• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip nepavargti iki švenčių

2008-12-08 00:00:00

Kaip nepavargti iki švenčių
"Gamma" nuotr.

Advento savaitės ir Kalėdų šventės yra sunkiausias, didžiausios įtampos kupinas metų laikas: dovanų pirkimas brangiems žmonėms, spūstis parduotuvėse, šventinio meniu sudarinėjimas, namų puošimas ir daugybė kitų reikalų išmuša iš įprasto gyvenimo ritmo. Kaip su visu tuo susidoroti ir išvengti konfliktų šeimoje?

Kalėdos niekada neateina nelauktai, tačiau kiekvienais metais kartojasi tas pats - kelias savaites prieš šventes nervinamės ir skubame. Viena iš priežasčių yra ta, kad mūsų sąmonėje įsišaknijo Kūčių vakaro šablonas: laiminga šeima džiaugiasi kalnu nuostabių dovanų, butas yra kuo gražiausiai išpuoštas, o stilinga namų šeimininkė, iki paskutinės minutės sėdėjusi darbe, dar sugeba patiekti puikią vakarienę. Kad įgyvendintume šias vizijas, patys susikuriame beprotišką stresą.

Svarbiausia - su šeima išsiaiškinti, ko visi norėtų. Paklauskite savęs: kodėl ir kam aš darau tą ar aną? Tai yra pagrindiniai klausimai, apie kuriuos kai kurie žmonės dar niekada nesusimąstė. Jei puošiate butą vien todėl, kad taip daro visi, kad per Kalėdas taip yra įprasta, geriau šio sumanymo atsisakykite. Tą patį galima pasakyti ir apie visus kitus įpročius. Atsiklausus dažnai paaiškėja, kad daug metų laikomės įsikabinę dalykų, kurių iš esmės niekas labai netrokšta.

Žinoma, lieka dovanų pirkimas. Čia būtina pasirinkti prioritetus. Jei pirkiniams lieka tik viena popietė, būtina iš anksto apgalvoti, ką konkrečiai norite apdovanoti ir pasirūpinti dovanomis tik jiems. Planuoti laiką - svarbiausia sąlyga, jei norite išvengti karštligiško blaškymosi. O tai padaryti nėra sudėtinga: susidarykite sąrašą, ką būtina nuveikti ir apgalvokite, kiek laiko tam galėsite skirti. Tarkim, Kūčių vakarą lieka tik valanda valgiui paruošti - geriau bus nusipirkti ar užsisakyti ką nors gatava. Bet būtent prieš šventes bet
kokiu atveju reikia kasdien palikti laiko vien sau, nors 20 minučių, per kurias išjungsite mobilųjį telefoną ir galėsite ramiai pamąstyti. Tikintis žmogus šiuo metu gali melstis. Arba medituoti, užsukti į kavinukę, pasivaikščioti ir atsipūsti.

Bet kodėl meilės šventė dažnai baigiasi vaidais, išsiskyrimu, net skyrybomis? Poros, kurios kasdien susitinka tik vakarais, švenčių dienomis kartu būna visą parą, vien tai jau gali kelti stresą. Be to, žmonės kaip tik per Kalėdas pernelyg daug tikisi, tai yra dar viena priežastis, dėl kurios lūkesčiai neišsipildo.

Mūsų visų lūkesčiai yra skirtingi, tačiau mes apie juos per mažai pasakojame kitiems. Bet juk aplinkiniai minčių neskaito, taip pat nėra ko tikėtis, kad kas nors galvos ar jausis lygiai taip pat ir būtinai trokš to paties. Apie tai reikia kalbėtis. Didelis konfliktų potencialas slypi "sudėtinėse" šeimose, todėl planuojant šventę reikia iš anksto turėti omeny, kad visiems įtikti yra praktiškai neįmanoma: vaikams labiausiai norisi švęsti su abiem tėvais, kiekvienas iš tėvų nori, kad vaikas būtų su juo, o naujas partneris greitai pasijunta esąs "penktas vežimo ratas". Ne visada įmanoma išsisukti nieko neįskaudinus.

Todėl geriausia sprendimus priimti prieš šventes ir apie juos pranešti visiems. Jei vaikai tėvui paaiškins, kad nori švęsti su mama, nes ji dar neturi naujo gyvenimo draugo, bent jau bus aišku, kodėl jie taip pasirinko. Beje, kitais metais jie gali svečiuotis pas tėvą.

O kaip išvengti švenčių vienatvėje? Paprasčiausia reikia laiku pasirūpinti draugija, tarkim, pasiteirauti draugų, ar nenorėtų švęsti kartu, arba patiems pasikviesti žmonių, atsidūrusių panašioje situacijoje.


Parengta pagal "Respublikos" priedą "Julius/Brigita"
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus