• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

"Mados infekcijos 2008" kaleidoskopas

Autorius: Lina Lelytė
2008-04-01 00:00:00

Šis savaitgalis Vilniuje buvo skirtas mados meno šventei. Stebinančių spalvų, formų kolekcijos, meno sintezė kiek bohemiškoje šiuolaikinio meno centro erdvėje nė vieno nepaliko abejingo. Aštuntoji "Mados infekcija" – tapo analogų Lietuvoje neturinčiu unikaliu reginiu visiems, besidomintiems mada bei stiliumi.

Per dvi renginio dienas buvo pristatyta 18 kolekcijų. Naująsias savo idėjas demonstravo ne tik "Mados infekcijos" senbuviai: Agnė Kuzmickaitė, Giedrius Paulauskas, Vitalis Čepkauskas, Dovilė Gudačiauskaitė, Laura Dailidėnaitė, Kristina Kruopienytė, Giedrius Šarkauskas, Sonata Bylaitė, Ieva Ševiakovaitė & Jolanta Rimkutė, bet ir naujokai: pirmą kartą dalyvaujančios Jurga Jankuševičiūtė Žiugždienė, Ramunė Strazdaitė; Injekcija Sobieski Uogos laimėtojos: Diana Paukštytė, Olga Prytkova, Ina Polotniak bei užsienio svečiai dizaineriai: Mischa Woeste & Kis Brettel (Vokietija), Seiko Taki (Prancūzija), Ivo Nikkolo (Estija), Livia XimĆ©nez-Carillo & Christine Pluess (Vokietija) ir Carlos Diez Diez (Ispanija). Savo kolekcija, kaip ir kasmet, pristatė ir renginio sumanytoja Sandra Straukaitė.

Neįmanoma perteikti muzikos garsų, audinių šlamesio, susižavėjusios publikos ovacijų ir nuotaikos iškilmingumo, tačiau mažytį keleto įspūdingų kolekcijų kaleidoskopą pateikti galime.

Olga Prytkova ir Ina Polotniak (Injekcija Sobieski Uogos) – "180 laipsnių kampu"

Kuklios, elegantiškos, klasikinio kirpimo, viena nuo kitos nesiskiriančios pilkos bei juodos suknutės iš pirmo žvilgsnio tikrai nesukūrė itin originalios kolekcijos įspūdžio, kol... modeliai neapsisuko 180 laipsnių kampu. Kolekcijos akcentai nugaroje: sagos, raukiniai privertė prisiminti, jog ne visada pirmas įspūdis yra teisingas.

Vitalis Čepkauskas "Inside"

Išskirtinai vyriška kolekcija visomis prasmėmis. Šarvuoti, šalmuoti, oda bei metalu dekoruotais drabužiais vilkintys modeliai drąsiai žengė podiumu bei kūrė bebaimių vyrų įspūdį, taip, be abejo, sulaukdami moteriškos auditorijos susižavėjimo.

Sandra Straukaitė "Staccato"

Muzikinio fono staccato "straksėjimas", mėlynaveidžiai žmogiukai ryškiaspalviais apdarais pristatė neabejotinai tapybišką ir "aštrią" kolekciją, tiek grynomis spalvomis, tiek dinamišku bampsėjimu, ryškią pačią savaime ir vientisą.

Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė

Drąsi, išraiškinga ir šiek tiek vėjavaikiška kolekcija. "Streikuojančios" manekenės skelbė ne tik "liaudies išmintį": "Gyventi Lietuvoje reikia nemažai drąsos"... Dizainerės naujai pažvelgė ne tik į tautiškumą, savaip interpretuodamos spalvas, simbolius, bet atkreipdamos dėmesį ir į dabartinę Lietuvos visuomenės situaciją, tiesa, su trupučiu ironijos.

Carlo Diez Diez (Ispanija)

Ekstravagantiškos išvaizdos ispanų dizaineris pristatė ne mažiau ekstravagantišką bei įspūdingą kolekciją. Žemės spalvų pirmieji rūbų modeliai pamažu ryškėjo kol galiausiai ant podiumo pasirodė modeliai iš plevenančių kutų kurtomis kaukėmis, odinėmis kojinėmis bei ryškiaspalviais sportbatukais. Regis tarpusavyje visiškai nederančių spalvų eklektika įgijo savitą drąsos ir modernumo prasmę Carlo Diez Diez kolekcijoje.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus