• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Profesionalo patarimai, kaip išsirinkti ilgalaikio makiažo mokyklą

Autorius: grozioklubas.lt
2010-04-06 17:00:00

Profesionalo patarimai, kaip išsirinkti ilgalaikio makiažo mokyklą
grozioklubas.lt

Jeigu nusprendėte tapti ilgalaikio makiažo specialiste, Jums reikia susirasti ilgalaikio makiažo mokyklą arba mokytoją, įsigyti procedūroms atlikti skirtą aparatą, susirasti klientų ir, žinoma, nuolat tobulintis. Taigi, nuo ko pradėti? Ilgalaikio makiažo specialistė – Elitinė meistrė – linergistė ir mokytoja Valerija Masaitienė pataria, į ką būtina atkreipti dėmesį, renkantis ilgalaikio makiažo mokyklą.

1. Susiraskite kelias mokyklas, kurias aplankysite. Susidarykite mokyklų sąrašą, paieškokite atsiliepimų internete. Tačiau neapsiribokite viena mokykla, net jeigu apie ją girdėjote gerų atsiliepimų. Atsiliepimai – labai svarbu, tačiau žymiai svarbiau pačiai įsitikinti, kuri mokykla Jums tinkamiausia.

2. Pasidomėkite, ar tai iš tiesų mokymo centras, ar tik ilgalaikio makiažo aparatų pardavėjai, organizuojantys apmokymus. Jei mokyklos tikslas – parduoti Jums aparatą, o ne išmokyti jus daryti ilgalaikį makiažą, vargu, ar baigę mokymus, turėsite galimybių toje pačioje mokykloje kelti kvalifikaciją ir tobulėti. Be to, neretai tokiose mokyklose dirbantys mokytojai yra teorikai, o ne praktikai (kodėl svarbu, kad mokytojai būtų praktikai, dar sužinosite).

3. Išsiaiškinkite, kokiais aparatais bus dirbama. Svarbiausi reikalavimai ilgalaikio makiažo aparatams – tikslumas ir saugumas. Aparato rankenos korpusas turi būti metalinis, o ne plastmasinis, nes tik tokie aparatai užtikrina sterilumą – metalas nebijo dezinfekcinių ir sterilizacijos priemonių, o plastmasės sterilizuoti nepavyks. Be to, kadangi plastmasinių aparatų mechanika irgi plastmasinė, darbo tikslumo garantuoti taip pat neįmanoma.

4. Išbandykite keletą ilgalaikio makiažo aparatų, kad įsitikintumėte, kuris Jums patogus. Mokantis daryti ilgalaikį makiažą, labai svarbu pajausti, kokiu aparatu Jums patogu ir lengva dirbti. Kaip ir rašant parkeriu, aparato rankena, į kurią statoma adata, turi prisitaikyti prie Jūsų rankos – tik taip makiažą atliksite nepriekaištingai, o Jūsų ranka nepavargs. Todėl nesigėdykite paprašyti, kad Jums leistų pabandyti ilgalaikio makiažo aparatą – patikimos pagalvokite, ar verta pirkti „katę maiše“ ir mokytis dirbti aparatu, kuris galbūt Jums bus nepatogus. Toliau sužinosite, ko dar turėtumėte paklausti, atėję į pasirinktas ilgalaikio makiažo mokyklas.

5. Kokie mokytojų darbo principai – jie praktikai ar teoretikai? Tik mokytojai - praktikai ne tik perteiks teorines žinias, bet iš tikrųjų išmokys Jus dirbti bei duos naudingų patarimų iš savo patirties. Galite netgi pasidomėti, kiek ilgalaikio makiažo procedūrų yra padaręs pats mokytojas – būtų gerai, kad šis skaičius viršytų bent 500. Be to, visi mokytojai turi turėti sertifikatus, įrodančius teisę mokyti daryti ilgalaikį makiažą.

6. Kokiomis adatomis mokinsitės daryti ilgalaikį makiažą? Adatos turėtų būti akupunktūrinės, gaminamos lazeriu iš kieto ir elastingo metalo. Tik tokios adatos yra saugios ir oda jomis mažai traumuojama, nes kitu būdu pagamintos adatos ne tik greit atbunka, bet ir išdrasko odą

7. Kokie pigmentai naudojami? Svarbiausia, kad pigmentai būtų saugūs – t.y. turėtų sertifikatą, o griežčiausi saugumo reikalavimai pigmentų gamybai yra keliami Europoje. Nesusigundykite itin maža kaina – kokybiški pigmentai negali būti pigūs.

8. Ar praktika atliekama su gyvais modeliais? Nepakanka praktikuotis daryti ilgalaikį makiažą tik ant muliažo, už nugaros stovint mokytojui. Būtina daryti makiažą gyvam modeliui – tik taip Jūs pajusite, kaip iš tikrųjų dirbama, įgysite realios patirties ir nebijosite daryti ilgalaikio makiažo savo klientams.

9. Kaip vyksta mokymai, kokia jų trukmė? Labai svarbu atkreipti dėmesį į mokymų planą – kiek bus teorijos, o kiek praktinių pamokų. Mano nuomone, studentui turi būti leista atlikti savarankiškai ne mažiau 10 ilgailaikio makiažo procedūrų (įskaitant praktiką su gyvais modeliais). Teoriniuose užsiėmimuose gali dalyvauti ir didesnė grupė (iki dešimt žmonių), tačiau praktiniuose dėstytojas turi dirbti tik su Jumis.

10. Kokios kvalifikacijos kėlimo galimybės? Pabaigus mokymų kursą ir įgijus praktinės patirties, vėliau reikėtų tobulinti savo darbo techniką kvalifikacijos kėlimo kursuose. Jeigu mokykla yra tik ilgalaikio makiažo aparatų pardavėja, organizuojanti apmokymus, galimybės kelti kvalifikaciją toje pačioje mokykloje greičiausiai neturėsite. Taip pat nepamirškite pasidomėti, ar galėsite sulaukti pagalbos iš dėstytojų, jei prireiks konsultacijų ar patarimų, pradėjus dirbti.

O ką daryti, jei aparatą jau turite? Jeigu Jūs pirma įsigijote aparatą, ir tik tada pradėjote ieškoti, kur mokytis, galite susidurti su sunkumais – daugelis mokyklų moko dirbti su turimais aparatais. Bet yra ir tokių mokymo centrų, kuriuose dėstytojai išmokys Jus dirbti su Jūsų aparatu. Vis dėlto būtų geriau, jei Jūsų kelias link ilgalaikio makiažo specialisto kvalifikacijos prasidėtų ne nuo aparato įsigijimo, o nuo mokymų. Taip Jūs nuosekliai susipažinsite su ilgalaikio makiažo atlikimo technika, išmoksite daryti ilgalaikį makiažą  ir įsigysite Jums tinkamiausią ilgalaikio makiažo aparatą.
 
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus