• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kailis: prieštaringa tendencija (foto)  1 

Autorius: www.spintosguru.lt
2009-11-05 08:12:00

Kailis: prieštaringa tendencija (foto)
Jei šių dienų mada ir yra itin įvairialypiška bei liberali, dėl vieno aspekto dizaineriai, redaktoriai bei mados mylėtojai visad konfliktuos. Šių dienų grynuoju auksu laikomas kailis dar niekad nekėlė tiek diskusijų, neišprovokavo tiek išpuolių bei nesukėlė tiek pykčių, kiek šį sezoną. Tačiau šį nuo prabangos troškulio springstantį rudenį kailis yra paprasčiausias būdas išlaikyti savo statusą bei saugiausias sezono investicinis pasirinkimas. Ir jis dar niekada nebuvo toks madingas.
 
Įžanga

Taigi kodėl būtent kailis? Kaip jau rašiau, mados pasaulis sunkmečiu nusilpsta ir prabangos troškimas būna ryškesnis nei bet kada. Tada išryškėja visos tikrosios vertybės, amžinieji klasikos sprendimai bei grįžta tikroji funkcionalioji prabanga, kuri yra ne tik graži, tačiau leidžia ir jaustis patogiai, ir atrodyti stulbinamai. Tad nieko keisto, jog svarbiausi mados namai, norėdami išsilaikyti ir pelningai veikti, griebėsi ne pigiausių medžiagų ir kasdienių siluetų, tačiau itin prabangių ir retų kailių. Manote, jog tai kvaila? Visiškai ne.

Ne viena mados industrijos dalyvė šiemet prisipažino, jog išgalės nusipirkti tik vieną ar du svarbiausius sezono atributus. Tad kam pirkti brangias rankines bei sukneles, kai beveik tą pačią sumą gali investuoti į itin madingą bei funkcionalų apdarą? Kailiniai, žinoma, yra geriausia išeitis. Jie yra it auksas – visad reiškė prabangą ir niekad nebuvo viduriniosios klasės atributas. Taigi ponia, šiemet pasirinkusi protingąjį investavimo būdą, rinksis kailinius. Kokius (o jų ant podiumų buvo pačių įvairiausių) – jos skonio reikalas.

Tiesa, kailių per mados savaites nevengė ir didžiosios redaktorės bei žurnalistės. Jei Prada joms ir nebeduoda nemokamų kostiumėlių, jos pasipuoš kailiniais ir atrodys it krizės nepaliestos. Tačiau išaukštinus prabangą ir funkcionalumą visad teks paliesti kitą jautrią mados industrijos stygą – kovotojus už gyvūnų teises. Taip, kalbu apie garsiąją PETA. Šiemet ši organizacija buvo kiek aprimusi, tačiau plakatai ramybėje nepaliko nei Carine Roitfeld su visa Vogue Paris komanda, nei Annos Wintour su Vogue US atstovais. Tiesa, ant podiumų aktyvistų buvo išvengta, nes kailinius pristatę dizaineriai jau žinojo, ko laukti, ir iškart paruošė atitinkamą apsaugą. Tačiau visi žino, jog kur auksas – ten pykčiai.

Tendencija

Kaip jau rašiau, kailio buvo daug – žymiai daugiau, nei įprastai. Dizaineriai turbūt išleido milijonus eurų prabangiausiems kailiams, jų apdirbimui, dažymui, siuvimui. Iš tiesų didžiuliai išsipūtę ir per liemenį diržu suveržti kailiniai turėtų būti vienas iš sezono must have (ir dar visų vaivorykštės spalvų), tačiau man asmeniškai toks kailio perteklius nėra priimtinas. Tad manau, jog protingiau pasielgė dizaineriai, pristatę žavingas kailio (ar dirbtinio plauko) liemenes. Patogu, šilta ir yra daug dirbtinių atmainų.

Alessandro Dell’Acqua pristatė moters-karės tipo kolekciją, tad modeliai buvo aprengti storais, natūralių spalvų ir saugiai atrodančiais kailiais. Stipri medžiotoja? Visko gali būti.

Christian Dior dizaineris John Galliano šį sezoną pristatė trečiojo-ketvirtojo dešimtmečių flapper stiliaus elegantiškus žieminius apdarus, tad be kailio detalių neapsiėjo. Jos buvo itin moteriškos bei prabangiai pateiktos.

Elsos Schiaparelli kūrybos ir dizainerės mėgtos shocking pink spalvos įkvėptas Dolce and Gabbana duetas kailius pateikė pačiu nepraktiškiausiu ir ryškiausiu būdu. Jie buvo ryškiai rožiniai, pakeltais pečiais, suveržtu liemeniu.

Itin moteriška bei penktojo dešimtmečio įvėpta niujorkietės Donnos Karan kolekcija kailiais atskleidė elegantišką ir prabangią dizainerės klientės prigimtį.

Seksuali Emilio Pucci vakarėlių liūtė taip pat neišsivers be kailinių. Jie didžiuliai, ryškūs, paryškina itin liekną jos siluetą.

Būtent kailiu bei oda pagarsėję Fendi mados namai su Karlu Lagerfeldu priešakyje tiesiog negalėjo savo kovotojos neaprengti šiltais kailiniais. Jie grubių formų, tvirtai ir šiltai apglėbia kūną.

Lanvin mados namai pasiūlė pigesnį ir kuklesnį variantą. Kam pirkti kailinius, jei savo paltą gali papuošti užsegama kailio detale?

Dizaineris Michael Kors taip pat pristatė didžiulį įvairiaspalvio kailio pasirinkimą. Ryškiai geltonos kepurės, rožiniai paltai, rudos apykaklės. Tikra fiesta, tačiau manau, jog dizaineris persistengė.

Kas jau kas, bet Miuccia Prada šį sezoną kailiams išleido turbūt didžiausią sumą. Miu Miu linijai dizainerė naudojo įdomias per petį segamas kailio juostas, prijuostes, liemenes.

Prada linijai dizainerė pasirinko urvinių moterų temą. Kailio suknelės, kostiumai, sijonai, liemenės, palaidinės. Net urvinės moters šukuosena… Kiek persistengta.

Italo Roberto Cavalli kolekcija buvo rock chic stiliaus, tad nors kartą dizainerio mylimi oda ir kailis atrodė natūraliai ir tiko prie temos.

Tačiau labiausiai pagirtinos buvo britės Stellos McCartney pastangos išvengti kailio bei pakeisti jį vilna. Nuostabūs ir madingi paltai atrodė puikiai.

Nuotraukos iš style.com ir jakandjil.com.blog.
 
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
gyva
2009-12-28 23:48:20
geriau mirsiu is salcio nei nesiosiu tikra, o ne dirbtinį kailį, juk dėl to, kad as turėciau palta ar liemene butu nužudyti net KELI gyvunai