• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Veržkime taliją

Autorius: Deimantė ZAILSKAITĖ, respublika.lt
2010-01-13 15:00:00

Veržkime taliją
respublika.lt nuotr.

Dizainerių prašėme patarti, kaip puoštis per šiuos Baltojo Tigro metus, kokiais drabužėliais papildyti savo garderobą, kaip už kuo mažesnius pinigėlius susikurti nepriekaištingą stilių.

Eglės ŽIEMYTĖS patarimai

TIGRAS

Kalbant apie drabužių dizainerius, šiais metais Tigras nebeturės jiems įtakos, nes šių metų pavasario ir vasaros kolekcijos seniai sukurtos, pristatytos, o žiemos ir rudens jau baigiamos kurti. Tigro kailio motyvai ant mados podiumo takelių stipriai prigesę, bet vis dėlto šis raštas vadinamas klasika, tad nepersistengiant jis visada madingas, kaip ir maža juoda suknelė ar perliniai kaklo papuošalai. Ką aš čia kalbu, renkitės kaip norite! Jei jums patinka, renkitės tigro kailio raštais išmargintais drabužiais nuo galvos iki kojų. Apibendrinant galima išskirti dvi ryškesnes pavasario ir vasaros tendencijas: kasdieniškumas, paprastumas, sportiniai ir militaristiniai elementai, natūralūs audiniai ir blizgesys, mini ilgis, krūtinės srities išryškinimas, korsetai, raukinukai, platformos, akį rėžiančios spalvos.

BIUDŽETAS

Nemanau, kad biudžetas yra gero skonio ar stiliaus patarėjas. Galbūt padeda išvengti nuo dėvėjimo iširusių siūlių ar apsipūkavusių palaidinių, tačiau minimalus išmanymas apie audinių sudėtį ir mokėjimas prižiūrėti esamus drabužius yra puiki išeitis neturinčioms didelio biudžeto. Be to, prieš pirkdamos daiktą, žinosite, kiek rūbas bus dėvimas.

PIRKINYS

Moterims garderobą patarčiau papildyti keliais naujais drabužiais. Džinsas. Turbūt daugelis moterų mėgsta džinsus, bet šiais metais įsigykite džinsinį kombinezoną ar džinsinį švarkelį. Nebūtinai pirkti - galbūt turite spintoje. Natūrali oda. Nėra pigus malonumas, bet gal rasite tarp mamos ar močiutės palikimo. Nepamirškite odinių kelnių, hipiškų storos odos rankinių ir visko, kas susiję su oda. Pečiai. Išplatinta pečių linija. Labiau tinka aukštoms ir liesoms, taip pat toms, kurių pečiai - itin siauri. Prisiminkite sukneles pūstomis rankovėmis.

SENIENOS

Senienos perkeliamos į šiuolaikinės mados tendencijas, tad seno ir naujo derinimas yra neatskiriami dalykai. Šį pavasarį ir vasarą bus dvi ryškesnės kryptys, kuriomis seks vintažo mylėtojai. Romantiškasis stilius. Iš spintų traukiamos pastelinių spalvų suknelės su taškeliais, smulkiomis gėlytėmis, pūstomis rankovėmis, kliošo sijonais. Taip pat megztos apykaklaitės, ypač mažos rankinės, nėriniuotos kojinaitės derinamos prie atvirų basučių. 8-9 dešimtmečiai. Siaurėjantys džinsai, panko ir reivo stiliaus elementai, sintetinių spalvų sportiniai kostiumai, dideli akiniai, plačių pečių švarkai, liemenės, dėvimos prie timpų.

Dizainerė Eglė ŽIEMYTĖ :

- Sunkūs ekonominiai laikotarpiai puikiai sužadina užslėptas kūrybines galias. Moterys staiga tampa ne pirkimo, o klubo “pasidaryk pati” narėmis. Dauguma mano draugių prisiminė mezgimą, siuvinėjimą, o kiek spintose atrado nenešiotų palaidinių, batelių, sijonų! Juk nevaikščiosime nuogos, visada yra išeitis, tik nereikia savęs gailėti, kad nėra kuo apsirengti.

Mano kolegė technologė atėjo į darbą su labai gražiu šaliku, aš vis klausinėjau, kiek mokėjo, iš kur tokį gavo, o ši atšovė: “Iš megztinio rankovių susisiuvau”. Nusiardykite senų, nebereikalingų megztinių rankoves ir sujungsite į uždarą ratą. Sutraukit sujungimo siūles - išeis raukinukas. Galite jungti skirtingų spalvų ir raštų rankoves arba tik vienos spalvos. Puoškite šaliką kutais arba iš veltinio išsikarpytomis gėlėmis. Viską pritvirtinusios džiaugsitės rankų darbo kūriniu ir sklindančia šilumos energija.

Lilijos LARIONOVOS patarimai

1 taisyklė: derinti brangu ir pigu

Paprastus, pigius drabužius derinkite su kokybiškais ir brangiais. Pasirinkimas, kas garderobe turi būti brangu, o kas - pigu, asmeninis reikalas, priklausantis nuo piniginės storio, išradingumo ir skonio, vaizduotės ir drąsos. Įvaizdis, suformuotas tik iš garsių dizainerių ir drabužių ženklų, - snobų prasimanymas, ir leisti šitiems prasimanymams krūvas pinigų nėra šiuolaikiška. Garderobe pakaks turėti vieną ar kelis brangius daiktus, kuriuos galite derinti su drabužiais, susižvejotais iš dėvėtų drabužių parduotuvių, ar su vintažo stiliaus daiktais iš mamų ar močiučių spintų.

2 taisyklė: natūralumas - arčiau gamtos

Madinga gyventi ir atrodyti natūraliai. Atsigręžiama į natūralias moters kūno linijas. Tas natūralumas labai aiškiai pasireiškia pavasario tendencijų formų ir spalvų paletėje.

SILUETAI
. Dizaineriai, norėdami pabrėžti šią tendenciją, drabužio formas daro apvalesnes, ne tokias aštrias ir kampuotas. Madingiausias šio pavasario siluetas yra smėlio laikrodžio formos, t.y. pabrėžiama talija ir išplatinami klubai. Išryškinamas liemuo lieka savo vietoje - nei paaukštinamas, nei pažeminamas (dažnai perjuosiamas plonesniais ar storesniais dirželiais). Rankovės daugiau statytos - žodžiu, jų vieta yra ten, kur ir turi būti. Kelnės šiek tiek platėja, su klostėmis, šiek tiek yra kliošo, taip pat gana stipri ir azijietiška tendencija (kelnės su pažemintu klynu), taip pat nuo mados olimpo nenulipa itin siauros cigaretės silueto kelnės. Žmonės, praradę darbus, daugiau ims dirbti namuose, todėl patogūs ir gražūs drabužiai namams gali tapti populiaresni už dalykišką aprangą.

SPALVOS
. Kuo natūralesnės. Pernai vasarą vyravo labai aitri, sintetinė spalvų paletė, o dabar vyrauja pasteliniai, kuo natūralesni atspalviai, pvz., pieno baltumo, dangaus mėlynumo. Madingos ir spalvos, artimos žmogaus kūno spalvoms, - taip sukuriamas nei nuogos, nei apsirengusios moters įspūdis. Griežtai atsisakoma lakuotų, blizgančių, žvyneliais dengtų paviršių. Netgi šilko paviršius vyrauja ne atlasinis, o matinis.

AUDINYS
. Mada dėvėti ekologiškus drabužius kaip niekad aktuali. Karlas Lagerfeldas ją pavadino “naujuoju kuklumu”. Šios mados užuomazgas galima buvo stebėti 1990-1992 m., kai vyravo grįžtantis minimalistinis stilius.

3 taisyklė: jokių atsitiktinių daiktų

Vienkartinių daiktų era jau praėjo, reikia žiūrėti, kad pirkinys būtų ne vienam sezonui, kad jį galėtumėte dėvėti ir po metų, ir po dvejų. Dabar pagrindinė mados tendencija - intelektuali mada. Juk geriau investuoti į vieną kokybišką ir ilgai nešiojamą daiktą negu prisipirkti dešimt nekokybiškų, kuriuos netrukus išmesite. Noriu išskirti kelis daiktus, kuriems ir per krizę nereikia gailėti pinigų - tai avalynė, rankinė, kvepalai ir viršutiniai rūbai, tarkime, geras paltas.

4 taisyklė: drąsa kurti

Krizė yra tuo gera, kad kiekvienas gali atrasti kūrėjo talentą. Nebijokite žaisti su daiktais, derinti iš pažiūros nesuderinamus dalykus. Galite rasti išeitį ir dėvėtų drabužių parduotuvėse, tik tam reikia sugebėjimo derinti daiktus. Eksperimentuokite ir flirtuokite su drabužiais - taip sutaupysite pinigų, o kančios prie parduotuvių lentynų virs maloniu ritualu ir linksmu žaidimu.

Dizainerė Lilija LARIONOVA:

- Mada - tai tik politikos ir ekonominių procesų lakmuso popierėlis. Dizaineriai tik jaučia pulsą ir stengiasi atspėti, kas bus populiaru. Neseniai Anglijos karalienė du kartus išėjo į žmones su ta pačia skrybėlaite! Tai neįtikėtina, to nėra buvę per visą jos buvimo soste istoriją. Gal taip karalienė norėjo palaikyti krizės kamuojamą Angliją?! Anksčiau atsiradusį terminą “mados auka” keičia “recesijos auka” - taip vadinami žmonės, kurie rengiasi įvertindami savo finansinius sugebėjimus. Tokie žmonės medžioja nuolaidas, išpardavimus, neršia dėvėtų drabužių parduotuvėse ir t.t. Džiaugiuosi, kad viskas grįžta į savo vietas - stiliaus pajautimo nenusipirksi už jokius pinigus. Laukiau, kada išeis iš mados sintetinis tviskesys, blizgesys, ryškalai, priklijuojami nagai, nuogos bambos ir silikoninės “vakarėlių liūtės”. Stilių “Porno shik” užtikrintai keičia intelektuali mada.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus