• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip apsaugoti veidą ir lūpas nuo šalčio  1 

Autorius: www.tavokunas.lt
2010-01-29 08:10:00

Kaip apsaugoti veidą ir lūpas nuo šalčio
flickr.com nuotr.

Žiemos metu gamtos sąlygos nėra palankios nei mūsų kūnui bei sielai, nei odai. Šaltis, vėjas, speigas tampa vos ne kasdieniniu mūsų palydovu. Jei šaltu metu galime apsivilkti kalinius ar šiltą paltą, taip apsaugodami savo kūną, tai mūsų veidas lieka atviras negailestingam žiemos oro poveikiui. Šiuo laikotarpiu veidui ir lūpoms reikia ypatingos priežiūros.

Ypač pavojingas mūsų veidui „kontrastinės vonios” fenomenas. Išorėje šaltis ir vėjas, o bute ar kontoroje – sausas ir šiltas oras. Šis didelis temperatūrų skirtumas labai veikia veido odą ir lūpas. Jis negailestingai jas išsausina. Jei jūsų oda sveika, tai ji lengvai prisitaiko prie aplinkos sąlygų, o jei jūs vargina pastovios odos problemos? Jei ji pleiskanoja, niežti, linkusi parausti ar yra dar kitokių nemalonių simptomų? Tada jai būtina padėti, apsaugoti nuo nepageidaujamų temperatūros permainų.

Norint sudrėkinti orą patalpoje galima šalia šildytuvo pastatyti atvirą indą su vandeniu. O pasirūpinti oda mums padės įvairiausi drėkinantys balzamai, kremai, kosmetiniai aliejai, kurie efektyvūs vakare po dušo ar vonios. Tačiau jų, pasak gydytojų dermatologų, kategoriškai negalima naudoti ryte prieš išeinant į lauką. Šių preparatų sudėtyje yra elementų, kurie šaltyje užšąla. Dieną reikia teptis tik maitinančiais kremais, kuriuos moterys, turinčios riebią odą, turėtų rinktis tik sau tinkančius. Taigi pagrindinė taisyklė: jei orai žvarbūs vakare naudokite drėkinamąjį, o dieną – riebų vitamininį kremą.

Šiuo metų laiku patariama pamiršti, kad rytais naudinga praustis šaltu vandeniu. Jį reikėtų pakeisti valomuoju toniku. Žiemą mūsų dirgli oda yra ypatingai linkusi į visokius uždegiminius procesus, kuriuos gali nuraminti žalios arbatos, medetkos ekstraktai.

Didesnį dėmesį skirkite kojų priežiūrai. Atvėsus orams jų oda ima pleiskanoti, net skausmingai sutrūkinėja. Rytą ir vakare kojas tepkite vitamininiu kremu (labiausiai tinka kremas su vitaminu A).

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Creditor
2010-01-29 16:32:15
Pasiskolinti lengva! Jei trūksta pinigų, eik į w w w . CREDITOR . lt registruokis ir GAUK greitą paskolą per 5 minutes!