• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Karjeros siekimas gali tapti moters nevaisingumo priežastimi  2 

2008-02-29 00:00:00

Karjeros siekimas gali tapti moters nevaisingumo priežastimi
"Gamma" nuotr.

Visiems žinoma, kad sunkus ir įtemptas darbas gali sukelti įvairių sveikatos sutrikimų. Mokslininkai tvirtina, kad įtemptas darbo grafikas ypač neigiamai veikia moters organizmą.

Tyrimais įrodyta, kad moterys darbe dažniau patiria stresą nei vyrai. Be kito neigiamo poveikio organizmui, stresas ypač kenkia reprodukcinei sistemai.

Apimtos streso moterys dažnai griebiasi cigarečių, bando pašalinti stresą stipria kava ar skaniu, ir žinoma, kaloringu, maistu. Ilgos darbo valandos, poilsio stoka, nesveika mityba - visa tai alina organizmą. Jei nepaisydama įtempto darbo grafiko bei patiriamo streso, moteris tęsia karjerą, ji rizikuoja neišvengti sveikatos problemų. Daugumai darboholikių moterų sutrinka endokrininė sistema, menstruacijų ciklas, nuolatinis ilgai trunkantis stresas gali sukelti nevaisingumą.

Kad taip neatsitiktų, pirmiausia, būtina atsisakyti kenksmingų, organizmą stimuliuojančių medžiagų. Stiprios kavos puodelį pakeiskite žalia arbata, o vietoj to, kad stresą malšintumėte cigarečių pagalba, pabandykite atsipalaiduoti kitais būdais, pavyzdžiui, skaitykite anekdotus ar peržiūrėkite internetinių puslapių naujienas.

Darbo dienos metu užkandžiaukite riešutais ar džiovintais vaisiais, o ne kad ir skaniais, bet sveikatai kenksmingais produktais (ledais, pyragėliais ar šokoladu). Riešutai ir džiovinti vaisiai stimuliuoja smegenų veiklą, suteikia energijos, ramina nervinę sistemą ir netgi subalansuoja hormonus.

Labai svarbu tinkamai pasirinkti savo mitybos racioną. Produktyviam darbui būtina organizmą aprūpinti pakankamu kiekiu reikiamų vitaminų bei mineralų. Bent jau minimaliam jų aprūpinimui, įtraukite į dienos valgiaraštį šviežių vaisių salotas.

Nespėjusios atlikti visų darbinių užduočių dienos metu, susierzinate, puolate į neviltį. Kad to išvengtumėte, susidarykite darbų planą ir griežtai jo laikykitės.

Atminkite, kad gyvenimas dėl darbo neturi prasmės!Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
jolanta
2008-08-17 23:19:32
kam reikalingi bus tie vaikai jei neturesim pinigu ju islaikyti
Julija
2008-07-22 14:34:57
Siaubas... nesuprantu moteru kurios atsiduoda darbui ,siekia karjeros...o apie vaikus net galvoti nenori ...Kam bus reikalingi tie pinigai jei neturesime vaikuciu ;] juk jie toks dziaugsmas