• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Naujuosius metus sutinkant

Autorius: Agnė Vadlūgaitė
2010-12-29 13:00:00

Naujuosius metus sutinkant

Kaip tikrai šventiškai palydėti senuosius metus? Ko gero, tai klausimas, kamuojantis ne vieną iš mūsų....Pagalvojus apie vakarą prie televizoriaus, minios apgultą eglutę rotušėje ar kieme fejerverkų karo padėtį skelbiančius kaimynus pasidaro liūdna? Tuomet „Kristupo Kalėdų” naujametinis koncertas – puiki išeitis! Šv. Kotrynos bažnyčioje paskutinį šių metų vakarą Jūsų laukia jaukus ir iškilmingas renginys, labiausiai tinkantis senųjų metų išlydėtuvėms.


Nors vakaro programa laikoma paslaptyje, yra žinoma, kad koncerte dalyvaus operos dainininkė Lilija Gubaidulina, smuikininkė Simona Venslovaitė, trimitininkas Dominykas Vyšniauskas bei Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, diriguojamas maestro Donato Katkaus.


 „Triumfo arkoje“ suspindėjusios, totoriško kraujo turinčios L. Gubaidulinos pažintis su muzika prasidėjo belydint draugę į fortepijono pamokas. Vėliau namuose atsirado vyresniojo brolio nupirktas pianinas, choras muzikos mokykloje, po to – vokalo studijos Archangelske, Kazanės konservatorijoje Tatarstane, galiausiai pedagoginis darbas Musos Džalilio valstybiniame akademiniame operos ir baleto teatre Kazanėje. Prieš ketverius metus Liliją į Lietuvą atvyko dėl meilės, o pasiliko dėl šeimyninio gyvenimo – šiuo metu atlikėja augina dukrelę Aminą.


Ilgos, nuoširdžios vokalo studijos, įspūdinga sceninė patirtis ir meilė muzikai - tai L. Gubaidulinos sėkmės pamatas.
Smuiko virtuozė, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė Simona Venslovaitė šiuo metu studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei aktyviai dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose S. Venslovaitė laikoma viena pajėgiausių bei įdomiausių šalies jaunųjų menininkų, todėl gali būti, kad jos interpretuojami žinomi ir mylimi kūriniai suskambės kiek kitaip nei įprasta...


Dominykui Vyšniauskui džiazas tikriausiai įaugęs į kraują – vaikinas seka savo tėvo, legendinio Lietuvos džiazo saksofonininko Petro Vyšniausko pėdomis. Jaunasis trimitininkas ir kompozitorius meistriškumo mokėsi įvairiausiuose pasaulio kraštuose – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Leipcigo muzikos koledže, Niujorko SUNY Purchase College ir Amsterdamo konservatorijoje, o visus atlikėjus, su kuriais D. Vyšniauskui teko kartu groti, sunku būtų išvardinti. Viena aišku – linksmasis trimitininkas pasistengs neapvilti ir pavers naujametinį koncertą nepakartojamu reginiu.
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, diriguojamas Donato Katkaus, vieniems atrodo neatsiejamas nuo linksmų pokštų, stilingo ir lengvo svingavimo; kitiems – klasikos ekspertas, puikiai jaučiantis stilistinius niuansus; treti regi jo misiją kaip lietuvių muzikos propaguotojo. Vis tik dar niekas nesiryžo konstatuoti, kuriame amplua Šv. Kristoforo kamerinis orkestras yra įspūdingiausias, tačiau aišku viena - kaip ir kiekviename susitikime su profesoriaus Donato Katkaus bendraminčių sambūriu, yra didelė siurprizų tikimybė.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus