• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Grožis, slypintis plaukuose

2008-05-05 00:00:00

Grožis, slypintis plaukuose
Avon

Aprašydami išorinį moters grožį poetai dažnai išskirtinį dėmesį skiria akims, rankoms ir plaukams...

Tačiau puriais, žvilgančiais bei lengvai krintančiais plaukais gali džiaugtis tik tos, kurios nuolatos jais rūpinasi. Plaukai, lygiai taip pat kaip ir oda, reikalauja rūpestingos priežiūros. Jų tvirtumas, elastingumas ir žvilgesys priklauso nuo plaukų drėgmės. Kuo jie labiau drėkinami, tuo geriau auga ir atrodo sveiki. Tam, kad plaukai atrodytų nepriekaištingai, reikia įdėti nemažai pastangų.

Tikriausiai nėra moterų, kurios būtų visiškai patenkintos savo išvaizda, o ypač savo plaukais. Mes skundžiamės, kad galvos oda pleiskanoja, kad plaukus reikia plauti kiekvieną dieną, nes jie labai riebaluojasi, yra nepaklusnūs, sausi ir lūžinėjantys. Tos, kurios turi garbanas nori tiesių plaukų, o kurios turi tiesius - garbanų ir t.t...

Taip motulė gamta sudėliojo, jog plauko struktūrą bei spalvą mes paveldime. Tačiau visa kita galime įtakoti patys. Netinkamas gyvenimo būdas, skurdi, nesubalansuota mityba, stresas ir , galiausiai, netinkama plaukų priežiūra gali pažeisti plaukus. Jie tampa silpni, išsausėję, "bespalviai", praradę žvilgesį.

Norint turėti sveikus plaukus, pirmiausia reikėtų pradėti nuo sveiko gyvenimo būdo bei mitybos. Pabandykite į savo mitybos racioną įtraukti daugiau pieno produktų, augalinio aliejaus bei grūdinių produktų. Jie savo sudėtyje turi daug cinko, magnio ir kalcio, kurie yra labai reikalingi norint išsaugoti gražius, žvilgančius plaukus. Pats paprasčiausias būdas turėti gražius plaukus – nuolatos ir kruopščiai juos plauti. Pasirinkite šampūną, balzamą kasdieniniam naudojimui, kuris atitiktų jūsų plaukų tipą. Tai labai svarbu!

Moterys dažnai nežino pagal ką reikia rinktis priemones plaukams, kurie prie šaknų stipriai riebaluojasi, o patys plaukai yra labai sausi ir lūžinėjantys. Taip dažnai nutinka tuomet, kai plaukai yra nuolat veikiami cheminių medžiagų (dažų), kasdien džiovinami karštu džiovintuvu arba daromas cheminis šukavimas. Tokiu atveju būtina kuo daugiau drėkinti ir saugoti plaukus nuo perdžiūvimo. Jeigu plaukai ties šaknimis yra riebūs, o galiukai labai sausi, šampūną rinkitės riebiems plaukams arba tinkantį kasdienai, tačiau balzamą rinkitės dažytiems arba pažeistiems plaukams ir jį tepkite ne nuo šaknų, o maždaug per sprindį nuo galvos odos. Bent kartą per savaitę naudokite specialią plaukus gaivinančią kaukę. Ji greitai atstatys reikiamą plaukų drėgmę ir jie taps minkšti bei žvilgantys.

Jeigu plaukai greitai riebaluojasi, rinkitės šampūną riebiems plaukams. Tačiau, kad plaukai atrodytų žvilgantys, po kiekvieno plovimo būtina juos apsaugoti ir sudrėkinti balzamu. Jeigu plaukai silpni ir/ar sausi, naudokite sausiems arba kasdienai skirtą šampūną, jis yra švelnesnis.


Dažytiems arba chemijos pažeistiems plaukams šampūną ir balzamą reikėtų rinktis ypač atidžiai. Tokių plaukų struktūra yra pažeista, todėl norint, kad plaukai netaptų kaip "šiaudai", būtina rinktis specialius gaminius, skirtus dažytiems plaukams. Juose yra proteinų bei vitaminų, stiprinančių plaukus. Dažniausiai jie gerai gaivina ir saugo plaukų spalvą. Kad plaukų galiukai nelūžinėtų ir nesausėtų rekomenduojama naudoti specialų aliejuką plaukų galiukams.

Dar viena dažnai pasitaikanti problema - nepaklusnūs, besišiaušiantys plaukai. Tokiems plaukams suvaldyti naudokite specialius, modeliuojančius gaminius, kurie suteikia plaukams paklusnumo, jų sudėtyje yra vaško arba aliejaus. Toks gaminys plaukus sudrėkina, nuima "statinį krūvį".

Būtina prisiminti, kad vasarą kenksmingi saulės spinduliai taip pat labai nualina plaukus. Jie ne tik tampa sausi ir praranda savo spalvą, bet ir pažeidžiama jų struktūra. Todėl plaukai gali prarasti elastingumą, tapti ploni ir lūžinėjantys. Geriausia apsauga vasaros metu – specialūs gaminiai su saulės filtru ir plačiabrylė skrybėlė. Beje, šiuo metu jos labai madingos!

Ką daryti, jei Jūsų galvos oda pleiskanoja? Naudokite specialų šampūną! Savo sudėtyje jis turi cinko proteino, kuris veiksmingai šalina pleiskanas. Tačiau jeigu pleiskanos vargina nuolatos, būtina kreiptis į dermatologą.

Sakoma, kad žmogui per dieną gali iškristi nuo 50 iki 120 plaukų. Tačiau tai turėtų būti laikina. Jeigu plaukai slenka ir Jums tai kelia nerimą – būtinai kreipkitės į gydytoją, nes suaktyvėjęs plaukų slinkimas gali signalizuoti apie didelius organizmo sutrikimus.

Teisingai prižiūrėti plaukai suteiks pasitikėjimo savimi bei gražų vaizdą sau ir kitiems!
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus