• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kada keisti darbą?

Autorius: Eli.lt
2009-09-27 10:08:00

Kada keisti darbą?


Iš pirmo žvilgsnio klausimas, kada geriausia keisti darbą, gali pasirodyti keistas. Jeigu jau pasitaikė darbas, apie kurį ilgai svajojote ir kuris, be to, gerai apmokamas, ar verta galvoti? Reikia griebti jį visomis keturiomis, kol kažkas iš po nosies nenudžiovė tokios nuostabios darbo vietos.


Darbdavių nuomonė

Jeigu klausimą "Kada..." pateiktume darbdaviui, jis, ko gero, nustebtų. Jam dėl tokių dalykų galvos neskauda. Jis paprasčiausiai žino, kad jam reikia darbuotojo. Ir būtent dabar, o dar geriau, jeigu jis būtų pasirodęs... vakar. Taigi, truputėlį pagalvojęs, darbdavys vis dėlto suformuluos savo pageidavimus.

Štai ką išgirsime pirmiausia: "Norėtųsi, kad nauji darbuotojai blaiviai įvertintų savo jėgas". Ir iš tiesų darbdavys gali suabejoti, kai sakote, jog esate pasiryžusi pradėti kad ir rytoj, nors dar nežinote savo pareigų ir kokių įgūdžių jums prireiks naujame darbe.

O štai į antrąjį pageidavimą reikėtų įsiklausyti dar dėmesingiau: "Jeigu darbuotojas dar vakar buvo vienoje vietoje, o šiandien išeina į naują, tai būtinai atsilieps jo darbo kokybei". Žinoma, tai ne visuomet priklauso nuo pretendento, bet vis dėlto pabandyti pasinaudoti šia rekomendacija verta. Be to, personalo, kadrų tarnybos specialistai ir psichologai su šia nuomone sutinka.


Specialistų nuomonė

Remiantis psichologų ir vadovų žodžiais, senų darbo santykių, principų, jeigu norite – "klodų", susiklosčiusių ankstesniame darbe, svoris gali ženkliai apsunkinti darbuotojo įsiliejimą į naują kolektyvą, kuriame keliami kitokie, neįprasti reikalavimai. Todėl reikia pasiilsėti nuo ankstesnio darbo ir tuo pačiu morališkai pasiruošti naujam. Pageidautina, kad tai užtruktų nors vieną – dvi savaites.


Nuo vilko ant meškos

Žinoma, įsidarbinant "šiltoje" darbo vietoje, kai viskas daroma paskubomis, apie atostogas nesikalbama. Bet jeigu darbo vietą keičiate planuotai, iš anksto, apie tai tikrai galima pasikalbėti. Labai dažnai pasinaudojama paplitusiu "atleidimo po atostogų" metodu, kai paskutines formaliai darbo dienas senoje darbovietėje darbuotojas praleidžia atostogose (jos gali trukti ir ne visą priklausantį laikotarpį). Arba jam būna laisvadieniai, jeigu konkrečioje įmonėje egzistuoja tokia sistema.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus