• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

SPA rekomendacijos rankų problemoms spręsti

Autorius: parengė Laura Mureikaitė
2010-08-21 08:34:00

SPA rekomendacijos rankų problemoms spręsti
Jupiterimages nuotr.
Anaiptol ne visos prisiverčia nuolat preciziškai rūpintis rankų švelnumu, o nagų grožiu patogiausia leisti kartą per porą savaičių pasirūpinti manikiūrininkei. Tačiau jei nuolat ima varginti vis pasikartojančios tos pačios problemos, vertėtų susigriebti: ar išties tiek nedaug dėmesio rankoms ir nagams pakanka? Galbūt rankų švelnumą ar sveiką nagų spindesį pasiglemžia vis tie patys žalingi veiksniai, kuriems būtų galima užbėgti už akių?

Problema: jautrios oro permainoms rankos

Šiek tiek atvėsusius orus dažniausiai pirmos pajunta rankos. Nors nei kūnas, nei veidas dar nespėjo pajusti artėjančių šalčių, rankos baigiantis vasarai jau ima šalti, šerpetoti. Dėl šių nemalonumų telieka kaltinti išdaigininkę motulę gamtą. Tai ji pasirūpino, kad delnų išorinėje dalyje turėtum itin mažai riebalinių liaukų, o pačiuose delnuose jų apskritai nėra. Todėl šaltį rankos pradeda jausti daug anksčiau, nei kitos kūno vietos. Norint išvengti odos šerpetojimo ir žvarbimo reikėtų kuo rūpestingiau saugoti jos apsauginį sluoksnį: rinktis švelnesnį muilą, geriausia – su maitinamuoju ar drėkinamuoju pieneliu. Po kiekvieno plovimo rankas patepk greitai įsigeriančiu drėkinamuoju kremu.

•    SPA rekomenduoja: Tikra šilta palaima rankoms taps 2 kartus per savaitę daroma alyvų aliejaus kaukė: švelniais masažuojamais judesiais įtrink į rankas šalto spaudimo alyvuogių aliejų, užsimauk medvilnines pirštines ir valandą palaikyk šiltai, įvyniojusi į minkštą frotinį rankšluostį. Jau po pirmo tokios kaukės seanso oda taps minkšta ir švelni, o jos apsauginis sluoksnis, saugantis nuo temperatūrų kaitos, sutvirtės.

Problema: rankų raudonis

Jei net ir šiltoje patalpoje rankos dar ilgokai lieka paraudę ir vėsios, akivaizdu, jog plaštakose sutriko kraujo cirkuliacija. Kai toks nemalonumas vargina dažnai, telieka griebtis visų priemonių, kurios paspartintų kraujo apytaką delnuose ir plaštakose. Patikimiausios priemonės – masažas, rankų mankšta ir apskritai bet koks sportas, spartinantis organizmo kraujotaką ir medžiagų apykaitos procesus. Beje, masažuojant rankas svarbu nepamiršti ir nagų: juos taip pat rekomenduojama švelniai pabaksnoti, paspaudyti sukamaisiais judesiais. Ties nago šaknimi ir po plokštele labai daug kraujagyslių ir nervų galūnėlių. Todėl nagas – jautrus taškas, kurį masažuojant aktyvinami organizmo gyvybinės veiklos procesai bei įvairių vidaus organų veikla.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus