• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Aprangos kodas: Naujieji metai

2008-12-15 00:00:00

Aprangos kodas: Naujieji metai
"Gamma" nuotr.

Kuo mažiau ir mažiau laiko lieka iki Naujųjų metų, tuo dailiosios lyties atstovės daugiau galvos skausmo, kaip išsiskirti ir tikrąja ta žodžio prasme sublizgėti per šventinį vakarėlį. Tad nieko nelaukę kreipėmės į tikrus šios srities žinovus - drabužių dizainerius, trumpam juos atitraukdami nuo šventinių suknelių ir kostiumų siuvimo maratono.


Pagal dizainerę Kristiną Kruopienytę

Dizainerės Kristinos Kruopienytė įsitikinimu, Naujametis apdaras turėtų gerokai skirtis nuo kitų šventinių drabužių, jame norėtųsi matyti daugiau žaismingų ir šmaikščių detalių ar netgi kaukės motyvų, todėl svarbiausia nebijoti ir drąsiai eksperimentuoti. Dizainerė sako, kad svarbu žinoti kelias pagrindines rengimosi taisykles, o visa kita - fantazija, fantazija ir dar kartą fantazija.

1. Ruošdamiesi vakarėliui pirmiausia turėtume atsižvelgti, koks aprangos kodas yra nurodytas kvietime, ir jo derėtų paisyti. Jeigu pokylis itin prašmatnus, rinkitės ilgą vakarinę suknelę be rankovių, su nuogais pečiais, iškirpte krūtinės arba nugaros srityse, prie jos derinkite elegantiškas pirštinaites ir batelius. Kokteilių vakarui neapsiriksite pasirinkusi įvairių siluetų žemiau kelių arba trumpą suknelę, jos rankovės gali būti įvairaus ilgio.

2. Improvizuokite, ieškokite netradicinių dėvėjimo būdų. Pavyzdžiui, pirštinaitės, užuot puošusios rankas, gali dailiai kyšoti iš rankinės, vėriniu puoškite ne kaklą, o apraizgykite plaukus, susuktą kuodą ar galvos apdangalą.

3. Niekas nedraudžia šventiniam vakarui rinktis ir pabodusių drabužių, kuriais rodėtės ne viename vakarėlyje, tiesiog juos atnaujinkite įdomiais aksesuarais ir ryškiomis detalėmis. Pavyzdžiui, jeigu nusprendėte puoštis ilga juodos spalvos vakarine suknele, prie jos pritaikykite ryškų pasijonį, kuris gražiai būtų matomas sukantis šokių aikštelėje... Jeigu renkatės minimalistinę suknelę, prie jos derinkite spalvotus batelius, įdomius ir originaliai suvertus papuošalus.

4. Per naujametį vakarėlį neišsiversite be šalio, todėl pasidomėkite, kokiais kitoniškais būdais galėtumėte susirišti šį aksesuarą. Pavyzdžiui, jį pritvirtinkite prie papuošalų, suvyniokite tarp karolių ar juostų.

5. Nepamirškite, kad aprangoje viskas turi derėti. Todėl gerai apgalvokite, kokius aksesuarus derinsite prie drabužių, kokį pasirinkti apatinį trikotažą, rankinę ir batelius, kokia šukuosena ir makiažas labiau derėtų. Kad atkreiptumėte į save dėmesį, nuo galvos iki kojų turime atrodyti nepriekaištingai.


SPALVOS. Per šventinį laikotarpį atitolkite nuo juodų ir pilkų atspalvių, vietoj jų rinkitės ryškiaspalvius drabužius. Vienas iš variantų - puoškitės ryškiais vienaspalviais apdarais arba nuo galvos iki kojų gėlėtais drabužiais ir aksesuarais. Vakarui pasirinkusi juodą spalvą moteris, manydama, kad tai yra elegancijos viršūnė, skaudžiai apsigauna, - ji susilieja su minia ir tampa nepastebima. Toms, kurioms nedrąsu puoštis provokuojančiomis spalvomis, tiks prigesinti baklažano, vidurnakčio mėlynumo, tamsaus arba pieniško šokolado, kaštono, grafito, laimo, avokado, alyviniai ir šviesiai pilki atspalviai. Elegantiškai atrodysite derindama vienodo tono drabužius, stenkitės vengti spalvų kontrasto principo. Idealu, kai aprangoje dominuoja trys spalvos.


KAUKĖS. Kad ir kaip būtų, Naujųjų metų vakarėliui netinka griežti protokoliniai drabužiai, tai viena iš tų progų, kai galite persikelti į kitą gyvenimą - į filmų, teatro ar pasakos personažus. Vienai moteriai galbūt tiktų legendinės kino žvaigždės Marilyn Monroe įvaizdis, kitai - ekstravagantiškos dainininkės Madonnos stilius, trečiai - fantastiška moters žudikės kaukė. Kad neatrodytumėte juokingai, personažo, mėgstamo veikėjo figūrą perteikite elegantiškai, skoningai, su subtiliomis užuominomis. Vienas iš variantų - retro stilius: šiuolaikišką suknelę papildykite netradiciniais aksesuarais (pirštinaitėmis, karoliukais, kepuraite, įdomiomis pėdkelnėmis, bateliais ir pan.) bei specialiu makiažu ir šukuosena.


SILUETAS. Vienas iš variantų - juodos odos "twigi" stiliaus suknutė, tačiau svarbu, kad jos siluetas būtų šiuolaikiškas. Siluetą dažniausiai atskleidžia pečių proporcija - šiuo metu madingas kirpimas gali būti pačios įvairiausios formos (trapecijos, kokono, labai įliemenuota ir pan.), tačiau būtinai su siauresne pečių linija. To nereikėtų pamiršti, jeigu nenorime atrodyti juokingai.

Jeigu kvietime prašoma pasipuošti ilga vakarine suknele, akcentuokite gilią iškirptę arba atvirą nugarą. O štai kokteilinė suknelė, trumpa arba žemiau kelių, gali būti su rankovėmis, dengtais pečiais, įvairiais puošybos elementais ir netgi provokuojančiais akcentais. Kokteilinė suknelė gali būti įvairios faktūros, pavyzdžiui, netgi blizgiais siūlais padengto vilnonio audinio, sukuriančio įspūdingą ir prabangų stilių.


AKSESUARAI. Per šventinius vakarus moterys stengiasi išryškinti kaklo sritį ir krūtinę, todėl būtina tinkamai priderinti papuošalus. Nebijokite improvizuoti su aksesuarais ir įvairiomis detalėmis. Kadangi praėjusiais metais buvo akcentuojamas minimalizmas, šį sezoną rinkitės masyvesnius ir ryškesnius papuošalus. Kaip jau minėjome, iš spintos išsitrauktą seną suknią pagyvinsite ir iš esmės pakeisite su akį rėžiančiais aksesuarais, įdomiais bateliais ir raštuotomis pėdkelnėmis, puoštomis kokiais nors blizgiais siūlais. Diržas - tai vienas pagrindinių aprangos akcentų, todėl kokteilinę suknelę perjuoskite keliais siauresniais 1,5 cm pločio dirželiais.


Rankinė - ne tik viena privalomų aprangos kodo detalių, bet ir daiktas, be kurio sunkiai išsiverstume kasdienėje aplinkoje. Žvalgykitės įdomesnės rankinės, piniginės ar delninukės, pavyzdžiui, kubo, stačiakampio, kvadrato formos ir pan. Šokių vakarėlyje puikiausiai tiks su ilga rankena, per petį perjuosiama rankinė, kuri netrukdys judėti.

Aprangos akcentu gali virsti dekoruoti arba lakuotos odos bateliai, tačiau tokiu atveju apranga ir papuošalai turėtų būti minimalistiniai. Prie kokteilinės suknelės tiktų ir gražūs ilgaauliai, tačiau šiuo atveju būkite atsargios - rinkitės nemasyvius, prigludusius prie blauzdos, elegantišku kulniuku, trikampe arba apvalia nosyte. Kad ir kaip būtų, prie kokteilinės suknelės šventiškiau atrodys zomšiniai ir lakuotos odos bateliai. Paprastai ilgaauliai labiau derės prie kokteilinės suknios su ilgomis rankovėmis.


Pagal dizainerį Egidijį Rainį

Naujieji - tai šventė, per kurią reikia džiaugtis ir linksmintis, todėl aprangos stilius gali būti ir labai laisvas, teigia drabužių kūrėjas Egidijus Rainys. Dizaineris dažnai sulaukia klientų skambučių su prašymais padėti apsirengti, kai kvietime nurodomas labai įmantrus aprangos kodas. Jį paprastai diktuoja ne konkreti šventė, bet vakarėlio aplinka, todėl pravartu žinoti keletą esminių taisyklių.

1. Iš esmės yra trys pagrindiniai aprangos kodai - tai vakarinis, kokteilinis ir laisvas stilius. Vakarinė apranga tinka prabangiems vakarėliams, neeiliniams renginiams, iškilmingiems priėmimams ir pokyliams. Kartais svečiai, pasirinkdami paprastą aprangos variantą, neparodo organizatoriams tinkamos pagarbos, tačiau neretai persistengia ir šie kvietime nurodydami griežtą aprangos kodą, nors renginys vyksta labai paprastoje aplinkoje. Todėl neapsirikite: eidami į prabangų vakarėlį neapsirenkite per prastai, o keliaudami į naktinį klubą - per puošniai.

2. Pamirškite madą. Nėra nieko nemadingiau, kaip būti madingam. Akiplėšiška sakyti, kad vienas ar kitas daiktas nėra madingas, nes šių dienų tendencijos yra labai demokratiškos: ir labai seną drabužį priderinus prie šiuolaikiško apdaro galima atrasti labai įdomių ir stilingų variantų. Sukurkite savo stilių.

3. Nepraraskite saiko jausmo. Jeigu drabužis turi labai daug akcentų, nėrinių ar raukinukų, reikės mažiau papuošalų, jeigu apranga minimalistinė, derinkite masyvesnius, originalesnius aksesuarus.


APDARAS. Elegantiška kokteilinė suknelė naujamečiam vakarui būtų labai puošnus variantas, žinoma, jeigu neplanuojate šios šventės sutikti rūmuose su kilmingais ir garbiais žmonėmis. Kokteilinis aprangos kodas gana prabangus ir demokratiškas - tai variantas tarp vakarinio ir laisvojo stiliaus. Tai gali būti tiek įvairaus silueto trumpa arba iki kelių suknelė, tiek elegantiškas kelnių kostiumas. Jeigu turite mažą juodą suknelę, su ja išsiversite ir šįkart - tereikia pakeisti aksesuarus į prabangesnius ir masyvesnius. Dabar madingos didelės rankinės, kuriose telpa pusė moters gyvenimo, tačiau vakarui rinkitės elegantišką delninukę.

Jeigu Naujuosius planuojate sutikti ne oficialioje aplinkoje, o draugų būryje arba naktiniame klube, drąsiai rinkitės džinsus, juk puošnūs ir prabangūs apdarai dažniausiai būna nepatogūs. Džinsus galite derinti ir prie puošnesnių palaidinių, ir prie paprastų marškinėlių, svarbiausia jaustis patogiai ir gerai. Teminiam vakarui tiks ir karnavalinė apranga, ja galite puoštis ir eidama į naktinį klubą, taip sukursite smagią, pozityvią nuotaiką.


SPALVOS. Astrologai šiemet rekomenduoja juodus, tamsiai mėlynus, rudus ir auksinius atspalvius, tačiau spalva yra labai individualus dalykas, kurį reikia mokėti tinkamai pasirinkti. Tačiau rinkdamosi klasikines spalvas (tokias kaip juoda, balta, smėlinė, pilka ir pan.) visada apsirengsite tinkamai. Jeigu moteris vengia blyškių spalvų, bijodama, kad liks nepastebėta, apsirinka... Neretai paprastai apsirengusi moteris spinduliuoja energija, žavesiu, vidiniu grožiu ir užgožia ryškiaspalviais apdarais pasipuošusią viešnią.


BATAI. Prie prabangios suknelės rinkitės aukštakulnius, bent jau su nedidele pakulne (jeigu nenorite būti aukštesnė už savo palydovą), prie kokteilinės aprangos tiks ir žemakulniai, o prie laisvo stiliaus - bekulniai ir aukštakulniai, ilgaauliai ir netgi sportinio tipo bateliai.

Vis dėlto prie kokteilinės suknelės nerekomenduojami ilgaauliai, nebent itin kryptingai kuriate savo įvaizdį, apgalvodama visus niuansus. Ilgaaulius derinkite prie įmantrių kelnių - labai aptempto silueto, blizgios ar žvyninės faktūros.


Vyras - ne aksesuaras

Moterims paliekama daugiau laisvės improvizuoti, o štai vyrų aprangos kodo taisyklės yra griežtesnės: eidami į prabangų vakarėlį rinkitės smokingą, į kokteilių vakarą - kostiumą, o laisvesnėje aplinkoje drąsiai puoškitės džinsais arba kelnėmis su kantu. Eidami į tą patį naujametį vakarėlį sutuoktiniai nebūtinai tarpusavyje turėtų derinti aprangą (nebent toks sumanymas): jeigu jie dalijasi vienu stogu, dar nereiškia, kad yra vienas vienetas, - kiekvienas jų turi savo charakterį ir individualų skonį.


NEUTRALESNI TONAI. Klasikinis kostiumas yra laisvesnis, neturintis labai griežtų apribojimų, todėl jis gali būti įvairesnių atspalvių ir turėti daugiau dekoro akcentų. Žinoma, norėdami išsiskirti rinkitės nors ir raudoną kostiumą, tačiau nepamirškite - šis bus skirtas vos keliems kartams. Vyriškiams praktiškiau rinktis neutralesnių tonų kostiumus.


ŽAISKITE KONTRASTAIS. Pavyzdžiui, prie kostiuminių kelnių derinkite aksominį švarką arba prie griežto kostiumo parinkite ryškesnį akcentą, juo gali tapti ir spalvotas kaklaraištis, ir aksominis arba šilkinis šalikėlis. Klube Naujuosius galite sutikti ir su džinsais, tačiau prie jų verčiau derinkite ne trikotažinius marškinėlius, bet klasikinio stiliaus marškinius su aukštesne apykakle. Žaiskite matinių ir žvilgių audinių paviršiumi, pavyzdžiui, kostiumas ir marškiniai yra vienspalviai, matiniai, o kaklaraištis - atlasinis ir pan. Beje, šį sezoną kelnės išlieka tokios pat siauros, netgi trumpesnės.


RYŠKŪS AKCENTAI. Jeigu nenorite atrodyti nuobodžiai, į kostiumą įsidėkite nosinaitę arba įsisekite gėlę, pasirinkite įdomesnį kaklaraištį arba kaklaskarę, originalesnį laikrodį, kaklaraiščio segtuką, sąsagas ar žiedą. Tačiau aksesuarus vyras turėtų derinti itin atsargiai. Įsidėmėkite: iškilmingiau atrodysite avėdami verstos arba lakuotos odos batais.

Naujametė intriga - prie juodo kostiumo avėkite spalvotomis kojinėmis, tačiau tik tuo atveju, jeigu švęsite laisvoje aplinkoje.


Parengta pagal "Respublikos" priedą "Julius/Brigita"
  


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus