• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kas šiltesnio, mieloji?

Autorius: Deimantė ZALSKAITĖ, respublika.lt
2009-11-17 08:00:00

Kas šiltesnio, mieloji?
Irmanto Sidarevičiaus nuotr.
Tik paspaudus šaltukui plonos medžiagos sukneles grūdame kuo giliau į spintą, o iš ten traukiame šiltus ir storus megztinius. Na, o jeigu savo drabužinėje nerandame nieko padoriai žiemiško, tuomet patys mezgamės arba drožiame į parduotuves. Tik kad šaltajam sezonui skirtose kolekcijose pasitaiko vos vienas kitas tikrai šiltas drabužis iš natūralaus, o ne sintetinio pluošto, visa kita - atviros, nuogomis nugaromis suknelės!
 
Ilgaamžiškumas

“Dabar surasti žieminį drabužį nėra labai sudėtinga, pagal savo poreikius žmogus gali susirasti tikrai gražų ir šiltą daiktą”, - įsitikinusi savo mezginiais garsėjanti dizainerė Indra DOVYDĖNAITĖ. Tačiau megztų drabužių kūrėja sutinka, kad didžioji dalis lietuviškų parduotuvių prekiauja iš kitų šalių (dažniausiai Prancūzijos, Ispanijos ar Italijos) įvežamomis kolekcijomis, kuriose žieminių daiktų aptinkama minimaliai. Ką tokiu atveju daryti originalaus ir šilto daikto ieškančiam žmogui? “Kai kurie dizaineriai kuria ir sezonines madas, tačiau viską lemia finansai - gana brangu sukurti žieminį paltą su pašiltinimu, šilkiniais pamušalais ir aukštos kokybės audiniu”, - aiškina Indra. Tačiau visuomet atsiras jaunų dizainerių, kurie už mažesnę kainą sukurs labai įdomių ir išskirtinių daiktų. O ir garsus šalies dizaineris klientui bet kada pasiūs praktiškesnį savo modelio variantą, mat kolekcijose vyrauja labai mažo dydžio modeliai, kuriems gali ir neatsirasti pirkėjas.

“Manau, kiekvienam dizainerio drabužiui ateina savas laikas. Su mezginiu galbūt šiek tiek kitaip - jo ilgaamžiškumas neribojamas. Man nesvarbu, ar mano mezginys bus parduotas šiandien, rytoj ar po metų, nes jis vis tiek nepraras savo meninės vertės, - aiškina ji. - Tuo tarpu siūdintas daiktas yra labai aiškių tendencijų, todėl dizaineris dažnai yra priverstas kurti tokio tipo drabužius, kurie tiktų daugeliui žmonių”.

Žiemiškumas

I.Dovydėnaitės kūrybos atpažinimo ženklas yra mezginiai. Tad tik atšalus orams visi kaip užsukti jos prašo numegzti šiltą megztinuką, taip pat pagausėja megztų pusilgių paltukų užsakymų. Moterys nevengia megztų suknelių ir, jos pačios nuostabai, vis labiau nori megztų kelnių, kurios aptempia blauzdas ir išplatėja ties klubais. Šis aprangos variantas gali atrodyti, tarsi bridžais vadinamos trumpos kelnės arba kaip sijonas su kojinėmis. Verslo klasės atstovai mezgasi darbinius kostiumus, kurie visiškai atitinka siūdinto kostiumo protokolinius reikalavimus. Ji pastebėjo, kad sunkmečiu populiarėja sijono ir megztuko komplektas, kad rastųsi daugiau derinimo variantų. Žmonės labiausiai trokšta tokių daiktų, kuriuos būtų lengva transformuoti į kitokius, kad nebūtų nuobodu vaikščioti su vienu ir tuo pačiu drabužiu: tarkime, berankovę suknelę iš esmės gali pakeisti prie jos prikabinamos arba prisegamos rankovytės.

Tokių smulkių daiktelių kaip šalikų, pirštinių, kepurių arba kojinių Indra nemezga: “Mezgu ne dėl to, kad labai noriu megzti - būtent noriu surasti kažką įdomaus mezgimo technikoje. Taigi man, menininkei, šioje srityje būtų per mažai erdvės, nors jeigu reikėtų numegzti kažkokias įspūdingas pirštines, tikriausiai jas ir numegzčiau. Taigi jeigu vyktų kokia pirštinių paroda, mielai joje dalyvaučiau”.

Praktiškumas

Dizainerės pastebėjimu, žmonėms reikia originalaus ir kokybiško daikto, kuris neerzintų kūno ir nesipūkuotų. “Kokybiškų siūlų mezginys yra labai patogus dėvėti - nesiglamžo, nesivelia, nesitampo”, - dėsto dizainerė, greičiausiai drabužį numezganti per dvi paras. Indra kartais net per daug galvoja apie daikto praktiškumą, todėl apsidžiaugia, kai klientė nori šiltos moheros suknelės nuoga nugara.

Spalvingumas

Kartą sukūrus labai spalvingą kolekciją, visi ją pradėjo laikyti spalvingų audinių autore, nors tokia kolekcija kol kas buvo vienintelė jos gyvenime. Indros patyrimas rodo, kad žmonėms reikia spalvingų drabužių: “Mes net nepastebime, kad mėgstame visas spalvas - tik ne visas vienu metu. Dažnai žmonės sako, kad nemėgsta kažkurios spalvos, ypač violetinių ar baklažaninių atspalvių, o ilgainiui jų garderobe ima rastis tokių at-spalvių drabužių”, - sako ji.

Mezginiuose - laisvumas

Atgimstantys stambūs mezginiai, raštai - didelės pynės ir mezginio akys iš labai storų siūlų - tarsi skatina patiems nusimegzti patinkantį daiktą.

Šią dieną megztukai yra labai dideli, neturintys konkrečios formos, dažnai gali būti kaip tunikos. Jie dažnai būna kaip apsiaustai, pasižymintys rankų, plaštakų srities ir kaklo fiksacija, o visa kita gali būti netgi asimetriška ir laisva. Madingi dideli ir ilgi megztiniai, kurie gali būti nešiojami kaip suknelės. Jas ypač tinka persijuosti plačiu diržu.

Žiemos tendencijai labiausiai yra išskirtina vilna. Šįkart nelabai rasime ažūrinių megztinių, vyrauja didelės pynės ir gruoblėtus mezginius primenantys pumpurai.

Šį sezoną fiksuojama pečių linija - arba ji labai pabrėžiama (didinami arba pakeliami, išplatinami arba susiaurinami), arba visiškai ignoruojama (tai įvairūs iškirpimai, nuėmimai, kito audinio ar kitos spalvos įdėjimas pečių linijoje, surišimai ant kaklo ir pan.). Rankovės yra arba ilgos, arba patrumpintos - kad po apačia dar galėtum apsirengti palaidinę ar marškinėlius.

Šalikai gali būti labai ilgi, dėvimi su ta pačia tunika, gali būti šiek tiek nutįsę, primenantys populiarius “Kenzo” mezginius. Iš mados naujovių - tai visiškai ovalūs megzti šalikai, kuriuos galima užsidėti tarsi didelę megztinio apykaklę, taip pat galima juos rištis ir ant galvos ir dar apsukti kaklą. Madingos minimalios, aptemptos kepurytės su burbuliuku, šiek tiek primenančios 8-ojo dešimtmečio slidininko kepuraitę.

Naujiena - megztas kailis. Gali būti paltukai, šalikai ar kepurės. Anksčiau tai buvo kaip ir aukštosios mados privilegija, dabar ši tendencija atsiranda ir masinės mados srityje.

Pirštinės vis dar yra ganėtinai ilgos, siekiančios alkūnes. Tik šį sezoną jų išskirtinumas yra tas, kad dabar jos yra aptemptos tik plaštakos srityje, o viršuje jos laisvai pūpso, tarsi žieminiai batai. Taip pat madingos megztos blauzdinės, tik dabar jos atlieka dvigubą funkciją - jos gali būti dėvimos ir ant kojų, ir ant rankų.

Šio sezono spalvynas - ištisa mėlynos paletė, tamsus violetas ir elektriniai atspalviai. Savaime suprantama, išlieka ir juoda bei pilka.

Žiemai - šaldanti elegancija

Žiemai norisi kažko šilto ir švelnaus: tad dizainerei Aušrai Žvirblienei-Haglund pristatant savo naujausią drabužių ir aksesuarų kolekciją, žvalgėmės žiemiškų rūbelių ir jiems labiau tinkančių detalių. Vasarą kūrėja mus stebino ryškaus spalvyno tunikomis ir gėlėmis išsiuvinėtomis rankinėmis, o dabar jos kuriamuose modeliuose atsiranda ledinės elegancijos pliūpsnis, t. y. subtilesni atspalviai ir detalės, kaip metalo puošyba ar aukštesnės paltų apykaklės. Įdomiausia, kad pirmoje kolekcijos dalyje dizainerė pateikė besiplaikstančius vasariškos faktūros modelius, laimė, antroje jos dalyje išvydome ilgai lauktus šiltus drabužius. Pastaruosius moterys stebėjo itin akylai, mat kiekvienos mūsų galvoje sukasi vienas ir tas pats klausimas - kaip šaltą bei niūrią žiemą taip pat atrodyti kerinčiai.
 
Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Julius/Brigita"


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus