• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kojinės ar pėdkelnės? Nelengvas pasirinkimas  2 

Autorius: pagal Veslo.org
2010-10-12 15:42:00

Kojinės ar pėdkelnės? Nelengvas pasirinkimas
Jupiterimages nuotr.
Kelnės – patogiau, o kojinės – seksualiau. Tik štai klausimas: kada rinktis vis dėlto patogesnes pėdkelnes, o kada pasipuošti prisegamomis kojinėmis, kurios iš proto veda beveik visus vyrus?

Kojinių ir pėdkelnių istorija

Saudo Arabijoje ilgą laiką už kojinių arba pėdkelnių mūvėjimą bausdavo kaip už kontrabandą ir narkotikus – mirties bausme. Arabai buvo tikri, kad tokie rūbai tvirkina tiek vyrus, tiek pačias moteris, pasirengusias eikvoti savo laiką pasivaikščiojimams po parduotuves. Griežtieji musulmonai iš esmės teisūs: nuo seno tiek kojinės, tiek pėdkelnės buvo itin galingas moteriškų vilionių instrumentas.

Europoje moterys kojines mūvėti pradėjo tik XVI amžiuje, iki tol tai buvo vien vyrų privilegija. Keletą šimtmečių damos puošė šį aksesuarą raišteliais, šilko juostelėmis, brangakmeniais ir kitais papuošalais, paversdamos kojines prabangos dalyku.

1938 metais atsirado pirmieji nailoniniai modeliai, kurie beregint išpopuliarėjo. II Pasaulinis karas įnešė savų korekcijų ir kuriam laikui nustota gaminti šias kojines. Moterims, kad atrodytų stilingos, tekdavo pieštuku ant kojos nusipiešti menamų kojinių siūlę. 1959 metai padovanojo moterims naują medžiagą – spandeksą, kitaip tariant, lykrą.

Ilgai kojinės, o paskui ir pėdkelnės, buvo socialinio statuso ženklu. Prabangius šilkinius modelius mūvėjo moterys iš aukštosios visuomenės, o trikotažines – prastuomenė. Sintetinių audinių įsigalėjimas kojinių rinkoje sukėlė tikrų tikriausią bumą, kojinės tapo masinio vartojimo preke, prieinama kiekvienai moteriai.

Šiandien dizaineriai kelia kojines ir pėdkelnes ant moteriško grožio pjedestalo, siūlo įvairius modelius su raišteliais, kaspinėliais, blizgiomis akutėmis ir kitais papuošalais, galima rinktis tiek klasikinių spalvų, tiek ryškiaspalves, raštuotas.

Kojinės ar pėdkelnės? Pasirinkimo taisyklės

Kokybiškų kojinių ar pėdkelnių pėda patogi, išvaizda daili, audinys ne pernelyg greitai plyšta. Paprastai kojinės neišsitampo, jos gali nebetikti naudojimui dėl nubėgusios akies ar patemptų siūlų.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Mari
2010-10-25 15:49:50
na jau prie mini sijono tinklinių pėdkelnių nesiūlyčiau rinktis, kaip tik - prie kokio siauro tamsaus iki kelių, ir pageidautinas kuo smulkesnis pėdkelnių tinklelis.
U.
2010-10-13 13:36:10
patiko straipsnis, nes turiu daug kojinių, bet nežinau kada jos tinkamos nešioti, tai iki šiol visad rinkdavausi pėdkelnes.