• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip neapsijuokti renkantis aprangos kodą vakarėliui?

Autorius: Balsas.lt
2011-10-03 17:30:00

Kaip neapsijuokti renkantis aprangos kodą vakarėliui?
freedigitalphotos.net

Vis dažniau pakvietimuose į renginius nurodomas aprangos kodas (angl. dress code). Tai įpareigoja apsirengti būtent pagal protokolą, bet kartu ir palengvina ilgas dvejonių valandas prie drabužių spintos. Ypač gera aprangos kodo savybė ta, kad žinant, kaip apsirengti, neteks raudonuoti, atėjus  į vakarėlį vilkint  džinsus, kai kiti svečiai pasipuošę smokingais ir vakarinėmis suknelėmis. Būtent tam  labai naudinga mokėti iššifruoti aprangos kodus.

 Kokių protokolo reikalavimų reikėtų laikytis išvydus vieną ar kitą aprangos reikalavimą pakvietime, Balsas.lt paklausė protokolo ir diplomatinio etiketo specialisto Armino Lydekos.

 Protokolo žinovas papasakojo, kad aprangos kodai atsirado XVIII amžiuje Prancūzijos karališkajame dvare, kai buvo pradėti kelti įvairūs reikalavimai atitinkamai apsirengti į prabangias puotas. Paprašėme A. Lydekos apibūdinti pagrindinius šiuolaikinius kodus, dažniausiai sutinkamus pakvietimuose.

Frakas (angl. White tie)

 Tai pats prabangiausias ir iškilmingiausias aprangos kodas. Tai nereiškia, kad turime eiti ryšėdami baltu kaklaraiščiu. Kaklaraištis čia apskritai neleidžiamas, tik varlytė. Į tokį renginį vyrai eina vilkėdami fraką, o moterys ilgą, ypatingai puošnią  vakarinę suknelę. Prie frako moteriška suknelė būtinai iki žemės, jei bus kitaip – neatitiks aprangos kodo. Suknelė turi būti atvira su gilia iškirpte, apnuogintais pečiais. Vyrų marškiniai gali būti tik balti, negali būti jokių kitų atspalvių. Varlytė gali būti tik dviejų spalvų: juoda arba balta.

 Aprangos kodai paprastai vertinami pagal vyrų aprangą, nes moterims daugiau leidžiama.  O vyrų aprangai taikomi itin griežti reikalavimai.
 
Smokingas (angl. Black Tie)
 
 Tai kiek kuklesnė apranga už fraką, tačiau vistiek labai puošni ir prabangi. Vyrai turi dėvėti specialaus kirpimo smokingą, o moterys vakarines sukneles.  Moteriškų suknelių skirtumas nuo frako aprangos kodo yra tas, kad prie smokingo suknelė ne tokia puošni, ne tokia išskirtinė ir nebūtinai iki žemės, gali būti vidutinio ilgio arba priekyje trumpesnė, o gale ilgesnė. Prie smokingo suknelė nebūtinai turi būti atvira su apnuogintais pečiais.
 
 Vyrai gali  rinktis bet kokios spalvos varlytę, tačiau marškiniai gali būti tik balti. Kaklaraiščio taip pat būti negali, tik varlytė. Būna tokių atsitikimų, kad beveik trečdalis vyrų tiesiogiai iššifravę kodą, ateina su juodu kaklaraiščiu, kuris šiaip yra laikomas gedulingu. Su juodu kaklaraiščiu apskritai reikia elgtis labai atsargiai.
 
Tautiniai drabužiai
 
 Jie gali būti sugretinami su smokingu kaip vakarinė apranga. Jeigu aprangos kodas yra smokingas, tai  į tokį vakarą turime teisę ateiti su tautiniais drabužiais. Nereikia įsivaizduoti tipinių lietuviškų lininių marškinių, perrištų juosta  ir vyžų apavo - tai gali būti  lietuviškų dvarų, pilių drabužiai. Tautinis kostiumas gali būti vertinamas kaip laisvalaikio ir kaip vakarinė apranga.
 
Uniforma
 
 Karinę paradinę uniformą galima dėvėti, kai reikalaujamas smokingas. Dalykinė darbinė apranga gali būti paprasta uniforma.
Kūrybingas smokingas (angl. Creative black tie)
 
 Išvydus tokį aprangos kodą pakvietime, reiškia, kad galima pademonstruoti fantaziją, t.y. rinktis netradicinės spalvos smokingą,  visą ansamblį paįvairinti įdomesnėmis detalėmis, pavyzdžiui ryškių spalvų originalia liemene po smokingo švarku.
 
Kokteilinė apranga
 
 Tinkamiausia vyrui dėvėti juodą kostiumą, tačiau tinka ir kitų spalvų tamsūs kostiumai, tačiau šviesus variantas negalimas. Prie tamsaus kostiumo reikia derinti baltus marškinius. Moterys turėtų rinktis  įdomesnius ir prabangesnius kostiumėlius arba kokteilines  sukneles. Puikus variantas „maža juoda suknelė“.
 
Oficiali dalykinė apranga-darbinė apranga (angl. Business casual)
 
 Dalykinė apranga vyrui yra kostiumas, o moteriai kostiumėlis su švarku bei sijonu arba kelnėmis. Taip pat tinka sijonas ir palaidinė, kelnės ir palaidinė, bei suknelė ir švarkas.
 
 Tai universaliausias aprangos kodas. Jis visuomet tiks ir į darbo pokalbį. Jeigu nežinote kaip geriausia būtų apsirengti einant į pokalbį dėl darbo, tai reikia rengtis šiuo kodu. Žinoma, išmintinga pasidomėti į kokį susitikimą eisite, kokie žmonės dalyvaus, o pagal tai ir pritaikyti aprangos kodą.
 
 Visų aprangos kodų atvejais kojinės turi būti tamsesnės už kelnes.
 
 
 

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus