• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Tamsūs paakiai: kaip išgelbėti savo reputaciją?  3 

2008-09-03 00:00:00

Tamsūs paakiai: kaip išgelbėti savo reputaciją?
"Gamma" nuotr.

Jei mama, pamačiusi tave iš ryto, tik atsidūsta, pardavėja, tau perkant laikraštį, užjaučiamai pasiūlo dar ir mineralinio vandens buteliuką, o bendradarbiai pasiteirauja, ar smagiai vakar pasilinksminai, nemanyk, kad apie tavo vakarykštes šėliones visiems ištrimitavo koks piktdžiugiškas gandonešis – tave išduoda žvilgsnis ir pajuodę paakiai.

Be abejo, ne visada tamsūs ratilai atsiranda tik po pasilinksminimų. Bemiegė naktis prie sergančio vaiko, šūsnis perskaitytų knygų paskutiniąją naktį prieš egzaminą, iki išnaktų rengta ataskaita ar šiaip užpuolusi nemiga... Visko pasitaiko, tačiau akivaizdu: nuovargis ir bemiegė naktis tavo grožio lentoje užrašė riebų minusą, kurį tu, savaime suprantama, norėtum kuo greičiau panaikinti.Kodėl jie atsiranda?

Nesileidžiant giliai į fiziologijos džiungles, tamsių ratilų atsiradimą po akimis galima paaiškinti taip: susilpnėja kraujagyslių, visų pirma – smulkiųjų, tonusas. Kraujagyslės išsiplečia, o kraujas jomis ima tekėti lėčiau. O kadangi apatinių vokų oda yra pakankamai plona, perpildyti kapiliarai tiesiog ima persišviesti per odą, taigi po akimis atsiranda melsvas "šešėlis". Taip pat nutinka ir sergant anemija.

Beje, kai trūksta miego, gali sutrikti ir limfodrenažas. Tada paakiai ne tik patamsėja, bet ir patinsta, taigi pervargimas tampa dar akivaizdesnis. Nuolat esantis patinimas po akimis gali būti ir signalas, kad susirgai inkstų ar širdies bei kraujagyslių ligomis.

Rimtą vidaus organų (pvz. kepenų arba skydliaukės) ligą gali reikšti ir tamsūs ratilai po akimis, kurie yra labiau juodi ar rudi, o ne mėlyni, ypač jei jie kartkartėmis atsiranda visai be priežasties. Tokiu atveju kalta gali būti ir chroniška organizmo intoksikacija.


Namų kosmetikos vaistinėlė

Jei esi tikra, jog tu – sveika kaip ridikas, o paakiai patamsėjo dėl streso ir nuovargio – puiku, grožį gali nesunkiai išgelbėti kosmetinėmis priemonėmis!

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
egle
2012-10-03 00:26:32
pameginkit panaudoti Dr.Belter seruma akims. jo yra Klaipedoje esancioje SGklinikoje (arba paieskokit internete, ju puslapyje sgklinika.lt. labai dziaugiuos radus sia priemone. o ir rauksliu alink akis atrodo sumazejo :)
Monika
2012-03-24 10:02:07
Ka darit kad pradinktu pamelinavimas po akimis labai nervina
zydrune
2010-03-06 13:40:06
kaip juos geriausiai panaikinti? labai nervina juodi paakiai:(