• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Plius dydis grįžta į madą? (foto)  33 

Autorius: www.spintosguru.lt
2010-01-04 14:00:00

Plius dydis grįžta į madą? (foto)
models.com nuotr.

Podiumų gražuolėms kiekvieną sezoną stebinant vis lieknesnėmis formomis, mados pasaulį po truputį pradeda užkariauti plius dydžio modeliai. Skamba keistai, neįmanomai, nerealiai? O gal po keletos (nors manau, kad tiksliau būtų sakyti keliolikos) metų tokios antraštės išties pradės puošti daugelį mados žurnalų viršelių? Atrodo, kad antrasis XXI amžiaus dešimtmetis gali pažerti netikėtų idėjų bei pradėti moters įvaizdžio mados pasaulyje revoliuciją. Tačiau ar ne per anksti?

V Magazine komanda vieningai atrėžia, kad ne, ir jau pirmąjį šio dešimtmečio numerį dedikuoja įvairovei bei pavadiną jį The Size Issue. Liekna, apvalesnė, moteriškų formų, berniukiškai ištįsusi, kampuota, apkūni… Jei esame tokie liberalūs bei tolerantiški net pačioms keisčiausioms dizainerių idėjoms, gal galų gale reikėtų šitokį patį mąstymo tipą palaikyti ir diskutuojant apie dabar tokį aktualų moters kūno kultą? Ar grožis slypi tik permatomoje figūroje bei nulinio dydžio drabužiuose? V Magazine įrodė, kad grožį reikia mokėti atpažinti ir atrasti, o ne laikytis nustatytų gražu/negražu stereotipų. Taigi bijantiems realių moterų mados žurnalo puslapiuose patariu šiek tiek prisimerkti. Curves ahead!
 

 

Oficialiai dar neišleistas, tačiau dvi fotosesijas models.com tinklalapyje jau pristatęs V Magazine sausio numeris mane šokiravo. Gerąja prasme. Nes atvėrė akis ir parodė, kad grožis gali būti ir kitoks nei tradicinės mūsų nuostatos. Taip, mes garbiname penkiasdešimties kilogramų nesveriančias ir it mitinės būtybės atrodančias lieknutes fėjas, laikomės žiaurių dietų ir dūsaujame priešais kompiuterio ekraną, nes norime būti tokios pat. Šios mintys mus taip užvaldo, kad nebepastebime to grožio, kuris yra ranka pasiekiamas, tačiau mums dar nesuprantamas. Gal atsikišusios alkūnės, skruostikauliai bei šonkauliai atrodo ne ką prasčiau net kai juos dengia keli papildomi kilogramai?

Ši fotosesija ir yra skirta pamąstymams bei vertybių perdėliojimui. Kūnas, kad ir koks jis bebūtų, yra gražus. Jei mokėsime tą grožį pastebėti, atsikratysime vis garsiau peikiamų stereotipų. Gal ir nepavyks bei artimiausi mūsų dešimtmečiai vis dar bus aukojami XS garbinimui, tačiau bent jau žinosime, kad yra žmonių, nebijančių atvirai garbinti XL.

CURVES AHEAD

V MAGAZINE #63 Spring Preview 2010

FOTOGRAFAS Sølve Sundsbø

MODELIAI Candice Huffine, Marquita Pring, Michelle Olson, Tara Lynn, Kasia P

NUOTRAUKOS Models.com
 
P.S. Šiuo įrašu neskatinu augintis papildomų kilogramų ar pradėti baisėtis tradicinėmis manekenėmis. Tiesiog parodau šį bei tą naujo ir drąsaus. Mane asmeniškai šita V Magazine idėja parodyti visokeriopą grožį sužavėjo, tačiau turiu pripažinti, kad žurnalų puslapiuose pati mieliau matyčiau lieknas manekenes (nors vienas kitas kilogramas joms nepakenktų). Kodėl? Na, tada nebeliks apie ką svajoti, ar ne? O šiaip esu už plius dydžio modelius, tačiau šiuo metu mados pasaulis dar tikrai nėra pasirengęs tokiems ryškiems pokyčiams.

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Mantė
2010-02-19 19:21:23
Ganėtinai šlykstu. Pati nesu lieknutė, bet tokios moterų figūros tikrai ne mados pasauliui...
urshula
2010-01-26 00:16:09
va pagaliau gal pasaulis praregės kad perdėtas kūdumas ir vadinami standartai nereikalingi... labai gražu kai drabužius demonstruoja normaliu ar kiek didesnių formų žmogus, nors matosi kad jis žmogus o ne gyvu kaulų rinkinys...
jolita
2010-01-23 14:20:52
nu ir nf kokias kiaulas:)))))))))))))))