• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Manikiūro priešistorė  1 

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2010-06-16 08:00:00

Manikiūro priešistorė
jupiterimages.com nuotr.

Moters rankos išduoda jos tvarkingumą. Prižiūrėti bei išpuoselėti nagai nurodo, jog moteris prisižiūri save. Ir tai nėra prabangos ar mados reikalas — tai būtinybė, norint atrodyti tvarkingai bei estetiškai. Bet ar susimąstėte kada prasidėjo gražių nagų era? O ar žinote, kokiomis priemonėmis nagus moterys lakuodavo gilioje senovėje?

 

Manikiūro istorija

Žodis "manikiūras" kilęs iš lotynų kalbos ir reiškia rankų priežiūrą. Tyrinėtojai nustatė, jog dar senovėje, moterys, norėdamos patraukliai atrodyti, nagus dažydavo chna arba kitokiais dažikliais. Jos manė, kad tokiais būdais pavyks atkreipti priešingos lyties dėmesį. Svarbu pastebėti, jog tais laikais ir vyrai nesidrovėdavo daryti tokio tipo manikiūrą. Jie nuolat prižiūrėdavo nagus bei jų formą. Buvo manoma, jog ilgi ir ryškūs nagai — tai požymis, jog žmogus priklauso kilmingai giminei. Logiška, jog prastuomenė negalėjo sau leisti prižiūrėti rankų, mat juos lydėdavo sunkūs fiziniai darbai. Faraono Nussero sarkofage rasta užrašų, jog jis turėjęs asmeninį nagų prižiūrėtoją. Pedikiūras taip par buvo daromas, tačiau dėmesys rankoms buvo skiriamas didesnis.

Teigiama, jog manikiūras atsirado grožio tėvynėje Prancūzijoje. Yra net legenda, pasakojanti apie tai, kad karaliui Liudvikui XV pradėjo skaudėti piršto gyvnagį. Tada dvaro gydytojas palengvino kančias, pašalinęs jį, o tą instrumentą ėmė naudoti nagų priežiūrai.

Madingas manikiūras ir pirmasis lakas nagams

XX - ajame tapo madinga turėti gražius bei stilingus nagus. Ši tendencija leido atsirasti daugybei gamintojų, siūlančių savo prekes nagams. Pavyzdžiui, pirmosios priemonės, dažniausiai primindavo pastą, kurią ilgai ir įkyriai reikėdavo įtrinti į nago paviršių. Įdomu tai, jog pirmasis nagų lakas buvo sukurtas prieš šimtą metų JAV. Po trijų metų nuo sukūrimo, viso pasaulio madistės savo nagus galėjo lakuoti įvairiomis spalvomis: nuo rožinės iki violetinės. Tiesa, laką būdavo galima nusipirkti tik vaistinėse ir jis "laikydavosi" ne ilgiau nei vieną dieną.

Šiuolaikinėms merginoms telieka džiaugtis, kad kiekvieną dieną nagučius gali lakuoti pačiomis įvairiausiomis spalvomis bei puošti madingiausiais piešinėliais ar net bižuteriniais akmenėliais.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
n
2010-06-16 19:33:21
Normalu, kad viskas randasi po truputi. bet dabar pagalvojus apie tokius nekokybiskus lakus plaukai siausiasi:) kaip tos moterys pakente laka besilaikanti viena diena:) idomu, kaip bus kalbama apie mus aborigenus po milijoni metu;), jeigu zinoma psaulio pabaiga neateis:D