• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Apatiniai yra svarbūs, kaip ir saldainiui išvaizdus popierėlis (foto)  1 

Autorius: Apatinio trikotažo dizainerė Jurgita Stakauskaitė
2008-02-14 00:00:00

Moterų apatiniai drabužiai visuomet vilioja tiek vyrų, tiek ir moterų akis. Kaip išsirinkit tinkamus tą išskirtinę dieną? Galbūt Jūsų pasirinkimą nulems apatinio trikotažo dizainerės Jurgitos Stakauskaitės kolekcija.


Liemenėlės - tokios, kokias mes jas žinome šiandien, gyvuoja tik apie 100 metų.

Ką gi moterys darydavo prieš tai?

Antikos laikais, atletės apsivyniodavo savo krūtis tam, kad apsaugotų sportinių rungčių metu. Tačiau didžioji dalis moterų dėvėjo palaidą drabužį, kuris nedengdavo krūtų, o atvirkščiai, pabrėždavo jas kaip gyvybės ir maitinimo šaltinį. Viduržemio jūros apylinkėse moterys dėvėjo drobinį raištį, vadinamą korsažu arba kikliku, kuris prilaikydavo krūtis judesio metu.

Anksčiausia korseto forma, tokia, kokia mes ją žinome šiandien, savo pradžią turėjo 15-ame amžiuje. Jis gyvavo net 400 metų. Daugybė daktarų pasisakė prieš korsetus po to, kai buvo pastebėta akivaizdi jų žala: krūtinės ląstos deformavimas, kai šonkauliai kryžiuojasi vienas ant kito. Tačiau, patikėsite ar ne, moterys nenorėjo atsisveikinti su korsetu, kuris dovanodavo joms vapsvos liemenį, tokį madingą tais laikais. Ši, vapsvos liemens mada, tęsėsi iki vėlyvo 18-ojo amžiaus.

Na, o pirmoji liemenėlė?
Istorija byloja, kad 1913 metais viena Amerikos aukštuomenės panelė, vardu Mary Phelps-Jacobs išrado pirmąją liemenėlę, nors ir labai primityvią. Ji buvo pagaminta iš dviejų nosinių ir virvelės, ją pasisiuvo pati panelė Jacobs. Jos atradimas buvo toks neįtikėtinas, kad ji net susilaukė keletos savo draugių užsakymų.

Ši istorija yra neabejotinai tikra, išskyrus tą faktą, kad Mary Phelps-Jacobs nebuvo pirmoji. Toks jos sukurtas dizainas buvo paprasčiausiai pirmas kaip dizainas. Iš tiesų, kiti istorijos šaltiniai byloja, kad moteris, vardu Marie Tucek, pirmąją tikrąją liemenėlę patentavo 1893-aisiais. Ši krūtų apsauga, kaip ji pavadino, buvo net gi labai panaši į modernią liemenėlę. Prietaisas susidėjo iš atskirų "kišenėlių" krūtims bei petnešų, kurios prisitvirtindavo akučių ir kabliukų pagalba.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2KitasRušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Jurate
2009-02-08 22:58:31
Kur galima isigyti siu apatiniu?