• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Saulės bučinukų medžioklė  9 

Autorius: Laura M.
2008-06-26 00:00:00

Saulės bučinukų medžioklė
"Gamma" nuotr.
Sakoma, kad strazdanos suteikia veidui ypatingo žavesio. Tik, deja, retą kurią strazdanę tai paguodžia. Ar įmanoma erzinančias strazdanas paversti mielomis ir žaviomis strazdanėlėmis? Taip!

Strazdanos – žavi apsauga?

Strazdanos – tai natūrali apsauginė organizmo reakcija, sauganti odą nuo ultravioletinių spindulių. UV spinduliai pavojingiausi šviesiaplaukiams ir raudonplaukiams iš prigimties. Būtent jų odoje yra mažai dažančiojo pigmento melanino bei jį gaminančių ląstelių, taigi jie labiau rizikuoja susirgti odos vėžiu, jiems dažniau supiktybėja apgamai, jų oda greičiau nudega saulėje.

Odos paviršiuje atsirandančios strazdanos, kuriose yra pigmento, surenka saulės spindulius ir taip kuriam laikui atitolina odos nudegimo tikimybę.

Daugiausiai strazdanų atsiranda pavasarį ir vasarą. Rudenį ir žiemą organizmui jau nereikia tokios galingos apsaugos nuo UV spindulių, tad strazdanos kiek pablunka, tačiau šis procesas vis dėlto vyksta gana lėtai.

Žmonėms, kurių oda strazdanoja, visiškai atsikratyti strazdanų neįmanoma. Ir jei dar pačios strazdanėlės, atrodytų, nieko baisaus, tai jau aplink jas esančios rusvos pigmentinės dėmės išties gali stumti neviltin. Gera žinia – kaip tik pastarųjų dėmių ir galima išvengti. O strazdanėles – šiek tiek pablukinti.

Strazdanų medžioklės strategija

Jei su savo strazdanėlėmis susitaikyti negalite ir pasiryžote skelbti joms karą – teks į pagalbą pasitelkti ne kurią nors vieną priemonę, o visą jų arsenalą. Kitaip tariant, reikės išmokti prisitaikyti savo odai tinkamiausią kasdienę priežiūrą.

•    Visų pirma pasirūpinkite savo odos apsauga nuo saulės: kasdien naudokite nuo UV spindulių saugančius kremus, nešiokite saulės akinius, vasarą prie savo aprangos priderinkite dailią skrybėlaitę plačiais kraštais. Visos šios priemonės apsaugos jūsų veidą nuo tiesioginių saulės spindulių. Taip pat venkite ilgų pasivaikščiojimų ar buvimo saulėje tada, kai ji aktyviausia – nuo 12 iki 15 val.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
šypt;p
2008-09-18 17:15:36
pas mane visą gyvenimą buvo ant nosies ir žanduku. negalėjau pakęst. dabar pradėjau į soliariumą vaikščiot ir nieko, susilygino su veido spalva ir ant žanduku nebėra, o ant nosytės keletas, ir man labai gražu;}
Greta
2008-07-24 07:37:58
Pas mane yra ties skruostais man 14 ir man ant jų visai px ;D
Imo
2008-07-08 19:30:35
Pries kokius 2 metus ko tik nebandziau, kad isnyktu strazdanos. bet dabar nieko nedarau. Pas mane tik ant veido yra, o ant kuno nera.
O kam dabar balint tas strazdanas? tai ne tik grazu, bet girdejau siemet jos labai madinga. :)