• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Dantys: vidaus organų veidrodis  2 

2009-01-30 00:00:00

Dantys: vidaus organų veidrodis
"Eli.lt"; "Jupiterimages "nuotr.

Apžiūrėjus dantų būklę dažnai galima nustatyti, kokiomis ligomis serga žmogus. Pagal sugedusį dantį specialistai gali nustatyti, koks mūsų organas yra nesveikas. Ilgą laiką odontologai negalėjo suprasti, kaip informacija apie negaluojantį organą atsispindi konkrečiame dantyje. Laikui bėgant nustatyta, kad pagal apatinių ir viršutinių kandžių būklę galima spręsti apie inkstų, šlapimo pūslės ir ausų ligas. Iltiniai dantys atsako už kepenų ir tulžies pūslės darbą, krūminiai rodo skrandžio, o protiniai – širdies ir plonojo žarnyno darbą.

Jeigu jums prasidėjo dantų nervo uždegimas (pulpitas), tai pasižiūrėję, koks dantis skauda, galite nustatyti jam atitinkantį organą, ir diagnozė gali būti aiški – kolitas, gastritas arba cholecistitas.

Organizme viskas yra labai susiję. Nušalus kojas dažnai pradeda skaudėti dantys, gali kilti net dantų uždegimas. Kiekvienas dantis yra sudėtinga kraujagyslių ir nervų sistema, per kurią perduodamos ligos. Sugedę dantys gali būti ir galvos skausmų priežastimi. Iltinių dantų ir viršutinių kandžių uždegimas gali sukelti skausmą smilkiniuose.

Taigi dantis skauda ne be priežasties. Be abejo, kai skauda dantį, galite išgerti nuskausminamųjų. Tik nereikia pamiršti, kad prie šių vaistų priprantama ir netrukus norimo poveikio gerdami vaistus, kai skaudės dantį, galite nesulaukti.

 

Dantų skausmą sumažina toks mišinys: lygiomis dalimis sumaišykite druską, svogūną ir česnaką. Gautą tyrę uždėkite ant skaudamo danties ir palaikykite 10 – 15 minučių. Būtinai ant viršaus uždėkite vatos tamponą.

Būtina saugoti savo dantis. Apsaugoti juos nuo gedimo padeda: dantų valymas ne mažiau kaip du kartus per dieną; dantų pastos su fluoru naudojimas; sveikas maistas, daug vaisių ir daržovių; vengimas saldumynų ir saldžių gėrimų; reguliarus dantų tikrinimas pas gydytoją odontologą.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Povilas
2010-07-09 10:36:51
Įvairūs veidrodžiai internete
glass-order.com
xxx
2009-03-24 14:16:07
parduodu balinancias dantu juosteles CREST WHITESTRIPS PREMIUM. nekenkia emaliui, per 7 dienas isbalina dantis septyniais atspalviais. naudojamos du kartus per diena, ryte ir vakare po 30min