• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Revoliucija spintoje: protinga avalynė  1 

2009-03-20 00:00:00

Revoliucija spintoje: protinga avalynė
Eli.lt info.

Pasirodo, šiais laikais protingi ne tik kompiuteriai, mobilieji telefonai ar automobiliai, bet ir toks paprastas žmonijos išradimas kaip batai. Protinga avalynė ne tik saugo kojas nuo šalčio ar sužeidimų, bet be papildomų pastangų mankština kūną, padeda kovoti su antsvoriu ir netgi gydo. Skamba taip, lyg gerokai prasilenktų su realybe, tačiau pažvelgus atidžiau tai pasirodo besą elementaru. Bet kur ir kaip batuose įmanoma įdiegti „protą“?

Pasaulyje tyliai, bet sparčiai populiarėja batai, galintys palengvinti ar net numalšinti nugaros, raumenų skausmus ir „mankštinti“ kūną vien avint juos. Pasižymėdami tik jiems būdingais specifiniais išgaubtais padais, „Masai Barefoot Technology“ (MBT) batai yra pirmoji fiziologinė avalynė, turinti teigiamą poveikį visam žmogaus kūnui. Šią avalynę jau pamėgo ir įžymybės – nuo Madonos iki Antonio Banderaso.

Idėją pasufleravo Afrikos gentis


Sukurti MBT technologiją jos išradėją įkvėpė Rytų Afrikos masajų gentis Kenijoje – išskirtinių sugebėjimų atletai vyrai, turintys puikios formos kūnus ir nežinantys, kas yra vakariečius dažnai varginantys nugaros ar sanarių skausmai. Fizinę žmogaus būklę gerinanti MBT koncepcija yra paremta iš tiesų labai paprasta įžvalga. Žmogaus raumenų-skeleto struktūra yra pritaikyta vaikščioti basomis ant minkšto natūralaus žemės paviršiaus, tačiau iš tiesų juk daugiausia laiko praleidžiame būdami ant kieto ir plokščio pagrindo. Dėl to palaipsniui žmogaus kūnas deformuojamas, jis ima jausti diskomfortą ar netgi rimtus skausmus, paskatina celiulito formavimąsi.

Šveicarų inžinierius Karlas Mulleris praėjusio dešimtmečio pradžioje išsiaiškino Masai genties vyrų atletiškumo ir fiziologinės sveikatos pagrindą, kai pats pamatė vaikščiojimo basomis naudą – šis paprastas atradimas jį giliai nustebino. K. Mullerio tyrimas parodė, kad vaikščiojimas basomis ant minkšto, natūralaus pagrindo tinkamai subalansuoja Masai genties vyrų kūnus sulig kiekvienu žingsniu, veikia visus kūno raumenis bei apsaugo juos nuo sanarių ir raumenų problemų.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Skaitytoja
2009-03-21 22:32:57
geras straipsnis. tačiau kur "protingųjų" galima įsigyti?ar yra Lietuvoje? nepaminėjote.