• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Septyni nusižengimai savo odai

2008-10-20 00:00:00

Septyni nusižengimai savo odai

Ar esate nusikaltusi savo odai? Štai kaip reikėtų išpirkti kaltę.

1. Nesaugojote odos nuo saulės

Apsauga nuo saulės reikalinga ne tik vasarą. Kenksmingi UV spinduliai, kuriuos skleidžia saulė, skatina ankstyvą odos senėjimą ir veikia mus kiaurus metus, nepaisant oro. Jeigu nenaudosite apsaugos nuo saulės priemonių, raukšlės ne tik bus gilesnės, bet ir atsiras greičiau, be to, oda gali tapti dėmėta, atsiras amžiaus dėmių. Oda greičiau praras elastingumą ir išsausės.

Todėl kiekvieną dieną būtina teptis odą produktais, turinčiais saulės apsauginį filtrą. Kiek saulė gali pažeisti odą, priklauso nuo to, kaip saugositės nuo UV spindulių. Kuo šviesesnė oda, tuo labiau jai pavojingesni saulės spinduliai. Taigi turėtumėte laikytis taisyklės - visus metus kasdien teptis odą priemonėmis, turinčiomis apsauginį UV filtrą 15.

2. Nesirūpinate kaklu

Plona, švelni kaklo oda - tai viena pirmųjų kūno sričių, išduodančių moters amžių, todėl jai reikia ypatingos priežiūros. Štai kodėl rūpindamasi veido oda niekada nepamirškite kaklo ir iškirptės. Kas iš to, jeigu veidas atrodys jaunas, o kaklas ir iškirptės sritis išduos jūsų amžių. Todėl būtinai tepkite veido kremu, turinčiu apsauginį UV filtrą, ir kaklą bei krūtinę.

3. Per ilgai naudojate kosmetikos priemones

Kaip ir maistas, kosmetikos priemonės turi galiojimo laiką. Ir, kaip ir maistas, jos praranda savo "skonį" pasibaigus tam galiojimo laikui. Juolab kad jos tampa nebeveiksmingos. Turėtumėte pastebėti, kad kosmetikos priemonių kvapas ir konsistencija pasikeičia. Be to, gali atsirasti bakterijų, kurios sukelia infekciją, ypač jei naudojamos pasenusios paakių priežiūros priemonės. Jeigu naudojate pasenusią saulės apsaugos priemonę, ji jūsų tikrai neapsaugos nuo saulės spindulių. Kosmetikos priemonės, pradėtos naudoti, ima pamažu irti. Būtina pasitikslinti galiojimo laiką.

4. Pamirštate kasdien nusišveisti odą

Kad oda atrodytų kuo gražiau, ją būtina reguliariai šveisti. Negyvos odos ląstelės kaupiasi odos paviršiuje ir oda praranda skaistumą. Pasak specialistų, nušveitus tas negyvas ląsteles oda iškart atsigauna, tampa skaistesnė ir sveikesnė. Taip pat nušveista oda greičiau pasisavina odos priežiūros priemones ir jos būna veiksmingesnės.

5. Kiekvieną vakarą nenusivalote veido ir kaklo odos

Mūsų oda, kai miegama, kvėpuoja, todėl prieš miegą būtina ją gerai nuvalyti. Jeigu pamiršite nusivalyti odą, per dieną susikaupę nešvarumai ir makiažas neleis poroms deramai atsiverti ir ims daugintis bakterijos. Daugelyje grožio priemonių esantis talkas ir kitos cheminės medžiagos stabdo odos atsinaujinimo procesą, tad nešvara dvigubai kenkia odai.

6. Spaudote spuogus

Kad ir kaip magėtų tai daryti, spaudyti ar krapštyti spuogų jokiu būdu negalima, nes užkrėtimas dar labiau išplis toje odos srityje ir galiausiai vietoj spuogo gali atsirasti randelis. Taip pat spuogų spaudymas gali pažeisti poras, tada sutriks jų veikla ir dėl to
odoje atsiras dar daugiau spuogų.

Nespaudykite spuogų ir inkštirų, o įsigykite specialias priemones jiems gydyti.

7. Naudojate netinkamas odos priežiūros priemones

Kaip ir daugelis moterų nežino tinkamo savo liemenėlės dydžio, taip ne kiekviena žino, kokio tipo yra jos oda. Kaip ir liemenėlės kaušelio dydis per ilgą laiką gali keistis dėl įvairių priežasčių, taip pat gali kisti ir odos tipas. Jeigu naudosite netinkamas priežiūros priemones, oda negaus būtiniausių jai medžiagų, dar blogiau - ji taps jautri, gali atsirasti spuogų. Oda skirstoma į sausą, riebią ir mišrią, tačiau, specialistų nuomone, dar reikėtų išskirti jautrią ir anksti pasenusią odą.

 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus