• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gerumas kaip gyvenimo būdas

Autorius: Respublika.lt
2010-12-16 10:00:00

Gerumas kaip gyvenimo būdas
Respublikos nuotr.

Artėjant Kalėdoms daugelis labdaros organizacijų skatina pagalvoti ne tik apie savo artimuosius, bet ir apie likimo nuskriaustuosius. Vienos gerumo akcijos ragina aukoti pinigus, kitos kviečia aplankyti vaikučius vaikų globos namuose ar vienišus senelius. "TV publika" paklausė kunigo Ričardo Doveikos, ar užtenka paaukoti porą litų telefonu, kad jau galėtum vadintis doru ir dosniu žmogumi.

Ričardas Doveika:

- Šitas aukojimo veiksmas neturi būti atskirtas nuo domėjimosi, kur konkrečiai aš savo aplinkoje galiu įnešti svarų indėlį, kad visuomenėje formuotųsi pozityvi nuomonė likimo nuskriaustų žmonių atžvilgiu. Kodėl šiandien krašte, kuriame tiek dešimtmečių nėra karo, mes turime per 5 tūkst. našlaičių? Kodėl šiandien iš vaikų namuose dirbančių pedagogų reikalaujama, kad jie turėtų patį aukščiausią išsilavinimą, valstybė meta pačias stipriausias pajėgas, o visuomenės nuomonė vis tiek lieka tokia, kad vaikai, atėję iš vaikų namų, yra potencialūs nusikaltėliai. Kiekvieno iš mūsų užduotis yra keisti savo sąmonę. Šis gerumo laikotarpis prieš Kalėdas yra puikus metas keisti nuostatą kito žmogaus atžvilgiu.

Mes matome, kad valstybė remia tuos, kurie paima globoti vaiką, duoda pinigėlių, bet pažiūrėkime, kokius kryžiaus kelius reikia pereiti norint vaiką įsivaikinti. Ir įsivaikintas vaikas jau neatsineša šimtų litų. Taigi ar aplinka yra palanki, kad nuskriaustas žmogus atrastų kelią grįžti į visavertį visuomenės gyvenimą ir nebūtų užribio piliečiu. Manau, kad tai ir yra visų šių akcijų giluminis tikslas - prakalbinti sąmonę ir leisti formuoti teisingą nuostatą.

Ne kartą girdėjau, ypač per šventes, kad labdaros organizacijos neva atsibunda tik prieš Kalėdas. Tačiau gerumas, kuris tampa neatskiriamu gyvenimo bendrakeleiviu, niekada netilps į jokį laiko periodą. Gerumas yra gyvenimo būdas. Kiekvienas iš mūsų yra pašauktas kiekvieną dieną dovanoti. Bet šventės, ypač Kalėdos, atskleidžia mums šeimos vertybes. Šitas metas yra puiki proga žmogų, kuris stokoja drąsos daryti gera, padrąsinti, o darančiam gerą - priminti, kad jis eina teisingu keliu. Pažiūrėkime į tai pozityviai. Visos šios gerumo akcijos yra ir priminimas, ir galimybė, ir padrąsinimas, ir paskatinimas, ir kartu dėkingumas.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus