• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Galvą trinkti irgi reikia mokėti  1 

Autorius: www.lsveikata.lt
2014-08-17 08:25:00

Galvą trinkti irgi reikia mokėti
jupiterimages.com nuotr.
Kompanijos “Paul Mitchell”, gaminančios plaukų priežiūros priemones, technologai sudarė klaidingų įsitikinimų apie galvos trinkimą sąrašą.

Dažnai trinkti galvą kenksminga

Dar kartą pasikartosime - plaukus trinkti reikia taip dažnai, kaip reikalauja to estetika. Jeigu jūsų plaukai linkę riebaluoti, galvą teks trinkti kasdien. Jei plaukai sausi - pakas 1-2 kartų per savaitę.

Jeigu galvą trenkate kasdien, rinkitės šampūną, kurio pH 5.5. Giliau plaukus valo šarminiai šampūnai, kurių pH 8.1 ir daugiau. Tačiau tokiu šampūnu plaukus plauti galima vieną kartą per 3-4 savaites. Tai patariama daryti, pavyzdžiui, prieš plaukų dažymą.

Karštu vandeniu galva ištrinkama geriau

Kad plaukai gerai išsiplautų, pakanka šilto vandens ir kokybiško šampūno. O karštas vanduo aktyvina galvos odoje esančių riebalinių liaukų veiklą. Dėl to plaukai riebaluojasi daug greičiau ir šukuosena laikosi blogiau. Be to, trinkti galvą karštu vandeniu ne taip jau ir malonu.

Jeigu šampūno sudėtyje yra drėkinamųjų medžiagų, kondicionieriaus galima ir nenaudoti.

Pagrindinė šampūno užduotis - išplauti plaukus. Pagalbinės medžiagos, esančios šampūno sudėtyje, plauką veikia teigiamai, tačiau to nepakanka.
Šampūnas veikia keratininį plauko sluoksnį. Jei nenaudosite kondicionieriaus, plaukai taps šiurkštūs, praras blizgesį ir elastingumą. Beje, vadinamieji šampūnai “du viename” taip pat neatstos kondicionieriaus.

Ilgą laiką naudojant vieną šampūną, jis nebeveikia taip efektyviai

Visa tai - tik mitas. Jokia kosmetika nesukelia pripratimo ir jos efektyvumas nemažėja. Tačiau nereikia pamiršti, kad plaukų tipas gali pasikeisti (pavyzdžiui, po agresyvaus plaukų dažymo).

Skirtingų metų laiku bei skirtingomis klimato sąlygomis mūsų plaukams, veidui reikalinga vis kitokia priežiūra. Todėl natūralu, kad vienas šampūnas tiks ne visada. Jei abejojate, kokią kosmetikos priemonę pasirinkti, pasikonsultuokite su kosmetologe arba kirpėja.

Dažnas šampūno naudojimas kenkia dažytų plaukų spalvai

Šis teiginys teisingas tik tuo atveju, jei galvą trenkate anksčiau minėtu šarminiu šampūnu. Šiuolaikiniai šampūnai labai mažai veikia dirbtinės spalvos pigmentą - greičiau nuauga plaukų šaknys.

Dažomieji šampūnai - greitas būdas namuose nusidažyti plaukus

Deja, dažomųjų šampūnų paskirtis šiek tiek kitokia. Jie ne dažo plaukus, o padeda išlaikyti plaukų spalvos intensyvumą. Gali sušvelninti labai ryškų dažų atspalvį. Jie tikrai iš brunetės nepadarys šatenės. Tačiau gali iškrėsti jums pokštą. Mat dažomasis pigmentas kaupiasi plauko struktūroje ir dažnai naudojant tokį šampūną gali “pasireikšti” ne taip, kaip reikia. Todėl tokį šampūną iš eilės galima naudoti ne daugiau kaip 2-3 kartus. Jei po to plaukus dažysite dažais, šampūno likučiai gali sureaguoti su dažomosiomis medžiagomis ir plaukų spalva taps tokia, kokios mažiausiai tikėjotės.
Apie tai, kad naudojote dažomąjį šampūną, pasakykite ir apsilankiusi kirpykloje.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
sun
2014-09-11 09:18:21
pries plauku dazyma isvis neplaunama galva!!!