėdas sugrūskite į batelius ir džiovinkite džiovintuvu. Šiek tiek sudrėkęs batelių audinys ar oda taps lankstesnė, o išdžiūvusi išlaikys naują formą.

Neleiskite pėdai prakaituoti

Neretai nepatogumų kelia ne bateliai, o pėdų prakaitavimas - suprakaitavusios pėdos ima slysčioti, o vėliau ir pradeda tinti, bateliai pradeda trinti, tad net ir netolimas atstumas tampa varginančiu žygiu.
Galite įsigyti specialią, prakaitavimą mažinančią pudrą ar dezodorantą pėdoms, tačiau puikiai tiks ir kūdikių pudra, sausas šampūnas arba įprastinis purškiamas dezodorantas.

Neatitrankykite pėdosKojų skausmą lemia didesnė atatranka, kurią patiria aukštakulniais apauta pėda. Rinkitės aukštakulnius, kurių vidus minkštas, kiek storesnis. Taip pat galite įsidėti papildomus įdėkliukus arba įklijuoti silikonines pagalvėles, kurios ženkliai sumažins pėdoms tenkantį krūvį ir sugers smūgius.

Išvenkite pūslių

Jeigu įtariate, kad bateliai gali trinti, tai pasistenkite užkirsti tam kelią. Vietas, kuriose, tikėtina, susiformuos arba jau ėmė rastis pūslės patepkite plonu vazelino sluoksniu.
Trynimas iškart sumažės, tad pavyks išvengti skausmingų ir tikrai nepuošiančių pūslių.

„Pataisykite“ slidžius batelius

Vaikščioti su aukštakulniais nėra lengva, o jeigu jų padai dar ir slidoki, tai imi jaustis lyg tikra „karvė ant ledo“. Slidžių batelių problemą nesunkiai išspręsite švitriniumi popieriumi!
Tereikia nuo šiek tiek patrinti batelių padą, jis taps grublėtesnis ir iškart jausitės tvirčiau.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus